menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Propagandowe filmy Wojska Polskiego zniechęcają do armii 08-12-2007

 

 

Pamiętam filmiki wyświetlane w czasie lekcji Obrony Cywilnej w PRLowskiej szkole.  Miały nieznośną nachalność propagandową. Czy współczesne przykłady filmowej propagandy Wojska Polskiego są lepsze?

Pierwszy z góry przykład propagandy tak bije amatorszczyzną po oczach, że każdy film z uroczystości weselnej wydaje się być arcydziełem sztuki filmowej. Nawet nie wysilono się, by w napisach użyć polskich znaków. Być może osoby realizujące i zatwierdzające ten krótki film uważały, że nie warto sobie tym zwracać głowy, skoro do wojska i tak garną się ci, którym do szkoły nie chciało się nosić tornistra i plecaka.
Poniżej nie jest lepiej.

Wadą tych wszystkich  propagandowych reklam Wojska Polskiego  jest wyłącznie epatowanie techniką wojskową. Brak emocji. Nie ma w nich życia. Razi nuda. Teoretycznie filmy mają przyciągnąć do armii młodych ludzi, a skierowane są do polityków i urzędników ministerstwa obrony.  Czyżby tymi filmikami poprawiali sobie samopoczucie? Z ekranu bije przekaz – Jest świetnie. Oto, jaką mamy nowoczesną armię!

Pozytywne jest tylko to,  że urzędnicy ministerstwa obrony narodowej  wiedzą, że jest coś takiego jak internet i YouTube.


(5) komentarzy / + dodaj komentarz
a nasi wrogowie
Autor: Corve
2007-12-08 23:58:40
A nasi wrogowie robią to w sposób bardziej oddziaływujący na podświadomość młodego człowieka:
http://www.youtube.com/watch?v=T2axLAag1zM

:)))))))

Jak zwykle w wojsku
Autor: czarna_plaza
2007-12-09 09:01:04
Jak ma być dobrze skoro tu chodziło o wyrwanie kasy
a nie zrobienie dobrej reklamy.

upss
Autor: insomniac
2007-12-09 16:46:30
nie mogłem uwierzyć że w tle pierwszego filmiku leci muzyka z \'kultowego w owych czasach\' serialu \'beverlyhills 90210\'. co za wiocha...

lol
Autor: klannss
2007-12-10 13:25:50
sylwester, idz i sie zapytaj tych ciemniakow czy maja zgode na wykorzystanie tej muzyki z beverly hills :) zaloze sie o 100zl ze nie

Żenua
Autor: nadpułkownik
2007-12-10 19:07:38
a po co mają się wysilać? skoro co chwilę komisje wyłapują młodych \"ochotników\" do odbycia zasadniczej służby wojskowej.. A na zachodzie? z tego co się orientuję to na potrzeby rekrutacji w stanach stworzono grę American Army. Kiedy u nas będzie podobnie? pewnie za jakieś 2-3 pokolenia..

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Sylwester Latkowski, twórca "Blokersów" "Klatki" i "Śledczaka", tym razem opowiada o świecie seksualnej dewiacji Ten film wywołuje wstrząs. Temat pedofilii powraca do mediów przy okazji kolejnych spraw o wykorzystywanie seksualne dzieci. Pojawiają się artykuły, reportaże, wywiady. Tym razem oglądamy pełnometrażowy dokument. Wszystko zaczyna się sceną rozgrywającą się w samochodzie. Młody gej, świadek w sprawie posądzenia ks. Jankowskiego o pedofilię, opowiada o swoich przeżyciach związanych z tą sprawą. W końcu wyciąga telefon komórkowy i dzwoni do swojej matki, by przyznać się do udziału w tej historii. W trakcie rozmowy mężczyzna zaczyna płakać. Ma świadomość, że środowisko, w którym się wychował ...
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS