menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Protest przeciwko czystce w Telewizji Publicznej 30-11-2007

Koleżanki i koledzy dziennikarze;)
Od wielu miesięcy strach otworzyć gazetę, czy zajrzeć do netu, żeby nie znaleźć tam informacji o kolejnych naciskach jakich mają dopuszczać się polityczni nadzorcy mediów publicznych. Pamiętacie ilu ludzi, zniknęło z Wiadomości, Panoramy i publicystyki? I nie były to nazwiska, które zasłynęły manipulacjami politycznymi w czasach Roberta Kwiatkowskiego. To byli młodzi ludzie, którzy uwierzyli, że media publiczne mogą być normalne, że mogą dawać szansę pracy dziennikarzom, którzy wierzą w zasady, jak uczciwość i rzetelność. A potem zderzali się i to boleśnie ze ścianą. Tak jak Piotrek Glicner, dobry i uczciwy dziennikarz, którego kierownictwo postanowiło zwyczajnie zostawić na lodzie, nie przedłużając mu umowy, wbrew wnioskowi jego bezpośredniego szefa. Tak jak Marcin Leśkiewicz, zepchnięta na margines Irena Pręcikowska i wielu innych.

Zmuszani do odejścia albo wyrzucani z pracy dużo opowiadają o tym, co dzieje się w gmachu przy pl. Powstańców. Niewielu oficjalnie, ale prywatnie prawie wszyscy dzielą się z nami szokującymi opowieściami. Ostatnio na odwagę zdobył się Łukasz Słapek. Czy jego zarzuty są prawdziwe? Nie wiem. Jeśli tak, to powinna wkroczyć prokuratura. Na razie Łukasz został obrzucony błotem przez szefostwo TVP, które zamiast wyjaśnić zarzuty, atakuje, broniąc się we własnej sprawie i zarzucając mu, że motywem jego działania jest chęć zemsty.

Czy sprawa kolejnych dziennikarzy, wyrzucanych z pracy na bruk za to, że, jak twierdzą, starają się wypełniać uczciwie powinności dziennikarskie, to jedynie sprawa między pracodawcą, a pracownikiem? Dlaczego tak łatwo pogodziliśmy się z zawłaszczeniem telewizji publicznej przez polityków i spokojnie patrzymy na to, jak niszczeni są młodzi dziennikarze, nasi koledzy, których na co dzień spotykamy na konfach, na korytarzach sejmowych, czy wieczornym browarze?

Zapomnijmy na chwilę o tym, że pracujemy w konkurencyjnych redakcjach, że mamy różne poglądy, że zajmuje się różnymi działkami, że jesteśmy początkujący, albo wręcz przeciwnie, że jesteśmy znani. Zróbmy coś, żeby pokazać, że nie patrzymy obojętnie na to co się dzieje w publicznej i że nie zgadzamy się, żeby wracały praktyki, które nasze pokolenie zna doskonale z podręczników do historii.

Pomysł, który od paru dni krąży po Warszawie, tzn, żeby pojść postać chwile przed wejściem do gmachu TVP na pl. Powstańców uważamy za świetny. Proponujemy godzinę 14 w poniedziałek.

Bertold Kittel, TVN, Newsweek

Wojciech Czuchnowski, Gazeta Wyborcza

Maciej Duda, Newsweek

Robert Zieliński, Dziennik


(7) komentarzy / + dodaj komentarz
:)
Autor: zx
2007-11-30 22:41:04
klatkę se jeszcze postawcie

Obudzili się po 2 latach
Autor: Salon42
2007-12-01 11:58:24
Czemu nikt z nich tego nie zrobił rok temu?

Panie Sławku,
Autor: xel4
2007-12-01 21:55:04
I Pan Czuchnowski się oburza, no, no, no!!! Chyba coś z prawdy musi w tym być.

Synoptycy na jutro zapowiadają wiatry z kierunku południowo-wschodniego.

I jeszcze prośba
Autor: xel4
2007-12-01 21:58:41
Panowie \"dziennikarze\": może przypomnielibyście przede wszystkim sobie, iż nie jesteście szmatami. To by w zupełności wystarczyło do normalnego wykonywania zawodu. Nie trzeba byłoby niczego wtedy zapominać. Pozdrowienia.

:-)))
Autor: m
2007-12-02 11:16:02
To chyba jakiś ponury żart...
Cuchnowski broniący wolności i uczciwości??!
Dziennikarz-funkcjonariusz walczący na froncie ideolo będzie stał i protestował przeciw innym funkcjonariuszom, tym razem PiS-owskim.
Obłuda, obłuda i jeszcze raz obłuda!

Skad w ludziach taka agresja?
Autor: Sylwester Latkowski
2007-12-02 18:08:35
Czy nie można napisać komentarza bez wyzwisk? Niepotrzebnej agresji?
I tak ograniczony jest dostęp internetowych frustratów, ale selekcja i tak ma dziurawe sito, jak czytam.
Zastanawiam się czy nei zrezygnować z komentarzy, z uwagi na to co powyżej, nie posiadanie czasu do moderacji, koniecznej by nie włóczyć sięza czyjeś słowa po sądach i pozostawić tylko formę emailowego kontaktu.

zestaw nazwisk wyśmienity
Autor: paweł
2007-12-05 16:25:24
tematów brak, więc znalazł się sposób na autopromocję :))


Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Klatka – film dokumentalny. Praca nad filmem trwała od 24.10.2002 roku, zakończono ją  22 października 2003. Planowana premiera filmu - listopad 2003.
Scenariusz i reżyseria: Sylwester Latkowski; zdjęcia: Tomasz Michałowski, Karina Kleszczewska; montaż: Krzysztof Szpetmański; dźwięk: Igor Grątkowski; redakcja Jerzy Kapuściński, Grażyna Bryżuk; postprodukcja PAY studio TV; grafika: Studio Rogala: sprzęt do realizacji Mega TV; technika realizacji Sony IMX 16:9; producent wykonawczy Opusnet; Produkcja: Agencja Filmowa TVP dla Programu 2, Opusnet, T1-teraz, Sylwester Latkowski


Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS