menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Adwokaci także na podsłuchu 15-02-2008
Temat przemilczany, ale wielokrotnie adwokaci w prywatnych rozmowach mówią, że są inwigilowani. Co jakiś czas zamawiają specjalistów, by odpluskwiono ich biura.

Wystarczy bronić klienta w tzw. głośnej sprawie, a należy się liczyć z tym, że stanie się obiektem zainteresowań policji lub służb. Jak założyć oficjalnie podsłuch prawnikowi? Wystarczy podejrzenie o korupcję.

W dniu 11 lutego 2008 roku na ręce ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego wpłynęło pismo ze skargą od mecenas Jolanty Wolff, adwokata Janusza Grafa, w którym  czytamy:

„Niezależnie od podniesionej wyżej kwestii pragnę podnieść, iż moja „nieustępliwa” postawa w sprawie wyrażająca się w pisaniu bezskutecznych skarg na błędy w postępowaniu i żądaniu respektowania praw mojego klienta – spowodowała zainstalowanie mi podsłuchu.”

(2) komentarzy / + dodaj komentarz
a konstytucja gwarantuje
Autor: caro
2008-02-15 12:44:20
zachowanie tajemnicy adwokackiej

to tak jakby dali podsłuch w konfesjonale
Autor: -zet
2008-02-16 11:38:10
A gdzie podstawowe prawo człowieka do obrony?

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

"Blokersi" to film o polskiej kulturze hip hopowej. Opowiada o młodych ludziach z wielkomiejskich blokowisk, o tym jak żyją, jaka jest dzisiaj ulica w Polsce. Poza raperami są tu grafficiarze, break dance`owcy i ludzie związani z kulturą hip hopu. Prawdopodobnie po raz pierwszy wiele osób zobaczy, czym jest w naszym kraju kultura hip hopu, kto w niej żyje i kto ją tworzy.


Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS