menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Tym razem nie ABW a alarm przeciwpożarowy 06-09-2007

Siedzimy kolejną godzinę w pokoju Piotra Pytlakowskiego w redakcji Polityki. Nadymione, jak zwykle. W pewnym momencie dzwoni telefon. Ochrona informuje, że włączył się alarm przeciwpożarowy. Za chwilę poleje się na nas z góry woda. Piotr uchyla okno. Spogląda na sufit. – Ktoś odkleił taśmę z czujnika – stwierdza niezadowolony. Razem z Markiewiczem okleili go taśmą, by w ten sposób móc spokojnie palić papierosy i przekraczać dozwolony poziom zadymienia pokoju.


(3) komentarzy / + dodaj komentarz
znowu sluzby?? moze po prostu zart kolezenski
Autor: sikoro
2007-09-07 09:35:18
Nie wiem czy taka miala plynac konstatacja po przeczytaniu tego wpisu. Ja jednak daleki jestem od histeri bedacej nastepstwem ostatnich rewelacji medialnych i w duzej mierze rozpetanej propagandzie partii opozycyjnych. Kaczmarek jest dla mnie malym, bojacym sie czlowiekiem wijacym sie jak leszcz jakis. Nie zgadzam sie z opinia iz sluzby moga inicjowac dzialania jedynie wowczas gdy zlapia kogos na goracym uczynku badz na tacy ktos dostarczy im przestepce. Od tego sa aby podsluchiwac, inicjowac z wyprzedzeniem dzialania prewencyjne, inwigilowac podejrzanych itd. Nie mam nic przeciwko gdy inwigilowani sa politycy, elita, estblishment. Taka jest cena jaka musza zaplacic za posiadanie wladzy, wplywowm, blysk kamer, pesje z kieszeni podatnikow czy rzadowe kontrakty i zamowienia publiczne. Przeciez gdyby nie te sluzby to nie wiedzielibysmy o Jagiellach, Sobotkach, Jakubowskich, Kaczmarkach, Woszczerowiczach i inyych. Jestem przekonany iz spoleczenstwo w wolnym kraju ma prawo do tego iz zycie tych ktorzy kreuja jego codzienna rzeczywistosc, wplywaja na nia i zmieniaja pod katem swoich przekonan, a nie rzadko pod katem swoich interesow jest czyste, transparentne i ze zadne sluzby nie beda tego w stanie zmienic swoja inwigilacja i podsluchami. A jezeli zdarzy sie cos co delikwenta kompromituje to oczekuje od tych sluzb ze to cos bedzie ujawnione i nie obchodzi mnie czy nazwiemy to hakiem, informacja, iwigilacja, kompromitacja. Po prostu chce o tym wiedziec.

Pozdrawiam,
sikoro

ad sikoro
Autor: ...
2007-09-07 17:14:07
Zgadzam się, pod jednym jednak warunkiem, że tego typu działania, jakie wylicza poprzednik w dyskusji, nie są wykorzystywane w walce politycznej. Jeśli tak się dzieje, to rola służb, jaką pełnić one powinny w państwie, ma się nijak do tego, w jakim celu zostały stworzone. Tworzy się państwo - w państwie.

.
Autor: zx
2007-09-07 21:42:04
służby w każdym kraju wykorzystywane są przez polityków nie tylko do zadań statutowych.

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

"Blokersi" to film o polskiej kulturze hip hopowej. Opowiada o młodych ludziach z wielkomiejskich blokowisk, o tym jak żyją, jaka jest dzisiaj ulica w Polsce. Poza raperami są tu grafficiarze, break dance`owcy i ludzie związani z kulturą hip hopu. Prawdopodobnie po raz pierwszy wiele osób zobaczy, czym jest w naszym kraju kultura hip hopu, kto w niej żyje i kto ją tworzy.


Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS