menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Na łazienkowskiej po staremu 09-07-2007

Po wczorajszych zamieszkach chuliganów w Wilnie słyszę, że nie będzie już tolerancji dla tzw. pseudokibiców. Dzieje się to po raz kolejny. Tymczasem rzeczywistość jest inna, szefowie grup kibiców spokojnie chodzą po łazienkowskiej. Znają ich wszyscy bywalcy. Przez lata akceptował ich także nowy zarząd Legii. Kiedy trzy lata temu próbowałem wraz z szefem Antyradia Michałem Figurskim zorganizować premierę filmu Klatka na stadionie Legii, duża część zdjęć była wykonana na nim, by w ten sposób spróbować wywołać dyskusję, zwrócić uwagę na problem o piłkarskich chuliganach, napotkało to opór.   Miało to godzić w wizerunek Legii, twierdzono, że to fałszywy obraz.  Próbowano też wpłynąć na Michał Figurskiego, by wycofał się z media patronatu, ale nie okazał się miękkim facetem i słowa dotrzymał, Antyradio było ze mną do końca.

Ostatecznie premiera odbyła się w Ursynowskim Multikinie. Tam doszło do wejścia bojówki kibiców, która podeszła do mnie i towarzyszących mi osób. Nie przejmowała się, że jest w miejscu publicznym, nie zakrywali twarzy. Posłali mi kilka gróźb, zrobiła się duszna atmosfera, i tylko dzięki zimnej krwi udało się nam wymknąć tylnym wyjściem z Multikina.  Producent ścieżki dźwiękowej, który zlekceważył ten incydent z trudem umknął pościgowi samochodom ekipy chuliganów . Wszystko to działo przy skandalicznej bierności stołecznej policji, która wcześniej chroniła Multikino i jak się okazało za wcześnie zdjęła policjantów z miejsca premiery. Z incydentu zachowały się taśmy video, policja je przejęła. Komendant stołeczny Ryszard Siewierski obiecał dyrektor programu drugiego TVP Ninie Terentiew zająć sie sprawą.   Do dnia dzisiejszego policja nic nie uczyniła w tej sprawie. Chuligani z łazienkowskiej okazali się górą!


(2) komentarzy / + dodaj komentarz
strach?
Autor: ann
2007-07-10 20:26:10
Polska za granicą jest juz nie tylo pośmiewiskiem. Budzimy politowanie, chociaż pewnie i strach. Tak się traci przyjaciół, sojuszników. Nie czujemy się bezpiecznie, bo poważne sprawy są ignorowane, a policja zajmuje sie pierdołami. Zgrywają ważnych i poważnych, ale tak naprawdę maja pełne gacie, kiedy trzeba interweniować. A nie, przepraszam, interweniuja, kiedy jest ich więcej i kiedy trzeba walnąć kogoś słabszego. Wyładowanie agresji. Wlasciwie czym sie to rozni od huligańskiego zachowania na stadionach?

ITI czyli biznes za miejskie pieniądze
Autor: szestow
2007-07-12 11:54:08
A dlaczego nikt nie pisze o skandalu z zatwierdzeniem 360 mln z miejskiej kasy na budowę centrum finansowo-handlowego ze stadionem przez ITI. Przecież to większy przekręt niż Warszawianka epoki Piskorskiego gdzie wydano ponad 100 mln i zarządza tam fundacja złożona z sympatyków PO i SLD. Pośpiech z tą decyzją i małe informowanie publiki o tym fakcie jest znamienne. Gdyby się wszyscy radni zastanowili po kiego diabła wydawac 360 mln na stadion z przyległościami skoro ma za chwilę powstac trochę dalej Stadion Narodowy, na którym wszystkie warszawskie drużyny i reprezentacja mogłyby grac półdarmo, to mogliby to okradanie Warszawiaków zatrzymac. Dlatego ITI tak szybko z Bufetową się dogadali. Dwadzieścia lat dzierżawy terenów plus centrum finasowo-handlowe za nieswoje tylko Warszawy pieniądze to biznes z gatunku wielkich tylko czemu Warszawiacy sie znów dają dymac kolejnej ekipie polityków. Gronkiewicz-Waltz to Piskorski do entej potęgi. Czarno to widzę, oj czarno. I nikt o tym nie pisze.

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

"Blokersi" to film o polskiej kulturze hip hopowej. Opowiada o młodych ludziach z wielkomiejskich blokowisk, o tym jak żyją, jaka jest dzisiaj ulica w Polsce. Poza raperami są tu grafficiarze, break dance`owcy i ludzie związani z kulturą hip hopu. Prawdopodobnie po raz pierwszy wiele osób zobaczy, czym jest w naszym kraju kultura hip hopu, kto w niej żyje i kto ją tworzy.


Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS