menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Dla niektórych śledczych obrazą jest weryfikacja dowodów 30-01-2008
Policjanci i prokuratorzy skarzą się na sędzię Barbarę Piwnik  na łamach dziennika Polska: „Konflikt na linii sąd-prokuratura i policja dotyczy nie tylko przepychanek śledczych i oskarżających z sądzącymi. Ci pierwsi zarzucają sędziom, że poza podważaniem wiarygodności zabranych przez nich dowodów, sąd dezawuuje także ich samych. Śledczym chodzi głównie o zachowanie Barbary Piwnik na sali rozpraw, jej wrogość do śledczych i pozytywny stosunek do oskarżonych.”
Widać śledczy zapomnieli, że sąd nie ma być przyklepaniem aktu oskarżenia a jego weryfikacją, co mało powinno mieć wspólnego z sielankową dla nich sytuacją. Marzy się herbatka i kawka z sędzią, podczas której ustali się wyrok dla oskarżonego?

(2) komentarzy / + dodaj komentarz
Inne odmiany słabej pamięci
Autor: SilentiumUniversi
2008-01-31 09:41:18
A nie będzie to aby tak, że PT sędziowie zapominaja, że maja być bezstronni?

jak prokurator żada to sedzia musi wykonać
Autor: zirob
2008-02-02 21:32:17
W akcie oskarżenia przesłanym do sądu w sierpniu 2006 roku (bardzo szybko jak na nasze standardy - podejrzewanego o kierowanie grupą Grzegorza K., pseudonim Ojciec, zatrzymano pod koniec stycznia 2006 roku) liczba porwań zmalała radykalnie.

Ale żaden z zarzutów nie dotyczył zabójstwa (dwie ofiary porwań wciąż się nie odnalazły i pewnie nie odnajdą). Nawet nazwa gangu przestała być uzasadniona, bo w akcie oskarżenia o obcinaniu palców też nie było mowy.
Sąd pod przewodnictwem Barbary Piwnik, minister sprawiedliwości z czasów rządu Leszka Millera, wkrótce po zapoznaniu się z materiałami przesłanymi przez śledczych uznał, że sprawa jest tak źle przygotowana, że nie nadaje się do sądzenia i odesłał ją prokuraturze.

Prokuratura nie pozostała dłużna sądowi. Złożyła wniosek o wyłączenie Barbary Piwnik ze sprawy. Bo skoro pani sędzia na wstępie skrytykowała zebrany materiał, to nie będzie bezstronna. Jednak sąd wniosku o wykluczenie Piwnik nie uwzględnił.

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

 „Nigdy nie oczekiwałem, by Latkowski nakręcił mi laurkę. Mam świadomość  jego ostrego spojrzenia na rzeczywistość. Świadomie zgodziłem się, by to właśnie Sylwester pomógł mi zamknąć bolesne przeżycia, przeszłość.  Jestem ciekawy lustra Sylwestra Latkowskiego, rozumiem, że nie zawsze może oddawać to samo, co widzę ja i inne osoby, które pojawiają się w filmie” – Michał Wiśniewski.
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS