menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Przedsionek piekła? 25-08-2007

Tak jak pisałem wcześniej, to kwestia czasu. Powoli wychodzą pewne zdarzenia na powierzchnię. Poniżej zamieszczam wpis (datowany przed dymisją Janusza Kaczmarka), który po kilku godzinach publikacji w moim blogu, na prośbę dziennikarzy zdjąłem.  W tym czasie mieli zbierać kolejne informacje w sprawie inwigilacji mediów. Dzisiaj ukazał się tekst Wojciecha Czuchnowskiego. W najbliższej Polityce ma się ukazać artykuł  Piotra Pytlakowskiego. Nie wiem, co ostatecznie napisze Maciej Duda i Bertold Kittel, czy ich tekst kiedykolwiek się ukaże? Z czasem poznamy kolejne puzzle układanki, która nie jest taka prosta jakby się to komuś mogło wydawać – tylko Zbigniew Ziobro chciał inwigilować media. Nie tylko on. Zapewniam. Kto tak naprawdę był zainteresowany sprawą Rafała R?  Do czego naprawdę wykorzystano tę sprawę, a i być może samego Rafała R.?

Dla niektórych Polska to jednak kraj na podsłuchu
29-07-2007 22:59
Przejechałem ostatnio w ciągu kilku dni kilka tysięcy kilometrów polskimi drogami. Konieczność, a nie przyjemność. Odkąd na podsłuchach znaleźli się  Kittel, Pytlakowski, Ryciak i moja osoba, pretekstem miał być niejaki RR (Rafał R), doświadczając wątpliwej przyjemności wścibstwa  Z, Ś i K, należy zakładać, że jednak żyjemy w kraju na  podsłuchu.

Na marginesie, panowie, zazwyczaj ludzie kiedyś wyrastają z podglądania przez dziurkę od klucza. Czyżbyście zatrzymali się na etapie krótkich spodenek? Poczucie wszechwładzy, bycia Bogiem też przy tym będzie krótkotrwałe. Wiecznie na stołkach nie będziecie. Małość panowie pokazali, nic więcej. A  Bertold, Piotr, Igor i Maciej skoro nie chce  tekstu o tym wydrukować niezależna i wolna gazeta, wrzućcie to w Internet.

PS. Kolegów dziennikarzy pracujących zbyt często dla Z, Ś i K. prosiłbym by tym razem zrobili sobie wakacje, a nie posłusznie wykonali "brudną robotę".

Na koniec zacytuję Roberta Zielińskiego, który napisał na zamkniętym forum "Newsroom":  "A to co wiemy, to dopiero przedsionek piekła."


(12) komentarzy / + dodaj komentarz
Wpisz przeniesiony
Autor: m
2007-08-25 09:46:24
Gratulację.
Autor: m 2007-08-25 00:04:04
Gratuluję. Został Pan bohaterem. Jednym z ośmiu podsłuchiwanych według Kaczmarka/GW.

Zobaczymy tylko czy jak przyjdą postkomuniści to w ogóle będzie Pan miał telefon.

Panie Latkowski.
Autor: Solmath
2007-08-25 10:14:42
Czy pan myśli, że to pierwszy przypadek w którym ktoś kogoś podsłuchuje? Myśli pan, że to wszystko dotyczy tylko IV RP (mówiąc serio, to mimo że jestem zdeklarowanym prawicowcem to tez rząd mi się nie podoba - m in. przez to ze wszyscy wszystkich podsłuchują itp. a także ze względdu na zamiłowanie Kaczyńskich do etatyzmu)? NIech pan przypomni sobie raport WSI, alb dokumenty szafy Lesiaka (szkoda ze zostały ujwanionme tylko dokumenty które miały świadczyć ze PC to jedyna partia przeciwna układowi...) - przecież wszystko to juz było...

Wniosek jest prosty. Kaczyńscy walczą ze swoimi wrogami (mimo wszystko duzo gorszymi niz oni) takimi samymi metodami. Mimo iż popieram bardzo walkę z układam (jestem zwolennikiem teori Wassermana - polityczno-biznesowo- gangsterskie powiązania + działania służb specjalnych) to jednak postępując tak jak postępuje wróg nigdy nie zwalczymy problemu. Bo przecież nie chodzi o samych ludzi tylko o to aby zniszczyć ich metody powiązania itd itd.

Co do samego Kaczmarka to na pewno prawda leży po środku. Z całą pewnością nie mówi prawdy do końca -w koncy jest juz politykiem, ale na pewno nie jest tak że czysty jest Ziobro i reszta.

Klęska IV RP
Autor: karolcia
2007-08-25 10:49:00
Posługują się takimi samymi metodami jak w IIIRP

P. Zieliński ma rację w stwierdzeniu ...
Autor: FFWD
2007-08-25 11:22:47
"A to co wiemy, to dopiero przedsionek piekła." My tak naprawdę wiemy ze 30% a reszta to siwy dym i dezinformacja. Panie Sylwestrze pisał Pan, że jest ot takim niezależnym strzelcem co to sobie czasem coś na blogu chlapnie. A tu wyszło szydło z worka - jest Pan w pierwszej lidze i politycy&C.O. mają na Pana baczenie. Wątpliwa to nobilitacja ale Pana głos się liczy nawet jeśli Pan ma o tym inne zdanie. W sumie nie wiadomo czy się śmiać czy płakać. Pana walka z betonem władzy o skrawki informacji w sprawie mordu p.Papały pokazuje że oni wszyscy są równo umoczeni. A im wyżej tym głębiej. Poprzednia władza ręka w rękę działała z gangsterami a obecna skręciła ostro w stronę służb. To ich różni bo metody są te same. Z kim wojujesz takim się stajesz. Za kilka lat i tak sprzedadzą nas do Eurosojuza więc nie ma się czym z grubsza martwić. Prawdziwi macherzy dopiero tu przyjdą. Teraz to zabawa w policjantów i złodziei. Puki jeszcze nie opanowali internetu do końca to można pisać i wrzucać materiały. Za kilkanaście lat nie będzie już gdzie. Pętla zaciska się non stop. Pozdrawiam.

Puszczają nerwy Sakiewicza
Autor: Salon42
2007-08-25 13:42:11
KIedyś opozycyjny dziennikarz, dzisiaj prorzadowy: "Zatelefonowałem przed chwilą w tej sprawie do ministra Ziobry pytając go czy przechwalał się ministrowi Kaczmarkowi moimi telefonami do niego. Stanowczo zaprzeczył.

Sakiewicz najwyraźniej zdenerwował się, bo zapowiada:

Wydaje się więc, że wiedzę o zawartości moich bilingów lub ministra Ziobry [Kaczmarek] zaczerpnął z nielegalnych działań operacyjnych. Jeżeli prokuratura w tej sprawie nie rozpocznie śledztwa z urzędu w poniedziałek sam złożę doniesienie."

Chciałby by być podsłuchiwany, a tu klops!

...
Autor: zx
2007-08-25 20:03:39
Jeszcze w życiu nie spotkałem kogoś, kto grzebie w szambie i jest czysty. To odnośnie umoczenia Ziobry i jego kolesi.
Podsłuchy w Polsce mają dłuugą historię już. Parę lat temu wręcz taśmowo zakładane przez emerytów z SB i WSI tym ,którzy stołki dostali od AWS po wywaleniu czerwonych.
Nihil novi.
W "rewelacje" Kaczmarka nie wierzę, facet dość dużo wie, ale wcale nie musi mówić prawdy, teraz jest obrażony i najbardziej zależy mu na pogrążeniu kaczek. Poza tym jak mogę wierzyć facetowi, który zapomniał o działalności w PZPR?

miała być demokracja...
Autor: bx
2007-08-25 21:19:35
... a tu każdy ma swoje zdanie


Szkoda tylko, że są tacy, co mają NIE SWOJE zdanie, a zdanie za cudze pieniądze, są tacy, którym zależy, żeby nad wisłą był rozp...dol.


Troche nie rozumiem, jakim kodem piszesz Sylwester? Czy ktoś chce cie wsadzić do wieźnia za to co piszesz na tym blogu? Przed czym straszysz?

Konkrety , nie dyrdymały

Miller miał rację
Autor: Sal
2007-08-26 02:04:25
jak powiedział :" Panie Ziobro jesteś pan zerem"

Nie tylko kwestia czasu
Autor: Sylwester Latkowski
2007-08-26 23:22:11
Witam, to nie kwestia manier. Przyjętej zasady.

Zmowa milczenia dziennikarzy
Autor: kataryna
2007-08-27 07:55:06
Dlaczego dziennikarze przez tyle czasu nie pisnęli ani słowem, że byli podsłuchiwani i udawali, że dowiedzieli się o tym dopiero od Kaczmarka? Wiedzieli co najmniej od 29 lipca. Skąd ta zmowa milczenia? Dlaczego naciskali na usunięcie wpisu? Tylko proszę nie mówić, że prowadzili jakieś dziennikarskie śledztwo i dlatego Pana ocenzurowali.

A może przeciek był od Kaczmarka i to jego chcieli kryć?

Mam wierzyć w dzisiejsze zdziwienie i oburzenie Czuchnowskiego?

Wkrótce odniosę się do pytań Kataryny.
Autor: Sylwester Latkowski
2007-08-27 10:51:02
Czekam na artykuł Piotra Pytlakowskiego w "Polityce".
Ale postaram się dzisiaj w nocy odnieść...

• SDP nie zajęło się sprawą podsłuchów dziennikarzy
Autor: Salon42
2007-08-27 12:02:18
Press donosi: Reporterzy bez Granic, międzynarodowa organizacja obrony wolności prasy, zaapelowała o wyjaśnienie doniesień w sprawie podsłuchiwania polskich dziennikarzy przez ABW i CBŚ. Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich nie zajęło w tej sprawie stanowiska.

O tym, że dziennikarze byli podsłuchiwani, poinformował Janusz Kaczmarek, b. szef MSWiA. Media podały, że wymienił on nazwiska Macieja Dudy z ”Rzeczpospolitej” i Wojciecha Czuchnowskiego z ”Gazety Wyborczej”. ”Gazeta Wyborcza” opublikowała nieformalną listę podsłuchiwanych, którzy zajmowali się nieprawidłowościami w Ministerstwie Sprawiedliwości. Znaleźli się na niej: Marek Balawajder i Roman Osica (RMF FM), Maciej Duda (”Rzeczpospolita”), Bertold Kittel (do lipca ”Rzeczpospolita”), Sylwester Latkowski (niezależny filmowiec, wcześniej TVP), Piotr Pytlakowski (”Polityka”), Igor Ryciak (”Newsweek Polska”) i Wojciech Czuchnowski (”Gazeta Wyborcza”). – Na liście znaleźli się tylko ci dziennikarze, których nazwiska usłyszałem z dwóch lub trzech różnych źródeł. Wspólnym mianownikiem były też telefony wymienionych do Rafała R., byłego policjanta, który miał przekazywać mediom materiały kompromitujące ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę – mówi o powstaniu listy Wojciech Czuchnowski, dziennikarz ”Gazety Wyborczej”.
Czuchnowski cieszy się z szybkiej reakcji Reporterów bez Granic. – Jestem wdzięczny za tę reakcję. Takie sprawy powinny łączyć skłócone środowisko dziennikarskie. Nie dziwię się natomiast milczeniu Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Organizacja ta kolejny raz pokazuje, że jest prorządowa – dodaje Czuchnowski.
Krystyna Mokrosińska, prezes SDP, odpowiada: – Nie zareagowaliśmy, ponieważ nie mówimy o faktach i na reakcję jest za wcześnie. Nie zajmiemy stanowiska, dopóki nie będzie potwierdzenia tych informacji.

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Film dokumentalny, Produkcja Program II TVP & TPS Studio Filmowe, czas 64 minut; produkcja 2002 rok.
Nagroda: Najlepszy Polski film dokumentalny Festiwalu Filmowego w Kazimierzu nad Wisłą 2002.


Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS