menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Na tym blogu ja ustalam zasady 14-10-2007

Coraz więcej osób, w tym zarządzających portalami, zdaje sobie sprawę, że pod płaszczykiem wolności słowa dochodzi do nadużyć w internecie. Jak w każdym środowisku tak i w sieci są dewianci, psychole, frustraci. Czy oni mają prawo do głosu? Psychole i dewianci, nie. A chamy? Niech zakładają swoje własne strony internetowe i uważają, by nie ponieść konsekwencji prawnych.

Kiedyś napisałem „piszcie na swój rachunek” i na jakiś czas wstrzymałem w ogóle dostęp komentarzy. Następnie powierzyłem komuś możliwość wykasowywania internetowych śmieci, czyli wyzwisk, pomówień, wątków nie na temat, czy też reklam. Wielu czyni tak samo jak ja tylko nie ma odwagi o tym powiedzieć na głos.

Kolejną osobą jest Azrael, który wyjaśnia na swoim blogu:

Co poniektórym wydaje się, że wszystko jest dozwolone, że mogą swobodnie obrażać, sypać inwektywami, w imię swojej „wolności słowa”. Anonimowość dodaje im skrzydeł – z reguły chamstwa i głupoty.

Ponieważ blog jest cząstką mnie a komentarze – cząstką tego bloga. Jako właściciel tego bloga nie zmuszam nikogo do jego czytania. Jeżeli jednak ktoś go czyta – ma prawo komentować. Ale tylko w sposób merytoryczny i logiczny. Odnoszący się do meritum spraw i artykułów. Szanuję opinię przeciwne, skrajne, nawet słowa obelżywe – ale nie pod moim adresem lub adresem wartości które szanuję.

Od dziś – wszelkie komentarze nie spełniające tych wymogów będą kasowane – a ja będę informował o tym, że ktoś przekroczył zasady mojej gościnności.

To jest blog dla moich przyjaciół – i wrogów. Ale od każdego wymagam kultury polemiki i kultury osobistej.

Azrael”

http://azrael.salon24.pl/index.html


(3) komentarzy / + dodaj komentarz
Tylko nie Azrael
Autor: Venissa
2007-10-14 17:59:06
Oj Panie Sylwestrze, tylko nie Azrael, tylko nie Azrael! Z całą sympatią do Pana, ale muszę stwierdzić, że cytowany przez Pana człowiek jest dla mnie i dla wielu innych prawicowych komentatorów jedną wielką karykaturą kultury . To człowiek, który ośmiesza się, pisząc jedno, a czyniąc drugie.Nie rozumiem, dlaczego Wy dziennikarze,np. Igor Janke i Pan promujecie za przeproszeniem chamów internetowych i nie tylko? Ostatnio czytam (p.Rzeczpospolita), że Tusk jest uosobieniem spokoju i kultury osobistej, zaś całkowitym przeciwieństwem tego jest J. Kaczyński, z kolei Azrael, to mądry internauta, który nawołuje do kulturalnych i merytorycznych rozmów. Piszę ostro, ale nie mogę już więcej patrzeć na to, jak ludziom robi się wodę z mózgu...O Panu Azraelu napisałabym coś znacznie więcej, bo i zdiagnozować można i na odległość, ale powstrzymam się od tego. Od kiedy to Azrael, to przykład wszelkich cnót, zarówno intelektualnych, jak i moralnych? Ot, ulżyłam sobie, po tym, gdy poczytałam sobie kilka ostatnich komentarzy tego pana

Biedny Azrael
Autor: Kraket
2007-10-16 09:54:24
Wszystko fajnie tylko, że często czytam co sam Azrael wypisuje zarówno na własnym blogu w salonie24 jak i w komentarzach do tekstów innych salonowiczów i niestety nasuwa mi się jedno spostrzeżenie: przyganiał kocioł garnkowi - sam potrafi być skrajnie chamaski i obelżywy.

KOREKTA STYLISTYCZNA
Autor: Venissa
2007-10-16 19:41:05
Powinno być: \"Nie rozumiem, dlaczego Wy dziennikarze,np. Igor Janke i Pan promujecie za przeproszeniem chamów internetowych i nie tylko internetowych\"? W tym ostatnim przypadku miałam na myśli Tuska!!!
Pozdrawiam

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Film opowiada o aktualnej sytuacji panującej w polskich aresztach śledczych. Zdjecia rozpoczęto 1 września 2003 roku, ich zakończenie planowane jest w maju.
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS