menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Subiektywne tygodniki opinii
Pranna lektura tygodników. Czytając artykuły o kandydatach na prezydenta, politykach, partiach startujących w wyborach do Sejmu i Senatu razi tendencyjność w przedstawianiu, portretowaniu, komentowaniu. Nie ma tygodnika, który stara się zachować obiektywizm. Wydawało mi się do tej pory, że subiektywizm jest zastrzeżony dla twórców, a nie tygodników opinii. Wielokrotnie łajano mnie za subiektywne widzenie rzeczywistości, nie ukrywanie tego, że mam konkretne poglądy i moje filmy je wyrażają. Sam odwołując się do subiektywizmu nie widzę rzeczy nagannej w procesie odzierania z obiektywizmu naszych tytułow prasowych. Irytuje mnie jednak hipokryzja, to nachalne epatowanie obiektywizmem, zasadami, etyką dziennikarską, prasową, wytykanie innym tego co ze swoich łam się aż wylewa – subiektywnym widzeniem świata.Dziennikarze rozpolitykowali się, niektórzy chorują na demiurgów politycznych. Dziennikarze stali się graczaami politycznymi. Wyjątkowo można napotkać na obiektywny obraz rzeczywistości politycznej. Biorąc do ręki jakikolwiek tytuł, czytając tekst konkretnego autora z góry wiadomo jaka wizja polityki będzie nam przedstawiona.

Komentarz:
Autor:
E-mail:
Tytuł:
Treść:
Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Klatka – film dokumentalny. Praca nad filmem trwała od 24.10.2002 roku, zakończono ją  22 października 2003. Planowana premiera filmu - listopad 2003.
Scenariusz i reżyseria: Sylwester Latkowski; zdjęcia: Tomasz Michałowski, Karina Kleszczewska; montaż: Krzysztof Szpetmański; dźwięk: Igor Grątkowski; redakcja Jerzy Kapuściński, Grażyna Bryżuk; postprodukcja PAY studio TV; grafika: Studio Rogala: sprzęt do realizacji Mega TV; technika realizacji Sony IMX 16:9; producent wykonawczy Opusnet; Produkcja: Agencja Filmowa TVP dla Programu 2, Opusnet, T1-teraz, Sylwester Latkowski


Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS