menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Ściema Kaczmarka 01-09-2007

W czasie naszej (z Piotrem Pytlakowskim) rozmowy z Januszem Kaczmarkiem, kiedy poruszaliśmy sprawę inwigilacji mediów Kaczmarek przyznał się do kłamstwa. Janusz Kaczmarek był wówczas prokuratorem krajowym. W autorytecie prokuratora krajowego konfidencjonalnie poinformował o tym, że minister sprawiedliwości z szefem ABW odsłuchiwał nagrań z podsłuchów dziennikarzy.

Zapytany: - Czy to jest prawda,  że Ziobro i Świeczkowski słuchali w gabinecie Ziobry nagrań  dziennikarzy?
Odparł: – To jest nieprawda. Ja nie kojarzę takiej sytuacji, żebyśmy coś we trójkę słuchali. To jest moja ściema.

Pozostaje do wyjaśnienia kwestia, o której pisał Piotr Pytlakowski w „Polityce”, wspomniałem o tym we wpisie w blogu „Nie obwiniajmy za wszystko tylko Zbigniewa Ziobro”, roli CBŚ i ABW w sprawie wykorzystywania podsłuchów i innych działań operacyjnych związanych z detektywem, byłym policjantem, Rafałem R.  Dużo o tym może powiedzieć były szef CBŚ Jarosław Marzec i były szef delegatury trójmiejskiej ABW. Kaczmarek zaprzecza, że miał coś z tym wspólnego.  Nie można odpuścić sprawy inwigilacji mediów, wpływu służb na nie. Opowieści, że służby są czyste w tej kwestii można włożyć między bajki.


(11) komentarzy / + dodaj komentarz
Mój błąd..
Autor: Wojciech Wybranowski
2007-09-01 17:55:41
A ja chciałbym przeprosić Sylwka Latkowskiego. Kilka dni temu w ND pojawiła się moja publikacja dotyczącą związków Janusza Kaczmarka z tuszowaniem sprawy \"Stella Maris\". W tym tekscie, niestety- w związku napisałem kilka rzeczy dotyczących Sylwestra, które były nieuprawnione i których w należyty sposób nie zweryfikowałem. Dziś wiem, że były nieprawdziwe - i tak naprawdę szukając drugiego dna w spotkaniu Kaczmarka z redaktorem Latkowskim wpakowałem się na mieliznę:( w brzydki sposób pomawiając red Latkowskiego o zakulisowe układy z K. Moja wina i mój błąd, tak jak i podstawowe uchybienie w sztuce dziennikarskiej- nie skontaktowałem się z Sylwestrem Latkowskim zeby poznac jego punkt widzenia. Dzisiaj po rozmowie z nim i w świetle nowych dokumentów, faktów- wiem, że delikatnie mówiąc- strzeliłem fatalną kuchę. I za to chciałbym redaktora Latkowskiego- przeprosic.

Szkoda
Autor: Roma
2007-09-01 18:23:49
Z przerażeniem obserwuję co się dzieje. Wszyscy wokół mnie zaczęli kochać PIS, nawet Ci, którzy dotychczas byli ich zaciętymi wrogami. Niestety wszystko przez Pana Kaczmarka, który w głupi sposób dał się złapać na kłamstwie. Jestem pewna że w jego wypowiedziach było dużo prawdy, ale mało kto teraz uwierzy i jemu i Panu. Owszem, Kaczmarek mówił to w akcie zemsty, ale mnie nie interesują jego motywy ale prawda. Jeżeli Ziobro ujawni swoje haki na Tuska, Olejniczaka i innych to PIS po wyborach naprawdę może rządzić samodzielnie.
Dzisiaj straciłam nadzieję na normalność.
Roma.


pstryk
Autor: pstryl
2007-09-01 19:03:12
psrtyk

kompletna glupota lub celowe dzialanie
Autor: consigliere
2007-09-01 22:44:25
Panie Sylwestrze, dla kogo Pan gra, ujawnia Pan publicznie tresci poufnej rozmowy z Kaczmarkiem - tej na dzien przed zatrzymaniem - w sytuacji kiedy facetowi postawiono zarzuty i odmowil skladania wyjasnien. Przeciez Pan pograza go teraz jeszcze bardziej rozpowiadajac tak naiwnie szczerze jak to Kaczmarek Panu przekazywał ze sklamal co do tego czy owego. Przeciez to co Pan trabi na temat tej rozmowy dotyczy okolicznosci objetych trescia tych falszywych zeznan za ktore i tak pewnie zostanie skazany. Przeciez Pan potwierdza wszem i wobec ze Kaczmarek przyznal sie do ich skladania. Rozumiem ze pragnie Pan byc swiadkiem w procesie karnym przeciwko Kaczmarkowi? Nie? To trzeba sie zastanowic nad tym ci sie paple?
Z jednej strony uzywa Pan w wypowiedziach tonu jak by go usprawiedliwiał, a z drugiej upublicznia Pan poufna rozmowe dzialajac jednoznacznie na jego niekorzysc. Przeciez to Pan go wydal jak na tacy ABW....

Kompletnie nie rozumiem przedmówcy.
Autor: ColdTM
2007-09-02 00:19:52
Przecież Pan Latkowski spotkał się z Kaczmarkiem po to właśnie, żeby czegoś się dowiedzieć. Wydaje mi się, że Kaczmarek jest człowiekiem inteligentnym i miał świadomość tego, że rozmawia z dziennikarzem. Nikt go nie zmuszał, żeby powiedział to, czy tamto, więc za to, jakimi informacjami się podzielił a jakimi się nie podzielił, może winić tylko i wyłącznie siebie.

jedno jest pewne
Autor: marek
2007-09-02 03:41:31
Kaczmarek za wszelka cene nie chcial aby opinia publiczna dowiedziala sie o jego spotkaniu z R.Krauzem.

A to \"pachnie\" wielkim skandalem.

Mysle ze tutaj moga wchodzic w gre jakies interesy w gdansku.
Na przyklad umazanie spraw za lapowki ,lub dostarczanie Krauzemu hakow (moze to kaczmarek ,marzec i kornatowski robili podsluchy w PIS i opozycji ).
Jak wiemy Krauze lubi miec \"bron\" na politykow i dziennikarzy (Michnik ,Oleksy itd..) ,i mysle ze gdyby Krauze zdobyl haka na kaczynskich ,to by mu to nie zaszkodzilo w robieniu interesow ,delikatnie mowiac. ;)

Prywatna rozmowa????
Autor: pk
2007-09-02 08:58:03
Ujawnienie prywatnej rozmowy... lepiej posłuchać co pan Kaczmarek mówi publicznie, wczoraj stwierdził że ta rozmowa to gadanie pijanych osób. Panie Sylwestrze Pan się zastanawia kiedy Kaczmarek mówi prawdę a kiedy kłamie, coraz więcej wskazuje że jednak częściej kłamie, znacznie częściej. Dziennikarzy traktuje wyłącznie jak narzędzie... megafon który nagłośni to co on chce powiedzieć.

nie ma przypadków
Autor: wamax
2007-09-02 15:49:57
Może to, że Pan Kaczmarek nocował u Pana nie jest przypadkowe? Może służby miały zadanie właśnie zatrzymać Go u Pana i jak się uda to przy okazji osiągnąc coś więcej? Może ta cała sprawa to gra różnych służ?

Znajomość
Autor: ciekawski
2007-09-02 18:16:49
Panie Sylwku! Od kiedy zna Pan J.Kaczmarka? Pamiętam że był częstym gościem w Konfrontacjach.

Kaczmarek był gościem
Autor: Sylwester Latkowski
2007-09-02 18:20:38
Od programu o świadku koronnym.

Współczuję...
Autor: Sebass
2007-09-04 14:17:57
Szczerze współczuję Panu ostatnich przeżyć, miałem nadzieję że w wolnej Polsce takie rzeczy są nie do pomyślenia, ale jak wdać myliłem się. Boję się o nasz kraj i boję się , że to co nas dotknęło (\"ptasi\" syndrom) zalewa Polskę! Ludzie zwyczajnie poszaleli-PiS im robi wodę z mózgu!
Nie wiem jaki plan ma J. Kaczmarek (co nim kieruje),ale żal mi tego człowieka...tak zwyczajnie po ludzku! NIGDY NIE BYŁ MOIM BOHATEREM, ale to co go spotkało jest zwykłym świnstwem.
Wiem, Pan go zna lepiej(ma Pan wątpliwosci)...ale to przecież nie jest psychopata!
To że \"kluczy\", ma pewne podstawy! przypuszczam, że nie \"odkryje\" się przed ostatecznym starciem!a to starcie nadejdzie i mam nadzieję że będzie to przed komisją śledczą!

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Potężny mężczyzna powolnymi ruchami, nieco leniwie, goli głowę. Opowiada o swoim barwnym życiu, o więzieniu i drużynie rugby. Ale nie jest to kadr z amerykańskiego obrazu "Urodzeni mordercy", a jedna ze scen polskiego filmu dokumentalnego Sylwestra Latkowskiego o chuliganach Arki Gdynia, których teraz bardziej niż rozróby fascynuje męski, twardy sport.
(...) Kamera podąża za bohaterami niemal wszędzie. Jest na treningu, meczu, w szatni, w samochodzie i nawet w łazience.


Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS