menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Tajne loty CIA 02-11-2007

Wczorajszej nocy przeczytałem książkę A.C. Thompsona i Trevora Paglena „Tajne loty CIA”. Autorzy odkrywają tajemnice porwań i przetrzymywań więźniów przez CIA.  Lektura książki wstrząsająca, bo uświadamiająca mi, że niesłusznie uznałem, że tej sprawy nie można ruszać, krytycznie patrzyłem na tych, którzy opisują polski udział w tym nikczemnym procederze. Nie chciałem nawet wziąć udziału w bankiecie komisji parlamentu europejskiego zajmującą się tą sprawą, gdy zawitała do Polski.

Dla ludzi uważających, że czasami należy akceptować takie metody, lub je przemilczać ze względu na interes narodowy, warto przypomnieć, że 92 procent z 517 więźniów w zatoce Guantanamo nie było bojownikami Al-Kaidy, 42 procent nie miało wyraźnych powiązań z AL.-Kaidą, a  18 procent nic nie łączyło z Al-Kaidą, ani z talibami.

Według "Gazety Olsztyńskiej" „pierwszy samolot, używany przez CIA, wylądował pod Szczytnem w grudniu 2002 r. Ostatni - jak wynika z zapisów księgi lotów w Szymanach - 27 września 2003 r. Czyli pięć dni po tym, jak na lotnisku pod Szczytnem lądował Boeing 737, należący do CIA. Aż pięć razy na mazurskim lotnisku pojawiał się Gulfstream o numerach bocznych N379P, którym Amerykanie najczęściej przewozili zatrzymywanych w Afganistanie i innych częściach świata terrorystów do swojej bazy Guantanamo na Kubie. Stąd nazwa samolotu Guantanamo-ekspres.”


(2) komentarzy / + dodaj komentarz
Pan poniżej także
Autor: konik09
2007-11-02 23:08:02
Pan poseł Biernacki uważał także, że należy sprawę zamieść pod dywan

Pytanie
Autor: Ismael kahn
2007-11-06 00:18:37
Jak odróznc na polu bitwy Taliba od nie Taliba bojownika Al-Kaidy od zwyklego faceta pasacego owce ? Al-Kaida to nie jest cos zdefiniowalnego od do to wspolnota mysli i idei. Zna pan podreczniki Al-Kaidy dotyczace walki z nami takie jak np. Al-Battar? Albo podrecznik o tym jak zachowuywac sie w czasie przesłuchania z dokladnym opisem systemu prawnego panstw europejskich? Oni wiedza ze zawiele nie mozna im zrobic normalnymi metodami przeslkuchan. czaem trzeba siegnac po metody nadzwyczajne z drugiej strony ciekawe co bedzie jak zamachy w europie beda czesciej. Co zrobia rzady ?

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Film dokumentalny, Produkcja Program II TVP & TPS Studio Filmowe, czas 64 minut; produkcja 2002 rok.
Nagroda: Najlepszy Polski film dokumentalny Festiwalu Filmowego w Kazimierzu nad Wisłą 2002.


Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS