menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Chceme le so zażec 13-10-2007

„Kto nie pije i nie tabaczy, ten gówno znaczy”. Cytat z książki Jerzego Zająca, sekretarza miasta Gdynia, prawej reki Wojciecha Szczurka, i Edwarda Zimmermanna „Tabaka na Kaszubach i Kociewiu”. To pierwsza publikacja poświęcona kulturze ludowej „Kaszub i Kociewia, której istotną część  stanowi zwyczaj zażywania tabaki.” 

Mało kto już  pamięta, że w 1995 tabaka stała się zakazana tak jak dzisiaj marichuana.

- "Po wprowadzeniu ustawy wielu z nas zaczęło nielegalnie uprawiać tytoń w swoich ogródkach i różnych ustronnych miejscach" - mówi pan Józef  Roszman, jeden z bohaterów książki.

Kaszubi walczyli pięć lat, by tabaka stała się ponownie legalna. "Samą zaś ustawę z dnia 10 listopada 1995 roku okrzyknięto na Kaszubach najgłupszą decyzją Sejmu III RP"


(1) komentarzy / + dodaj komentarz
Z zakazem palenia marichuany już sobie Ksszubi nie poradzą
Autor: gosc
2007-10-13 00:59:03
Jerzy Zając to spoko gość.

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Satyra dokumentalna. Po raz pierwszy kamera zagląda za kulisy szołbiznesu w Polsce. Obok znanych postaci ze sceny muzycznej jak Krzysztof Krawczyk, Marek Kościkiewicz, Robert Leszczyński, Maciej Maleńczuk, Myslovitz , Marek Sierocki, Piotr Metz, Hirek Wrona, Michał Wiśniewski, Negatyw, poznajemy nieznanych szerszej widowni decydentów, szare eminencje polskiego szołbiznesu. Film ukazuje przemilczaną dotąd stronę szołbiznesu w Polsce, w którym normą jest oszustwo, manipulacja.


Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS