menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Miller z nienawiści postanowił zagryźć lewicę? 06-01-2008
Leszek Miller jak Wańka Wstańka nie pozwala o sobie zapomnieć.  Niektórzy uznali, że staje się „killerem” lewicy.  Inni uważają, że po ostatnim nerwowym rzucie w ramiona Andrzeja Leppera i jego Samoobrony, wykorzystując upadek swojego odwiecznego wroga Aleksandra Kwaśniewskiego,   postanowił nie tonąć samotnie i zamierza  niedawnych współtowarzyszy także pociągnąć na dno. Mój ostatni rozmówca, znana lewicowa postać, stwierdził, że „Miller w ogóle się dziwnie ostatnio zachowuje. W czasie przesłuchań w prokuraturach składa bijące w swoich ludzi zeznania. Gra już tylko na siebie”
Patrząc na Leszka Millera trudno nie zauważyć, że to już nie ta sama osoba co dawniej, potrafiąca grać luzem i dowcipem. Jego twarz skurczyła się, bruzdy zmarszczek się wyolbrzymiły. Zgorzkniał. Z  jego słów  toczy się żółć. Przypomina poobijanego psa, który leczy rany po przegranej walce i szuka swojego domu.

Tylko czy samo gryzienie wystarczy, by odzyskać choć część swego niedawnego terytorium?

(2) komentarzy / + dodaj komentarz
To co zapamiętał z PRLu Miller. Oficjalny życiorys.
Autor: Salon42
2008-01-06 17:15:52
Dzieciństwo i młodość

Leszek Miller pochodzi z ubogiej, robotniczej rodziny: ojciec był krawcem, matka szwaczką. Rodzice rozstali się, gdy Leszek miał pół roku - ojciec Florian opuścił rodzinę, a Leszek nigdy potem nie utrzymywał z nim kontaktu. Matka wychowywała go w duchu religijnym - zgodnie z jej życzeniem był on nawet przez pewien czas ministrantem.
Trudne warunki życiowe sprawiły, że po ukończeniu szkoły zawodowej 17-letni Leszek rozpoczął pracę w Zakładach Przemysłu Lniarskiego w Żyrardowie - naukę kontynuował wieczorowo w Technikum Elektroenergetycznym. Wkrótce potem odbył służbę wojskową na okręcie podwodnym ORP Bielik.

Kariera w PRL

Karierę rozpoczął od działalności w ZMS. Był przewodniczącym Zarządu Zakładowego tej organizacji w największych w ówczesnej Polsce zakładach lniarskich. Po powrocie ze służby wojskowej, w 1969 wstąpił do PZPR. W tym samym roku wziął ślub kościelny z młodszą o trzy lata Aleksandrą. Millerowie mają syna Leszka i wnuczkę Monikę.
W latach 1973-1974 pełnił funkcję sekretarza Komitetu Zakładowego PZPR. Po otrzymaniu partyjnej rekomendacji rozpoczął studia politologiczne w Wyższej Szkole Nauk Społecznych i skończył je w 1978 roku uzyskując tytuł magistra nauk politycznych. Po studiach pracował w Komitecie Centralnym kierując Zespołem, a następnie Wydziałem ds. Młodzieży, Kultury Fizycznej i Turystyki.
W lipcu 1986 Leszek Miller został wybrany I sekretarzem Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Skierniewicach. W grudniu 1988 wrócił do Warszawy w związku z awansem na sekretarza Komitetu Centralnego PZPR.
Uczestniczył, jako przedstawiciel strony rządowej, w obradach historycznego \"Okrągłego Stołu\", gdzie razem z Andrzejem Celińskim współprzewodniczył podzespołowi ds. młodzieży (był to jedyny stolik, który zakończył obrady bez podpisania porozumienia). W 1989 roku został członkiem Biura Politycznego Komitetu Centralnego PZPR. W styczniu tego roku zorganizował słynne spotkanie w stołówce KC otwarte dla wszystkich, którzy chcieli wziąć w nim udział. Uczestniczyła w nim także liczna grupa opozycyjnej młodzieży, w tym również z nielegalnego wówczas Niezależnego Zrzeszenia Studentów. Niezwykłość tego wydarzenia była wzmocniona szerokimi i obiektywnymi relacjami w prasie, radiu i telewizji.

Tylko TVN24 promuje
Autor: litwinienko
2008-01-06 18:11:48
czerwonego księcia PRL

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

 „Nigdy nie oczekiwałem, by Latkowski nakręcił mi laurkę. Mam świadomość  jego ostrego spojrzenia na rzeczywistość. Świadomie zgodziłem się, by to właśnie Sylwester pomógł mi zamknąć bolesne przeżycia, przeszłość.  Jestem ciekawy lustra Sylwestra Latkowskiego, rozumiem, że nie zawsze może oddawać to samo, co widzę ja i inne osoby, które pojawiają się w filmie” – Michał Wiśniewski.
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS