menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Afganistan. Po co nam ta wojna? 05-11-2007

Książka Grzegorza Indulskiego i Marka Kęskrawca „Afganistan. Po co nam ta wojna?” jest tak politycznie niepoprawna, iż nic dziwnego, że przeszła gdzieś bokiem, została przemilczana.

Politycy nie lubią, jak im się wytyka gorzką prawdę, a autorzy bezlitośnie piszą: „O wysłaniu polskiego kontyngentu zdecydowali politycy. „Za” głosowali nawet ci, co nie wiedzą, gdzie na mapie świata leży Afganistan. (…) Niektórzy z parlamentarzystów z komisji obrony i z komisji ds. służb specjalnych mieli odwiedzić Polaków w Afganistanie. Chętnych nie było jednak wielu. _ Też mnie to zdziwiło, bo musimy przecież na własne oczy zobaczyć, jak przygotowani są nasi żołnierze. Na pytanie, dlaczego nie chcą tego sprawdzić, usłyszałem od kilku posłów: „Kto ma dzieci, ten nie leci” – opowiada w sejmowej kawiarni poseł Marek Biernacki.”


(1) komentarzy / + dodaj komentarz
Schizofrenia
Autor: Widz
2007-11-06 00:36:10
Prawda jest taka ze politykom latwo sie szafuje zyciem zolnierzy. Zrobil pan odcinek konfrontacji o Iraku i co? Pojawil sie ten malowany general bieniek a Szmajdzinski zwial. teraz jest duzo lepiej nasi maja lepszy sprzet i odpowiadaja ogniem gdy wala do nich z możdzierzy w Dywanownii. Ale nadal nie mamy samochodów \"minoodpornych\" -przetarg rozpisano ale wiadomo jak to u nas. Dzis politycy SLD -LId ci sami ktorzy wyslali zolnierzy krzycza by wrocili i obrzucaja swych nastepcow blotem. Prawda jest taka ze przez pierwsze lata nie bylismy wcale przygotowani ale nikt ie ujadal wszyscy byli za. z Iraku trzeba odejsc w rozsadnym terminie to nie nasza wojna. nic nie dostalismy od USA. Nawet długow saddamowskiego Iraku nam nie oddali a Grecja np juz odebrala. Afgan to inna misja -prawda jest taka ze jak nas wypra talibowie to popedza nas az do Europy niestety. Lepiej walczyc w kraju wroga iz u siebie. Trzeba tylko uswiadomic to swojemu spoleczenstwu i dac zolnierzom odpowiednie narzedzia.

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

 „Nigdy nie oczekiwałem, by Latkowski nakręcił mi laurkę. Mam świadomość  jego ostrego spojrzenia na rzeczywistość. Świadomie zgodziłem się, by to właśnie Sylwester pomógł mi zamknąć bolesne przeżycia, przeszłość.  Jestem ciekawy lustra Sylwestra Latkowskiego, rozumiem, że nie zawsze może oddawać to samo, co widzę ja i inne osoby, które pojawiają się w filmie” – Michał Wiśniewski.
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS