menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Sikora o Polakach w Rekjaviku 28-01-2008
Sławek Sikora, wyemigrował za pracą do Islandii.  W blogu opisuje swoich współtowarzyszy: „Niestety większość Polaków tu chla, i to bardzo. Nie uczą się języka żadnego, żyją w polskich enklawach i tylko narzekają, jak to im jest źle bo są daleko od ojczyzny. Wrrr... (…) Piją, żalą się na niskie zarobki, kupują jedzenie w najtańszych sklepach. Jedynie na czym nie oszczędzają to na piciu, paleniu, wylewaniu żali i karmienia się zawiścią do całego świata na niesprawiedliwy los."
http://splacamdlug.blog.interia.pl/

(4) komentarzy / + dodaj komentarz
Nie mozliwe
Autor: Geralt
2008-01-28 11:45:30
Przeciez na emigracji jest elita, najlepsi synowie i corki III RP ktorych wygnal rezim Kaczynskich promujacy w kraju mohery i ciemnote. No sam slyszalem ze tak jest...

Nim wygłosicie opinie warto zasięgnąć trochę fachowej wiedzy...
Autor: Sikora ma rację, ale duża grupa Polaków to inna bajka, jakiej brakuje nam w kraju...
2008-01-28 12:51:18
Raport Centrum Stosunków Międzynarodowych przy Uniwersytecie Warszawskim dot. poziomu wykształcenia emigracji:


1. wiek

W raporcie potwierdzenie znajduje informacja, że do Zjednoczonego Królestwa wyjechali ludzie młodzi - średnia wieku osób przebadanych wynosi 29,5 roku. Najmłodsi (do 20 lat), jak i najstarsi (55-60 lat) stanowią zaledwie 2,5 procent ogółu.

2. płeć

Wśród nich jest prawie tyle samo kobiet (47 proc.) co mężczyzn (53 proc.).

3. pochodzenie

Aż 31 procent przebadanych pochodzi z największych polskich miast liczących powyżej 200 tysięcy mieszkańców. Druga zbiorowość to przedstawiciele mniejszych miejscowości (od 20 tys. do 50 tys.). Ze wsi pochodzi zaledwie 5 procent emigrantów.

4. WYKSZTAŁCENIE - najważniejsze!!!

Wśród emigrantów nie dominują ci ze średnim lub zawodowym wykształceniem. 36 procent to ludzie z dyplomem (dokładnie - wśród kobiet 43 procent, mężczyzn - blisko 30 procent).
Po podliczeniu magistrów, emigrantów z licencjatem i tych, którzy studia w Polsce rozpoczęli, wychodzi, że stanowią oni aż 55 procent Polaków w UK.

5. prace wykonywane na emigracji - RÓWNIE ISTOTNE CO pkt.4

We własnym zawodzie i zgodnie z kwalifikacjami pracuje co prawda 65 procent osób, ale są to głównie budowlańcy, hydraulicy, stolarze lub technicy. Posiadacze dyplomów i licencjatów rzadziej mogą znaleźć pracę dla siebie, więc też najmują się do łopaty.

Źródło: http://www.szkocja.net/artykuly/art.aspx?id=1584

Ilekroć wyjeżdżam za granicę, wstydzę sie przyznac,ż e jestem z Polski
Autor: kampus
2008-01-28 13:12:38
Jesteśmy tam pośmiewiskiem :)

re
Autor: insomniac
2008-01-30 01:08:00
w chicago jest tak samo, no i sama swołocz się nazjeżdżała. mi przyszło pracowac z taki cukierkami co to im jedno DUI nie wystaczyło. taki klimat. tesknota za rodziną i ojczyzną to wymówka. a depresje, że dolar w polsce tanieje udaje się tylko zalac...uff

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

 „Nigdy nie oczekiwałem, by Latkowski nakręcił mi laurkę. Mam świadomość  jego ostrego spojrzenia na rzeczywistość. Świadomie zgodziłem się, by to właśnie Sylwester pomógł mi zamknąć bolesne przeżycia, przeszłość.  Jestem ciekawy lustra Sylwestra Latkowskiego, rozumiem, że nie zawsze może oddawać to samo, co widzę ja i inne osoby, które pojawiają się w filmie” – Michał Wiśniewski.
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS