menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Wałęsa o plusach bycia Bolkiem. Czyli dzięki mnie nie ma samosądów. 15-08-2007

Piotr Sieńko: - Nie jest Pan trochę zmęczony tą sytuacją, która się wokół Pana wytworzyła? Historia Pana domniemanej współpracy z bezpieką, awantura z Kaczyńskimi, aresztowanie Wachowskiego…

Lecha Wałęsa: Tak, ale wyobraźmy sobie inną sytuację, że los nie dotknął mnie tym całym świństwem. W Polsce byłyby samosądy, a tak ludzie mówią: o, nawet Wałęsa współpracował. Dzięki temu opadły im ręce i nie było linczów, a tak musiałyby być.

- Samosądy?

- Gdyby ktoś otrzymał wiadomość, że jego sąsiad z klatki był „kapusiem”, to powiesiłby go. A tak dowiedział się, że także Wałęsa, Chrzanowski i inni też mieli z tym coś wspólnego i pomyślał: co ja tam będę robił skoro i oni mieli do czynienia z esbekami. W ten sposób uratowaliśmy kraj od samosądów. Los, brudząc i obciążając mnie, dał nam szansę utrzymać spokój w społeczeństwie. Teraz dopiero przyszedł czas, aby wyjaśnić to wszystko i będzie to zrobione.

Fragment wywiadu Piotra Sieńko z Lechem Wałęsą, Goniec Polski nr. 187 sierpień 07


(3) komentarzy / + dodaj komentarz
rany....
Autor: zx
2007-08-16 16:14:55
jemu już całkiem odwaliło

P. Wałęsa przyznał się po raz kolejny ;-) ....
Autor: FFWD
2007-08-16 20:23:49
Ma trochę racji. Sprawy się potoczyły jak się potoczyły czasu się nie cofnie ale rzetelne i prawdziwe pokazanie prawdy odkłamało by trochę historii. Gdyby p.Wałęsa przedstawił prawdziwą wersję bez świecznikowania to u wielu zyskał by szacunek bez względu na treść jego losów. Ale czy ktoś chce ujawnić prawdę ? Żyjemy w matrixie i nawet po 80 latach nie można pewnych spraw odkłamać jak np. Piłsudski i "Cud nad Wisłą" gdzie żadnego cudu nie było a tow.Ziuk zachował się tak jak się zachował. Ale zwycięzcy zawsze piszą swoją historię tak było jest i będzie. Pozdrawiam. Ci co maczali paluchy w śmierci p.Papały odczekali trochę i znów sposobią się do władzy ;-( A tłum jest ślepy, głuchy i bez pamięci.

Dowód
Autor: SilentiumUniversi
2007-08-17 08:14:32
Pierwszy raz spotkałem się z taka opinią przed 1980 rokiem z ust funkcjonariusza, jak sądzę, wysokiego rangą. Potem, w 1981 roku - wygłosił ją student, o którym powszechnie wiedziano, że jest pracownikiem SB. Niestety, kolejna poszlaka o agenturalności Lecha

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

"Blokersi" to film o polskiej kulturze hip hopowej. Opowiada o młodych ludziach z wielkomiejskich blokowisk, o tym jak żyją, jaka jest dzisiaj ulica w Polsce. Poza raperami są tu grafficiarze, break dance`owcy i ludzie związani z kulturą hip hopu. Prawdopodobnie po raz pierwszy wiele osób zobaczy, czym jest w naszym kraju kultura hip hopu, kto w niej żyje i kto ją tworzy.


Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS