menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Łatwo się wysyła w Polsce żołnierzy na wojnę 15-11-2007

Oskarżono o popełnienie zbrodni wojennej i aresztowano wszystkich siedmiu żołnierzy zatrzymanych w związku z sierpniową akcją w Afganistanie, w której zginęli cywile.

Od dawna mówiono, że misja w Afganistanie była skandalicznie przygotowana. W ostatniej chwili zmieniono jej charakter. Kilka dni temu Generał Marek Tomaszycki, który był dowódcą I zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego Afganistanie, opowiedział się za zwiększeniem liczby polskich żołnierzy w tym kraju.

- Myślę, że ze 300 (dodatkowych żołnierzy) by się przydało z wojskowego punktu widzenia, by swobodnie operować i zapewnić bezpieczeństwo w rejonie, za który my odpowiadamy w pełnym zakresie - dodał, apelując do polskiego narodu o "wyrozumiałość".

Tak, naród jest bardzo wyrozumiały dla tych, którzy łatwo wysyłają naszych żołnierzy na wojnę. Nikt nie raczył nawet wygłosić orędzia do narodu uzasadniającego misję w Afganistanie. Tłumiono dyskusję nad sensem i celowością udziału w tej wojnie uzasadniając to interesem narodowym kraju.

Jak zwykle ofiarami są zwykli ludzie i żołnierze, a nie dowódcy, minister obrony narodowej, premier, prezydent.


(2) komentarzy / + dodaj komentarz
wspólne zdjęcie Kaczora z Bushem
Autor: Sal
2007-11-15 22:25:17
ale zawszemożna było uścisnąć dłoń Busha

Do Sal ...
Autor: FFWD
2007-11-16 17:03:15
wszyscy myślący wiedzą, że obie misje są potrzebne Polsce jak pięść do nosa. Nie zwalaj całej winy na Kaczyńskich. Jak komuchy powiedziały a to trzeba było powiedzieć b żeby na idiotę nie wyjść. Bush to polityczny gangster i nie wiemy jakie są rozmowy tam na górze a tam wciąż i na nowo dzieli się świat na strefy wpływów. Rządzące \"elyty\" wrzuciły Polskę w to bagno sprzecznych ze sobą interesów. Teraz zaczynamy zbierać owoce. Plusów na razie nie widać a minusów full. Sterowane medialne mendy mają okazję kalać polski mundur. Dawno im się taka gratka nie zdarzyła. Sprawę znamy z przecieków nieoficjalnych a już jakiś mend przyrównał to do Jedwabnego. Pewnie pół życia czekał na taką okazję aby się przypodobać komu trzeba. A tam jest wojna tak jak w Iraku, a na wojnie giną ludzie bo po to ktoś te wojny wymyśla. Jad, zakłamanie, syf kiła i mogiła ;-( Przepraszam szanownego właściciela strony ale krew mnie zalewa coraz głębiej.

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Satyra dokumentalna. Po raz pierwszy kamera zagląda za kulisy szołbiznesu w Polsce. Obok znanych postaci ze sceny muzycznej jak Krzysztof Krawczyk, Marek Kościkiewicz, Robert Leszczyński, Maciej Maleńczuk, Myslovitz , Marek Sierocki, Piotr Metz, Hirek Wrona, Michał Wiśniewski, Negatyw, poznajemy nieznanych szerszej widowni decydentów, szare eminencje polskiego szołbiznesu. Film ukazuje przemilczaną dotąd stronę szołbiznesu w Polsce, w którym normą jest oszustwo, manipulacja.


Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS