menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Teoria spiskowa dziejów, czyli komu naraził się Lipiec? 03-11-2007

Po internecie krąży analiza Wojciech Stefana Jaronia, zamieszczona na jego blogu:

„Kamienie milowe w karierze Tomasza lipca
1998  Mistrzostwa w Europy  - 1. miejsce - chód na 50 km (3:42.57)

31 października 2005 Tomasz Lipiec został powołany na stanowisko ministra sportu w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza.

2005  członek Honorowego Komitetu Poparcia Lecha Kaczyńskiego na Prezydenta Polski1

9 stycznia 2007 Tomasz Lipiec, po wszczęciu postępowania prokuratorskiego wobec Wita Żelazki, jednego z członków zarządu PZPN oskarżanego o korupcję, wydał decyzję o ustanowieniu zarządu komisarycznego PZPN.

25 października 2007 przed południem Tomasz Lipiec został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne na polecenie Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie pod zarzutem przyjęcia łapówki. Sprawa dotyczy afery korupcyjnej w Centralnym Ośrodku Sportu.

Krytyka z zagranicy
 
Na briefingu podczas kongresu wyborczego UEFA prezes Ukraińskiej Federacji Piłki Nożnej Hryhorij Surkis ostro zaatakował polskiego ministra sportu Tomasza Lipca. Nazwał go wrogiem idei organizacji przez Polskę i Ukrainę mistrzostw Europy w 2012 roku

Źródło: http://www.sport.pl/pilka/1,65029,3875390.html


Krytyka krajowa
 Zdaniem szefa MSWiA Janusza Kaczmarka, minister sportu Tomasz Lipiec nie powinien podawać się do dymisji w związku z zatrzymaniem przez CBA i aresztowaniem dyrektora i wicedyrektora Centralnego Ośrodka Sportu. Wręcz przeciwnego zdania jest szef klubu parlamentarnego PO, Bogdan Zdrojewski.Zdrojewski [PO]:

 Zmiana opinii o Lipcu ze strony PO

Lipiec musi odejść- Minister sportu Tomasz Lipiec powinien zostać odwołany, nie tylko w związku z zatrzymaniem przez CBA i aresztowaniem dyrektora i wicedyrektora Centralnego Ośrodka Sportu - uważa szef klubu PO Bogdan Zdrojewski.- Obserwujemy działania ministra i uważamy, że one są po pierwsze niewystarczające, często odbiegają od profesjonalności, często odbiegają od oczekiwań, a przypomnę, że wcześniej pojawiały się też zarzuty w odniesieniu do pracy ministra przed podjęciem tej pracy - podkreślił Zdrojewski w TVN24.

Zemsta Chorzowa na wykluczenie EURO2012
Prezes PZPN, Michał Listkiewicz, pozostaje ostrożnym optymistą: - Myślę, że UEFA w sumie zwiększy liczbę miast do dziesięciu. A więc w Polsce mistrzowskie potyczki będziemy oglądali na pięciu stadionach. Przypomnijmy, że status miast-gospodarzy turnieju finałowego mają już u nas Gdańsk, Poznań, Wrocław i Warszawa. Brak w tym zestawieniu Chorzowa, gdzie mieści się najbardziej legendarny stadion nad Wisłą, wywołał sporo kontrowersji. Władze regionu przypuściły zmasowaną ofensywę, by zmienić ten stan rzeczy. -

I prawdopodobieństwo powodzenia jest ogromne - przekonuje minister Lipiec. - Atutów ku temu nie brakuje. Trzeba je tylko umiejętnie wyeksponować, a mówiąc kolokwialnie - „sprzedać”. Dobrych wieści możemy spodziewać się w grudniu. Wtedy bowiem może się okazać, że w mistrzostwach Europy zagrają aż 24 drużyny. Tego oczekujemy.

Tomasz Lipiec: podpisałem gwarancje
PAP  luty 2007

Minister sportu Tomasz Lipiec podpisał w piątek umowę gwarantującą oddanie do użytku obiektów sportowych w Warszawie, jeżeli Polska razem z Ukrainą wygrają starania o organizację piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku.
"Decyzja Pani Prezydent Hanny Gronkiewicz - Waltz o niepodpisaniu gwarancji powoduje tylko to, że udział Warszawy w organizacji EURO 2012 został zagrożony. Cała oferta nie była nawet przez chwilę zagrożona, ponieważ na liście rezerwowej mamy takie miasta jak Kraków i Chorzów. Uważam, że Warszawa jako stolica powinna być gospodarzem tak wielkiej imprezy i dlatego wziąłem na siebie odpowiedzialność i podpisałem gwarancje" -powiedział Tomasz Lipiec.

 Ps. Ciekawe komu "z układu" się naprawdę naraził Tomasz Lipiec.

- PZPN (oskarżał o korupcję miedzynarodową)
- PZLA ( protegowany na prezesa)
- spór o gwarancję z HGW od miasta Warszawy na EURO2012
- Likwidacja Stadionu X - lecia i umowy
- zemsta Chorzowa z  EURO2012
- konflikty towarzyskie za antydoping”
http://jaron.salon24.pl/42840,index.html

TYle Jaroń. Warto zwrócić uwagę na podobieństwa w kreacji swojej osoby jako ministra sportu walczącego z korupcja w piłce nożnej Tomasza Lipca do zabitego Jacka Dębskiego, ministra sportu za rządów AWS, który „ciągle powtarzał, że chce być reformatorem polskiej piłki nożnej i że to jest jedyny motyw jego działań. Kierownictwo związku wytoczyło przeciwko szefowi UKFiT kilka spraw sądowych i większość z nich wygrało. W stosunku do wielu działaczy PZPN Dębski używał sformułowań: mafia, kryminalne działania. Mówił w wywiadzie dla "Rz": "Alowi Capone przez wiele lat nie można było niczego udowodnić. Wszyscy wiedzieli, że jest to kryminalista i działa niezgodnie z prawem, niemniej jednak był przyjmowany przez świat oficjalnej polityki. Dowód w każdym przypadku jest ważny, szczególnie w państwie prawa. Jeśli takiego dowodu nie ma, to uważam, że powinno się ostrożnie szermować zarzutami, bo można komuś wyrządzić krzywdę. Ale są sytuacje graniczne, kiedy można stawiać pewne zarzuty bez żadnego dyskomfortu psychicznego czy moralnego" (http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_000226/kraj/kraj_a_1.html)


(0) komentarzy / + dodaj komentarz
Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Sylwester Latkowski znów zaskakuje - tym razem pozytywnie. "Kamilianie" to oszczędny, ale poruszający dokument. Byli już rugbyści, blokersi. Był polski show-biznes. Tym razem enfante terrible polskiego dokumentu zrobił film o zakonnikach. Ale tak naprawdę to film o życiu, a raczej śmierci. Kamilianie - bohaterowie filmu to ludzie, którzy swoje życie ofiarowują chorym. Niby to nic wielkiego. Kilka tysięcy polskich pielęgniarek codziennie robi to samo. Jednak Kamilianie to nie pielęgniarze, nie lekarze - to bracia w śmierci.
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS