menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Afganistan. Po co nam ta wojna? 05-11-2007

Książka Grzegorza Indulskiego i Marka Kęskrawca „Afganistan. Po co nam ta wojna?” jest tak politycznie niepoprawna, iż nic dziwnego, że przeszła gdzieś bokiem, została przemilczana.

Politycy nie lubią, jak im się wytyka gorzką prawdę, a autorzy bezlitośnie piszą: „O wysłaniu polskiego kontyngentu zdecydowali politycy. „Za” głosowali nawet ci, co nie wiedzą, gdzie na mapie świata leży Afganistan. (…) Niektórzy z parlamentarzystów z komisji obrony i z komisji ds. służb specjalnych mieli odwiedzić Polaków w Afganistanie. Chętnych nie było jednak wielu. _ Też mnie to zdziwiło, bo musimy przecież na własne oczy zobaczyć, jak przygotowani są nasi żołnierze. Na pytanie, dlaczego nie chcą tego sprawdzić, usłyszałem od kilku posłów: „Kto ma dzieci, ten nie leci” – opowiada w sejmowej kawiarni poseł Marek Biernacki.”


(1) komentarzy / + dodaj komentarz
Schizofrenia
Autor: Widz
2007-11-06 00:36:10
Prawda jest taka ze politykom latwo sie szafuje zyciem zolnierzy. Zrobil pan odcinek konfrontacji o Iraku i co? Pojawil sie ten malowany general bieniek a Szmajdzinski zwial. teraz jest duzo lepiej nasi maja lepszy sprzet i odpowiadaja ogniem gdy wala do nich z możdzierzy w Dywanownii. Ale nadal nie mamy samochodów \"minoodpornych\" -przetarg rozpisano ale wiadomo jak to u nas. Dzis politycy SLD -LId ci sami ktorzy wyslali zolnierzy krzycza by wrocili i obrzucaja swych nastepcow blotem. Prawda jest taka ze przez pierwsze lata nie bylismy wcale przygotowani ale nikt ie ujadal wszyscy byli za. z Iraku trzeba odejsc w rozsadnym terminie to nie nasza wojna. nic nie dostalismy od USA. Nawet długow saddamowskiego Iraku nam nie oddali a Grecja np juz odebrala. Afgan to inna misja -prawda jest taka ze jak nas wypra talibowie to popedza nas az do Europy niestety. Lepiej walczyc w kraju wroga iz u siebie. Trzeba tylko uswiadomic to swojemu spoleczenstwu i dac zolnierzom odpowiednie narzedzia.

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Film opowiada o aktualnej sytuacji panującej w polskich aresztach śledczych. Zdjecia rozpoczęto 1 września 2003 roku, ich zakończenie planowane jest w maju.
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS