menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

A co z rannymi spod Sochaczewa? 04-08-2007

Nie rozumiem, dlaczego ranni w wypadku pod Grenoble otrzymają specjalne rządowe renty, a ranni w innych wypadkach nie skorzystają z takiej możliwości?  Czy fakt bycia ofiarą medialnej katastrofy jest wystarczającym uzasadnieniem? Jak to się ma do pojęcia społecznej sprawiedliwości?


(5) komentarzy / + dodaj komentarz
Lubimy, gdy władza ma gest...
Autor: staho
2007-08-04 22:50:42
Polska publiczność ("publiczność", bo mówimy, jak to Pan opisał o "katastrofie medialnej") uwielbia wzruszenia. Chętnie wzruszamy się tym, że (nieco upraszczając) dobre panisko gestem szerokim podaruje doświadczonym przez los poddanym nieco marchewki. A poza tym władza bez gestu, przestaje być władzą - gestem pokazuje poddanym, że marchewkę da tym, którzy przez los ciężko doświadczeni zostali i natychmiast poczucie bezpieczeństwa w narodzie się pojawia i na dłużej gości. A człekowi bezpiecznie sie czującemu łatwiej się głosuje na tego, kto mu takowe samopoczucie zapewnił...

Choć podejrzewam, że o przyznaniu rent zadecydował też dość hmmm, specyficzny profil wycieczki. Chciałbym wierzyć w to, że gdyby autobusem tym podążała grupa gejów na paradę w jednym z państw unii, reakcja rządu byłaby taka sama...
Być może kogoś krzywdzę tymi dociekaniami, ale ciągle dźwięczy w moich uszach zdanie "ciemny lud to kupi".

Pyta Pan o rannych z Sochaczewa?
Autor: miecios
2007-08-07 19:02:26
Odpowiedź na Pana pytanie może być taka sama, jak odpowiedź na takie pytanie:
Dlaczego o zabitym policjancie o nazwisku Papała ktoś kręci film, a nie robi takiego filmu o zabitym policjancie Kowalskim z Pikutkowa?

Miecio, upały,upały i miłości do PISu szkodzi
Autor: skamer
2007-08-07 19:32:57
Miecio, jeśli uważasz, że w sprawie Papały chodzi o zwykłe morderstow to twoje PISowskie zaślepienie zaćmiło ci umysł. Nawet twój minister Ziobro nie uważa, ze sprawa zabójstwa Papały to taka sama sprawa jak zabójstwo obywatela spod Sochaczewa.

@ skamer
Autor: miecios
2007-08-08 13:44:15
O jakim PiS-owskim zaślepieniu piszesz? Mam zacząć pisać dokąd ciebie, twoje zaślepienie doprowadziło.
Pytanie autora brzmiało: co z rannymi spod Sochaczewa? Moja odpowiedź: to samo co z zabitym policjantem z Pikutkowa. Jeżeli widzisz tu jakieś zaślepienie, to jesteś chory z nienawiści.

Proszę napisać do JKM ...
Autor: FFWD
2007-08-08 18:07:31
Na jego blogu jest taki wpis:
..."PS. Proszę znaleźć mi kogoś, czyj krewny zginął w tym samym dniu (tj. w niedzielę) w wypadku samochodowym - a zainicjuję proces o wypłacenie takiego samego odszkodowania, jakie otrzymały rodziny ofiar spod Grenoble."
Dzisiaj kolejny autobus miał wypadek 3 osoby zabite. Rodziny też dostaną wysokie odszkodowanie bo jest ciśnienie po poprzedniej tragedii. Co tydzień na polskich drogach ginie 2-3 razy tyle osób i pies z kulawą nogą się nimi nie zainteresuje. "Aby trup miał wartość musi padać gęsto" - tak samo myśleli ci, którzy wydali rozkaz do Powstania Warszawskiego. To cały czas pokazuje że w Polsce władza się nie zmieniła, panowie zamienili się tylko miejscami i założyli inne maseczki. Technologia władzy jest constans i po nowych wyborach też tak będzie. Chyba, że uda się tam wbić trochę świeżej krwi. Pozdrawiam.

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Klatka – film dokumentalny. Praca nad filmem trwała od 24.10.2002 roku, zakończono ją  22 października 2003. Planowana premiera filmu - listopad 2003.
Scenariusz i reżyseria: Sylwester Latkowski; zdjęcia: Tomasz Michałowski, Karina Kleszczewska; montaż: Krzysztof Szpetmański; dźwięk: Igor Grątkowski; redakcja Jerzy Kapuściński, Grażyna Bryżuk; postprodukcja PAY studio TV; grafika: Studio Rogala: sprzęt do realizacji Mega TV; technika realizacji Sony IMX 16:9; producent wykonawczy Opusnet; Produkcja: Agencja Filmowa TVP dla Programu 2, Opusnet, T1-teraz, Sylwester Latkowski


Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS