menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Dla niektórych śledczych obrazą jest weryfikacja dowodów 30-01-2008
Policjanci i prokuratorzy skarzą się na sędzię Barbarę Piwnik  na łamach dziennika Polska: „Konflikt na linii sąd-prokuratura i policja dotyczy nie tylko przepychanek śledczych i oskarżających z sądzącymi. Ci pierwsi zarzucają sędziom, że poza podważaniem wiarygodności zabranych przez nich dowodów, sąd dezawuuje także ich samych. Śledczym chodzi głównie o zachowanie Barbary Piwnik na sali rozpraw, jej wrogość do śledczych i pozytywny stosunek do oskarżonych.”
Widać śledczy zapomnieli, że sąd nie ma być przyklepaniem aktu oskarżenia a jego weryfikacją, co mało powinno mieć wspólnego z sielankową dla nich sytuacją. Marzy się herbatka i kawka z sędzią, podczas której ustali się wyrok dla oskarżonego?

(2) komentarzy / + dodaj komentarz
Inne odmiany słabej pamięci
Autor: SilentiumUniversi
2008-01-31 09:41:18
A nie będzie to aby tak, że PT sędziowie zapominaja, że maja być bezstronni?

jak prokurator żada to sedzia musi wykonać
Autor: zirob
2008-02-02 21:32:17
W akcie oskarżenia przesłanym do sądu w sierpniu 2006 roku (bardzo szybko jak na nasze standardy - podejrzewanego o kierowanie grupą Grzegorza K., pseudonim Ojciec, zatrzymano pod koniec stycznia 2006 roku) liczba porwań zmalała radykalnie.

Ale żaden z zarzutów nie dotyczył zabójstwa (dwie ofiary porwań wciąż się nie odnalazły i pewnie nie odnajdą). Nawet nazwa gangu przestała być uzasadniona, bo w akcie oskarżenia o obcinaniu palców też nie było mowy.
Sąd pod przewodnictwem Barbary Piwnik, minister sprawiedliwości z czasów rządu Leszka Millera, wkrótce po zapoznaniu się z materiałami przesłanymi przez śledczych uznał, że sprawa jest tak źle przygotowana, że nie nadaje się do sądzenia i odesłał ją prokuraturze.

Prokuratura nie pozostała dłużna sądowi. Złożyła wniosek o wyłączenie Barbary Piwnik ze sprawy. Bo skoro pani sędzia na wstępie skrytykowała zebrany materiał, to nie będzie bezstronna. Jednak sąd wniosku o wykluczenie Piwnik nie uwzględnił.

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Film opowiada o aktualnej sytuacji panującej w polskich aresztach śledczych. Zdjecia rozpoczęto 1 września 2003 roku, ich zakończenie planowane jest w maju.
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS