menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Tym razem nie ABW a alarm przeciwpożarowy 06-09-2007

Siedzimy kolejną godzinę w pokoju Piotra Pytlakowskiego w redakcji Polityki. Nadymione, jak zwykle. W pewnym momencie dzwoni telefon. Ochrona informuje, że włączył się alarm przeciwpożarowy. Za chwilę poleje się na nas z góry woda. Piotr uchyla okno. Spogląda na sufit. – Ktoś odkleił taśmę z czujnika – stwierdza niezadowolony. Razem z Markiewiczem okleili go taśmą, by w ten sposób móc spokojnie palić papierosy i przekraczać dozwolony poziom zadymienia pokoju.


(3) komentarzy / + dodaj komentarz
znowu sluzby?? moze po prostu zart kolezenski
Autor: sikoro
2007-09-07 09:35:18
Nie wiem czy taka miala plynac konstatacja po przeczytaniu tego wpisu. Ja jednak daleki jestem od histeri bedacej nastepstwem ostatnich rewelacji medialnych i w duzej mierze rozpetanej propagandzie partii opozycyjnych. Kaczmarek jest dla mnie malym, bojacym sie czlowiekiem wijacym sie jak leszcz jakis. Nie zgadzam sie z opinia iz sluzby moga inicjowac dzialania jedynie wowczas gdy zlapia kogos na goracym uczynku badz na tacy ktos dostarczy im przestepce. Od tego sa aby podsluchiwac, inicjowac z wyprzedzeniem dzialania prewencyjne, inwigilowac podejrzanych itd. Nie mam nic przeciwko gdy inwigilowani sa politycy, elita, estblishment. Taka jest cena jaka musza zaplacic za posiadanie wladzy, wplywowm, blysk kamer, pesje z kieszeni podatnikow czy rzadowe kontrakty i zamowienia publiczne. Przeciez gdyby nie te sluzby to nie wiedzielibysmy o Jagiellach, Sobotkach, Jakubowskich, Kaczmarkach, Woszczerowiczach i inyych. Jestem przekonany iz spoleczenstwo w wolnym kraju ma prawo do tego iz zycie tych ktorzy kreuja jego codzienna rzeczywistosc, wplywaja na nia i zmieniaja pod katem swoich przekonan, a nie rzadko pod katem swoich interesow jest czyste, transparentne i ze zadne sluzby nie beda tego w stanie zmienic swoja inwigilacja i podsluchami. A jezeli zdarzy sie cos co delikwenta kompromituje to oczekuje od tych sluzb ze to cos bedzie ujawnione i nie obchodzi mnie czy nazwiemy to hakiem, informacja, iwigilacja, kompromitacja. Po prostu chce o tym wiedziec.

Pozdrawiam,
sikoro

ad sikoro
Autor: ...
2007-09-07 17:14:07
Zgadzam się, pod jednym jednak warunkiem, że tego typu działania, jakie wylicza poprzednik w dyskusji, nie są wykorzystywane w walce politycznej. Jeśli tak się dzieje, to rola służb, jaką pełnić one powinny w państwie, ma się nijak do tego, w jakim celu zostały stworzone. Tworzy się państwo - w państwie.

.
Autor: zx
2007-09-07 21:42:04
służby w każdym kraju wykorzystywane są przez polityków nie tylko do zadań statutowych.

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

 „Nigdy nie oczekiwałem, by Latkowski nakręcił mi laurkę. Mam świadomość  jego ostrego spojrzenia na rzeczywistość. Świadomie zgodziłem się, by to właśnie Sylwester pomógł mi zamknąć bolesne przeżycia, przeszłość.  Jestem ciekawy lustra Sylwestra Latkowskiego, rozumiem, że nie zawsze może oddawać to samo, co widzę ja i inne osoby, które pojawiają się w filmie” – Michał Wiśniewski.
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS