menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Propagandowe filmy Wojska Polskiego zniechęcają do armii 08-12-2007

 

 

Pamiętam filmiki wyświetlane w czasie lekcji Obrony Cywilnej w PRLowskiej szkole.  Miały nieznośną nachalność propagandową. Czy współczesne przykłady filmowej propagandy Wojska Polskiego są lepsze?

Pierwszy z góry przykład propagandy tak bije amatorszczyzną po oczach, że każdy film z uroczystości weselnej wydaje się być arcydziełem sztuki filmowej. Nawet nie wysilono się, by w napisach użyć polskich znaków. Być może osoby realizujące i zatwierdzające ten krótki film uważały, że nie warto sobie tym zwracać głowy, skoro do wojska i tak garną się ci, którym do szkoły nie chciało się nosić tornistra i plecaka.
Poniżej nie jest lepiej.

Wadą tych wszystkich  propagandowych reklam Wojska Polskiego  jest wyłącznie epatowanie techniką wojskową. Brak emocji. Nie ma w nich życia. Razi nuda. Teoretycznie filmy mają przyciągnąć do armii młodych ludzi, a skierowane są do polityków i urzędników ministerstwa obrony.  Czyżby tymi filmikami poprawiali sobie samopoczucie? Z ekranu bije przekaz – Jest świetnie. Oto, jaką mamy nowoczesną armię!

Pozytywne jest tylko to,  że urzędnicy ministerstwa obrony narodowej  wiedzą, że jest coś takiego jak internet i YouTube.


(5) komentarzy / + dodaj komentarz
a nasi wrogowie
Autor: Corve
2007-12-08 23:58:40
A nasi wrogowie robią to w sposób bardziej oddziaływujący na podświadomość młodego człowieka:
http://www.youtube.com/watch?v=T2axLAag1zM

:)))))))

Jak zwykle w wojsku
Autor: czarna_plaza
2007-12-09 09:01:04
Jak ma być dobrze skoro tu chodziło o wyrwanie kasy
a nie zrobienie dobrej reklamy.

upss
Autor: insomniac
2007-12-09 16:46:30
nie mogłem uwierzyć że w tle pierwszego filmiku leci muzyka z \'kultowego w owych czasach\' serialu \'beverlyhills 90210\'. co za wiocha...

lol
Autor: klannss
2007-12-10 13:25:50
sylwester, idz i sie zapytaj tych ciemniakow czy maja zgode na wykorzystanie tej muzyki z beverly hills :) zaloze sie o 100zl ze nie

Żenua
Autor: nadpułkownik
2007-12-10 19:07:38
a po co mają się wysilać? skoro co chwilę komisje wyłapują młodych \"ochotników\" do odbycia zasadniczej służby wojskowej.. A na zachodzie? z tego co się orientuję to na potrzeby rekrutacji w stanach stworzono grę American Army. Kiedy u nas będzie podobnie? pewnie za jakieś 2-3 pokolenia..

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Sylwester Latkowski znów zaskakuje - tym razem pozytywnie. "Kamilianie" to oszczędny, ale poruszający dokument. Byli już rugbyści, blokersi. Był polski show-biznes. Tym razem enfante terrible polskiego dokumentu zrobił film o zakonnikach. Ale tak naprawdę to film o życiu, a raczej śmierci. Kamilianie - bohaterowie filmu to ludzie, którzy swoje życie ofiarowują chorym. Niby to nic wielkiego. Kilka tysięcy polskich pielęgniarek codziennie robi to samo. Jednak Kamilianie to nie pielęgniarze, nie lekarze - to bracia w śmierci.
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS