menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Jakimczyk przypomina o Przywieczerskim 10-01-2008
Jarosław Jakimczyk w felietonie dla Money przypomina o zapomnianej już osobie Dariusza Przywieczerskiego:

"Skądinąd dziwne wydaje się, że podobnej konsekwencji jak wobec Mazura rząd PiS nie przejawiał w ściganiu skazanego za defraudację pieniędzy Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego Dariusza Tytusa Przywieczerskiego. Tak jak Mazur zdążył on wyjechać bezkarnie z Polski i jest widywany co pewien czas w Stanach Zjednoczonych, gdzie ma zarejestrowaną spółkę BSTC Group, Inc.

Różnica polega na tym, że na Przywieczerskim ciąży prawomocny wyrok i jest on obywatelem polskim, więc łatwiej jest go ścigać. Najwyraźniej jednak sprawa FOZZ uznana została przez strategów medialnych PiS za zbyt zamierzchłą w czasie i nazbyt skomplikowaną, żeby angażować w ściganie Przywieczerskiego takie siły i środki jak w stosunku do Mazura. Stało się tak, mimo że były prezes Universalu sponsorował postkomunistów i przez lata łożył na wydawanie ich dziennika ,,Trybuny".

W odróżnieniu od polskiej prokuratury, policji i służb specjalnych, ich odpowiedniki nie żyją w rytmie od wyborów do wyborów i nie muszą liczyć się z partykularnymi interesami aktualnie sprawującej władzę partii. Dlatego mogą pozwolić sobie na rzetelne i skrupulatne gromadzenie dowodów, co procentuje później przed sądem jak dowiódł proces ekstradycyjny Riccardo Fanchiniego."
http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/jakimczyk;prokuratury;zyja;w;rytmie;wyborow,88,0,312152.html

(1) komentarzy / + dodaj komentarz
Zaraz...
Autor: Kuba
2008-01-13 02:57:21
....nie bardzo rozumiem czy chodzi tu o troske skutecznego dzialania prokuratury, czy o newsa czy o teraz modne przyczepienie sie do Ziobry. Fakt jest przeciez taki ze na poczatku 2007 wystapiono o ekstradycje Przywieczerskiego a on mial opuscic USA w poplochu i zapadl sie pod ziemie , a z tego wpisu wynika jakby nic nie robiono gdyz politykow ta sprawa malo interesowala.

Pisze Pan ze Przywieczerskiego sie widuje. A gdzie i kiedy, czy juz odetchnal i zpowrotem bawi w New Jersey ?

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Sylwester Latkowski znów zaskakuje - tym razem pozytywnie. "Kamilianie" to oszczędny, ale poruszający dokument. Byli już rugbyści, blokersi. Był polski show-biznes. Tym razem enfante terrible polskiego dokumentu zrobił film o zakonnikach. Ale tak naprawdę to film o życiu, a raczej śmierci. Kamilianie - bohaterowie filmu to ludzie, którzy swoje życie ofiarowują chorym. Niby to nic wielkiego. Kilka tysięcy polskich pielęgniarek codziennie robi to samo. Jednak Kamilianie to nie pielęgniarze, nie lekarze - to bracia w śmierci.
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS