menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

To najważniejsze wybory od 1989 roku 18-10-2007

To najważniejsze wybory od 1989 roku. Wszędzie, gdzie dzisiaj byłem mówiło się o nadchodzących wyborach.  Od Sheratona, gdzie biznesmeni przypominali sobie, z podniesionym kciukiem do góry, o niedzielnej wizycie w lokalu wyborczym, po Teatr Dramatyczny.

Tam w Cafe Kulturalna odbyła się prezentacja książki Janusza A. Majcherka „Demokracja, przygodność, relatywizm”. Majcherek pisząc książkę i wydawnictwo wydając ją, nie spodziewali się, że tak doskonale wstrzelą się w rozgrzaną przedwyborczą atmosferę.

Janusz Majcherek w podsumowaniu pisze: „Demokracja ma zaprzysięgłych i niebezpiecznych wrogów, którzy jak islamscy fundamentaliści i ich terrorystyczni wysłannicy – uważają samą możliwość wyboru przez ludzi własnego sposobu życia za horrendum, uchybiającej boskim postanowieniom (…). Demokracji zagrażają też ci wszyscy zatroskani o jej rezultaty ludzie dobrej woli, którzy chcieliby ja wzbogacić o rozmaite wartości, bowiem formułowane na ich podstawie normy, zakazy i nakazy prowadzą do ograniczenia wyboru.”

Dzisiaj Jacek Gmoch w czasie spotkania rzucił: „Polska to Uganda”.  Nadużycie? Właśnie opublikowano Raport Reporterów Bez Granic, gdzie Polska jeśli chodzi o wolność mediów zajmuje 56 miejsce razem z Ekwadorem. Może my po prostu jesteśmy tak zapatrzeni w siebie, że nie chcemy ujrzeć prawdy o tym co się u nas dzieje?


(6) komentarzy / + dodaj komentarz
Oto co się dzieje:
Autor: kazef
2007-10-18 23:43:48

MASKI PLATFORMY OBYWATELSKIEJ
WITOLD GADOMSKI
Gazeta Wyborcza nr 124, wydanie waw z dnia 29/05/2007
Fragment tekstu poswięcone konwencji programowej PO:

(...)Prywatyzacja to także jeden z pomysłów Platformy na reformę służby zdrowia. \"Nie ma powodów, aby szpitale nie były normalnymi przedsiębiorstwami, nadzorowanymi przez właścicieli\" - piszą autorzy programu PO. Dzięki prywatyzacji szpitali może powstać klasa wysokiej jakości menedżerów służby zdrowia.
To słuszne podejście. Wolałbym jednak, by w programie odnoszącym się do zdrowia znalazły się też jednoznaczne stwierdzenia, że postęp cywilizacyjny stwarza nowe możliwości leczenia, które są jednak coraz droższe. Zaspokojenie potrzeb medycznych musi się więc wiązać z coraz wyższymi wydatkami i coraz większą partycypacją w kosztach samych pacjentów.(...)
-----
NIE BĘDZIE KOALICJI Z PIS KACZYŃSKIEGO
ROZMOWA WITOLDA GADOMSKIEGO I JAROSŁAWA KURSKIEGO z DONALDEM TUSKIM
Gazeta Wyborcza nr 204, wydanie waw z dnia 01/09/2007 - 02/09/2007 ŚWIĄTECZNA, str. 14

Co zrobicie ze służbą zdrowia?
- Dobra jest droga drobnych, cierpliwych kroków. PiS w tej sprawie przez dwa lata popełnił już nie grzech, ale zbrodnię zaniechania. To największe wykroczenie rządu Kaczyńskiego przeciw interesom Polaków. Trzeba wprowadzać żelazną ręką koszyk gwarantowanych świadczeń, demonopolizację rynku ubezpieczeń, prywatyzację usług, w tym szpitali.

Media
Autor: koleś
2007-10-19 12:41:29
No, ale czyja to wina, że nie ma wolności mediów? Jak dziennikarze zamiast równo jechać z tematami to piszą pod zamówienie?

56 pozycja
Autor: krystyna
2007-10-19 17:48:36
Miałam Pana za uczciwego czlowieka ( nie redaktora po przenocowaniu JK), ale teraz popełnia Pan falstart.Może Pan opowie jak działa sondaż Reporterów bez granic? Aili do dziennikarzy siedzi za niesłusznie polityczne poglądy? A ilu to pożal sie Boże polityków używających określeń typu zigolaki, sługusy itp pod adresem prawowitych służb ( nie innych polityków) ma wytoczone procesy za znieważanie!?Właśnie tacy jak Wy powińniscie mówić jasno: tak ,ten rząd robi świństwa , ale to nie powód ,żeby walkę o zwycięstwo w demokratycznym kraju w demokratyczbnych wyborach prowadzic w taki sposób!
Za to co sie dzieje w Polsce jesteście odpowiedzialni wy marnej kondycji dziennikarze.Nie udźwignęliście misji poddajac się ogólnemu jazgotowi.Przestałam Wasszanować.I nie tylko Pana.Również np. Oawła Mielcarka!Prosze poczytać kogo On popiera w wyboracxh do Senatu.Nie chodzi oczywiscie o Pana Piotra.
Bez szacunk!

przymusowa emigracja
Autor: gosc1
2007-10-19 20:43:03
Jeżeli PiS utrzymałoby się w Polsce u jedynowładzy, do której dąży, to my z żoną wyjeżdżamy z kraju jako emigranci polityczni. Moja żona ma 80 lat, ja mam 85: chcemy umrzeć w demokracji - powiedział dziś Władysław Bartoszewski

wie, co mówi
Autor: kosak
2007-10-19 20:45:51
Latkowski wie, co mówi. Zdjęto mu Konfrontacje po odcinku poświęconemu sparwie zabójstwa Papały.
PS. Czekamy na powrót do nas panie Sylwesterze. Jeden z kamerzystów z TVP :)

Bartoszewski- autorytet?
Autor: Tomasz Kasperski
2007-10-23 10:40:22
czy ktos jeszcze uważa Bartoszewskiego za autorytet? Niestety czas robi swoje, profesor ma swój wiek i myslę, że teraz to juz mu mozna tylko wybaczyć i starać się pamiętać o tym jaki był kiedyś. Wykorzystywanie Bartoszewskiego do celów politycznych to jest draństwo, uderzające również w niego samego.

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Sylwester Latkowski, twórca "Blokersów" "Klatki" i "Śledczaka", tym razem opowiada o świecie seksualnej dewiacji Ten film wywołuje wstrząs. Temat pedofilii powraca do mediów przy okazji kolejnych spraw o wykorzystywanie seksualne dzieci. Pojawiają się artykuły, reportaże, wywiady. Tym razem oglądamy pełnometrażowy dokument. Wszystko zaczyna się sceną rozgrywającą się w samochodzie. Młody gej, świadek w sprawie posądzenia ks. Jankowskiego o pedofilię, opowiada o swoich przeżyciach związanych z tą sprawą. W końcu wyciąga telefon komórkowy i dzwoni do swojej matki, by przyznać się do udziału w tej historii. W trakcie rozmowy mężczyzna zaczyna płakać. Ma świadomość, że środowisko, w którym się wychował ...
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS