menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Internet po wietnamsku 24-02-2008
Wszystkie wietnamskie media są kontrolowane przez rząd lub Wietnamską Partię Komunistyczną. Sankcje karne grożą za publikacje, umieszczenie na stronach internetowych i używanie Internetu, które rozpowszechnia informacje wymierzone przeciw władzom, zagrażające bezpieczeństwu państwa i ujawniające tajemnice państwowe.

Serwisy internetowe dostawców z zagranicy (ISP) są zakazane. Właściciele kawiarenek internetowych są zobowiązani do spisywania danych osobowych i numeru dokumentu ze zdjęciem swoich klientów. Dane te są przekazywane wietnamskim ISP. Te zaś mają obowiązek instalowania urządzenia monitorującego i identyfikującego użytkownika internetu i jego pracy w internecie oraz przechowywania tych informacji przez rok. Rząd kontroluje działania w Internecie, blokuje strony internetowe, zawierające treści dotyczące praw człowieka, wolności religijnych, ugrupowań demokratycznych, niezależnych mediów. Właściciele stron muszą uzyskać rządowe zezwolenie na daną publikację.
Raport Human Rights Watch o Wietnamie. Przekład: Ton Van Anh, Robert Krzysztoń
http://www.prawica.net/node/1059

(1) komentarzy / + dodaj komentarz
Kuba
Autor: geralt@blox.pl
2008-02-25 10:45:40
Podobnie jest na Kubie, tam jednak zwykly obywatel nie ma wogole dostepu do kafejek internetowych i nie moze samodzielnie przegladac stron w internecie. Maie obslugiwane sa przez serwery rządowe, wiec pod pelna kontrolą...

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

 „Nigdy nie oczekiwałem, by Latkowski nakręcił mi laurkę. Mam świadomość  jego ostrego spojrzenia na rzeczywistość. Świadomie zgodziłem się, by to właśnie Sylwester pomógł mi zamknąć bolesne przeżycia, przeszłość.  Jestem ciekawy lustra Sylwestra Latkowskiego, rozumiem, że nie zawsze może oddawać to samo, co widzę ja i inne osoby, które pojawiają się w filmie” – Michał Wiśniewski.
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS