menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Inwigilacja ma być po staremu? 09-11-2007

Kilka dni temu Paweł Biedziak opublikował na łamach Gazety Wyborczej artykuł o koniecznych zmianach w funkcjonowaniu służb i policji. Kończy go słowami:

„I najważniejsze. Pora zakończyć kontrole operacyjne (m.in. podsłuchy, podglądy) uruchamiane przez policję i służby specjalne bez zgody sądu. Dzisiaj funkcjonariusze za zgodą prokuratora mogą bez aprobaty sędziego w sytuacjach niecierpiących zwłoki podsłuchiwać wybrane osoby. Muszą tylko skierować do sądu prośbę o wyrażenie zgody w przyszłości. Jeśli przez pięć dni sąd nie zgodzi się na zastosowanie podsłuchu, funkcjonariusze powinni zniszczyć nagrania. Ale jak mówią złośliwi, "co się nasłuchali, to wiedzą". Zorganizowanie i opłacenie grupy specjalnie przygotowanych sędziów, którzy dyżurując przez 24 godziny w sądach okręgowych, wydawaliby zgody na wszystkie kontrole operacyjne, nie powinno być większym problemem.

Kontroli sądowej trzeba poddać też operacje specjalne, takie jak np. wręczenie łapówki. Dziś do ich uruchomienia potrzeba tylko zgody prokuratora. W interesie nas wszystkich, także policji i służb, jest to, aby o kontrolowanym wręczeniu łapówki ostatecznie decydował specjalnie przygotowany sędzia.

Może w ogóle należałoby rozpocząć dyskusję o instytucji sędziego śledczego?”

Bez uregulowania tej kwestii służby nadal będą zakładać według swego uznania podsłuchy i prowadzić inne działania operacyjne, tak jak to miało miejsce i z pewnością nadal będzie miało. Z moich rozmów wynika, że już trwa lobbing by pozostawić aktualne rozwiązania.


(7) komentarzy / + dodaj komentarz
Dlaczego milczy SDP?
Autor: dorota_L
2007-11-09 13:51:15
Pisaliście państwo o inwigilacji mediów. I co z tego wynika? Nawet wasza organizacja dziennikarska milczy? Solidarności zawodowej tez nie widziałam w tej sprawie.

PO-PSL sladem IVRP
Autor: gosc
2007-11-09 13:54:43
Przynajmniej nie ma pan zdłudzeń, że nadal bedą Was podsłuchiwać.
Warto było iść na wybory, panie Sylwestrze?

słuchanko będzie jeszcze lepsze
Autor: zx
2007-11-09 21:40:37
Wraca nowe :)

Iluzje w sprawie sądowej kontroli
Autor: Realistka
2007-11-11 12:23:07
To dobrze, że myśli się o rozszerzeniu kontroli sądowej w tym zakresie. Naiwnością jest jednak przypuszczenie, że to wiele zmieni w praktyce. Niezawiśli z nazwy, a realnie powiązani z organami ścigania, często skorumpowani, a zwykle mało kompetentni i bardzo wygodni sędziowie i SĘDZINY, będą przyklepywać \"jak leci\" wnioski prokuratorskie.

To jedna wielka sitwa
Autor: gosc
2007-11-12 15:02:48
Bohaterowie pana filmu Śledczak, byli policjanci opowiadali jak załatwiali z sędziami areszty, to co za problem zalegalizować podsłuch?

hmmm...
Autor: to_ja
2007-11-13 09:37:01
a co za róznica czy sędzia czy prokurator? oczywiście w praktyce, bo w teorii różnica jest.

Konfrontacja
Autor: Mr Smith
2007-11-13 14:06:21
Zastanawiam sie dlaczego zdjęto Konfrontację - która pierwsza omawiała czarne tejemne rzeczywistości ????

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Sylwester Latkowski, twórca "Blokersów" "Klatki" i "Śledczaka", tym razem opowiada o świecie seksualnej dewiacji Ten film wywołuje wstrząs. Temat pedofilii powraca do mediów przy okazji kolejnych spraw o wykorzystywanie seksualne dzieci. Pojawiają się artykuły, reportaże, wywiady. Tym razem oglądamy pełnometrażowy dokument. Wszystko zaczyna się sceną rozgrywającą się w samochodzie. Młody gej, świadek w sprawie posądzenia ks. Jankowskiego o pedofilię, opowiada o swoich przeżyciach związanych z tą sprawą. W końcu wyciąga telefon komórkowy i dzwoni do swojej matki, by przyznać się do udziału w tej historii. W trakcie rozmowy mężczyzna zaczyna płakać. Ma świadomość, że środowisko, w którym się wychował ...
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS