menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Łatwo się wysyła w Polsce żołnierzy na wojnę 15-11-2007

Oskarżono o popełnienie zbrodni wojennej i aresztowano wszystkich siedmiu żołnierzy zatrzymanych w związku z sierpniową akcją w Afganistanie, w której zginęli cywile.

Od dawna mówiono, że misja w Afganistanie była skandalicznie przygotowana. W ostatniej chwili zmieniono jej charakter. Kilka dni temu Generał Marek Tomaszycki, który był dowódcą I zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego Afganistanie, opowiedział się za zwiększeniem liczby polskich żołnierzy w tym kraju.

- Myślę, że ze 300 (dodatkowych żołnierzy) by się przydało z wojskowego punktu widzenia, by swobodnie operować i zapewnić bezpieczeństwo w rejonie, za który my odpowiadamy w pełnym zakresie - dodał, apelując do polskiego narodu o "wyrozumiałość".

Tak, naród jest bardzo wyrozumiały dla tych, którzy łatwo wysyłają naszych żołnierzy na wojnę. Nikt nie raczył nawet wygłosić orędzia do narodu uzasadniającego misję w Afganistanie. Tłumiono dyskusję nad sensem i celowością udziału w tej wojnie uzasadniając to interesem narodowym kraju.

Jak zwykle ofiarami są zwykli ludzie i żołnierze, a nie dowódcy, minister obrony narodowej, premier, prezydent.


(2) komentarzy / + dodaj komentarz
wspólne zdjęcie Kaczora z Bushem
Autor: Sal
2007-11-15 22:25:17
ale zawszemożna było uścisnąć dłoń Busha

Do Sal ...
Autor: FFWD
2007-11-16 17:03:15
wszyscy myślący wiedzą, że obie misje są potrzebne Polsce jak pięść do nosa. Nie zwalaj całej winy na Kaczyńskich. Jak komuchy powiedziały a to trzeba było powiedzieć b żeby na idiotę nie wyjść. Bush to polityczny gangster i nie wiemy jakie są rozmowy tam na górze a tam wciąż i na nowo dzieli się świat na strefy wpływów. Rządzące \"elyty\" wrzuciły Polskę w to bagno sprzecznych ze sobą interesów. Teraz zaczynamy zbierać owoce. Plusów na razie nie widać a minusów full. Sterowane medialne mendy mają okazję kalać polski mundur. Dawno im się taka gratka nie zdarzyła. Sprawę znamy z przecieków nieoficjalnych a już jakiś mend przyrównał to do Jedwabnego. Pewnie pół życia czekał na taką okazję aby się przypodobać komu trzeba. A tam jest wojna tak jak w Iraku, a na wojnie giną ludzie bo po to ktoś te wojny wymyśla. Jad, zakłamanie, syf kiła i mogiła ;-( Przepraszam szanownego właściciela strony ale krew mnie zalewa coraz głębiej.

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

 „Nigdy nie oczekiwałem, by Latkowski nakręcił mi laurkę. Mam świadomość  jego ostrego spojrzenia na rzeczywistość. Świadomie zgodziłem się, by to właśnie Sylwester pomógł mi zamknąć bolesne przeżycia, przeszłość.  Jestem ciekawy lustra Sylwestra Latkowskiego, rozumiem, że nie zawsze może oddawać to samo, co widzę ja i inne osoby, które pojawiają się w filmie” – Michał Wiśniewski.
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS