menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Nie ma takiej rzeczy jak wolna prasa 26-09-2007

"Nie ma takiej rzeczy jak wolna prasa... Wy to wiecie i ja to wiem. Ani jeden spośród was nie odważyłby się szczerze wypowiedzieć własnego zdania... Gdybym kiedykolwiek ośmielił się zamieścić moją rzeczywistą opinię, straciłbym pracę przed upływem 24 godzin. Obowiązkiem dziennikarzy jest sprzeniewierzać się prawdzie, kłamać, wypaczać, szkalować, padać Mamonie do stóp i sprzedawać samego siebie za codzienną kromkę chleba. Jesteśmy narzędziami i wasalami ukrytych za kulisami bogaczy. Jesteśmy ich marionetkami. To oni pociągają za sznurki, a my tańczymy. Nasz talent, możliwości i całe nasze życie jest własnością tych ludzi. Jesteśmy intelektualnymi prostytutkami"." - fragment przemówienia Johna Swintona, naczelnego redaktora New York Times'a, podczas zebrania Nowojorskiego Klubu Prasowego w roku 1953.


(5) komentarzy / + dodaj komentarz
zakład
Autor: Maciej Duda
2007-09-27 23:45:49
Założę się, że czytelnicy Twojego bloga odbiorą ten wpis, jako potwierdzenie tez polityków PiSu i im ideologicznie podobnych, że polskie media są narzędziem w rękach układu, oligarchów tudzież masonerii.

Zapewne tylko mniejszość zauważy taką widoczną podległość nie własnościową, lecz mentalną części mediów obecnie rządzącym .

Chociaż nie tylko mentalną, ale i tę wynikającą z zasady, której hołdują włodarze państwa: \"dziel i rządź\".

wierzę jednak w ich madrość
Autor: Sylwester Latkwoski
2007-09-28 10:44:25
Maciek, wierzę jednak w ich mądrość.

Ja tez wierze...
Autor: yarek
2007-09-28 12:53:00
..., ze ten facet powiedzial prawde. Choc nie musze wierzyc. Niemal kazdy dzien dostarcza dowodow, ze to prawda i tym samym sie sprawdza, ze wiara stoi w sprzecznosci z rozumem.

Trochę wcześniej to powiedział...
Autor: zy0n
2007-09-29 23:56:23
Lubię Twojego bloga - świetne, niezależne spojrzenie na Polskę, ale... to co wpisałeś o J. Swintonie nie jest do końca zgodne z faktami:

http://www.constitution.org/pub/swinton_press.htm

...powiedział to w 1880 roku :)))

pozdro,
zy0n

Hehe ten Pan dawno temu ...
Autor: FFWD
2007-10-01 01:23:28
już wiedział gdzie jest sedno sprawy. Ciekawe kto dzisiaj by to publicznie powtórzył?

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Potężny mężczyzna powolnymi ruchami, nieco leniwie, goli głowę. Opowiada o swoim barwnym życiu, o więzieniu i drużynie rugby. Ale nie jest to kadr z amerykańskiego obrazu "Urodzeni mordercy", a jedna ze scen polskiego filmu dokumentalnego Sylwestra Latkowskiego o chuliganach Arki Gdynia, których teraz bardziej niż rozróby fascynuje męski, twardy sport.
(...) Kamera podąża za bohaterami niemal wszędzie. Jest na treningu, meczu, w szatni, w samochodzie i nawet w łazience.


Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS