menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Zabójców Ks. Popiełuszki się chroni, dzieci już nie trzeba 09-03-2008
Bogusław Chrabota w blogu (wirtualnemedia.pl) opisał kolejny przykład degeneracji mediów. Wygrywa gonitwa z newsem, szokującym materiałem. Liczy się oglądalność. Pamiętam jak w programie "Konfrontacja" zamazano mi twarze morderców Ks. Popiełuszki w archiwalnym materiale z procesu toruńskiego.  Zrobiono to nawet bez mojej wiedzy. Dowiedziałem się o tym na pięć minut przed wejściem na antenę. Oczywiście powiedziałem, co o tym myślę, bo program na szczęście był na żywo.  Dlaczego zabójcy Ks. Popiełuszki mogą liczyć na większą ochronę niż niewinne dzieci? Bo się nie upomną?


Chrabota pisze: "Dzięki aktywności twórczej dziennikarki Wiadomości TVP Agaty Dzikowskiej, Polacy nie tylko dowiedzieli się o FAS, ale pozwolono im obejrzeć twarzyczki dzieci obdarowanych przez pijące mamy tym strasznym syndromem. Redaktor Dzikowska wyjaśniła „pod obrazki”, że maluchy z FAS uczą się źle, znamionuje je swoisty niedorozwój i nigdy nie osiągną poziomu umysłowego równolatków. Oczywiście twarzyczki pokazane były na tyle długo, że wszyscy je doskonale zapamiętaliśmy (teraz, gdy spotkamy je z opiekunami w sklepie, będzie można szybko je skojarzyć z FAS).”

Agata Dzikowska swoją przygodę z telewizją rozpoczęła dość wcześnie, bo już w liceum biegała do telewizji kablowej w Lubinie. W redakcji "Wiadomości" od września 2004r. Zadebiutowała w wydanich flash na początku października. Od listopada 2004 prowadzi wydania wcześniejsze. Jest także prowadzące reionalne "Fakty" na antenie TVP3 Wrocław. We Wrocławiu swoich sił próbowała najpierw w radiu „Klakson”, a potem w Polskim Radiu Wrocław.

(3) komentarzy / + dodaj komentarz
Panienka z okienka
Autor: kz
2008-03-10 10:28:00
Ten typ to już tak ma.

Rzecznik Praw Dziecka ma co innego na głowie
Autor: Aalon42
2008-03-10 10:57:10
W Radiu Maryja rzecznik dzieci oświadczyła w sobotę, że jest inwigilowana i śledzona. - Motywem tych napaści jest przymuszenie mnie do złożenia rezygnacji z piastowanego urzędu - mówiła łamiącym się głosem.


Prowadzący audycję duchowny sugerował, że na Sowińską nasyłane są \"dziennikarskie bojówki\". - Mogą to być jacyś redaktorzy, dziennikarze czy reporterzy po prostu albo i jacyś inni ludzie - wyliczała Sowińska. Zastrzegła, że \"to jeszcze nie jest dowiedzione\".

Z przejęciem opisała zdarzenie z piątkowego wieczoru. - Wyjeżdżając z pracy około 19, dosyć szybko się zorientowałam, że ktoś jedzie za mną. I to nie tak dyskretnie, ale z całą świadomością. Był cały czas tuż za mną, na każdym pasie, dążąc do tego, aby mnie udręczyć. I przez to udręczenie sprawić, że ja nie wytrzymam tej presji, która na mnie spoczywa - żaliła się rzecznik.

Stwierdziła, że doszło u niej \"do rozstroju nerwowego\". - Jestem przygotowana każdego dnia na wszystko - głos znów się załamał.

Inni nie lepsi
Autor: Niech pan zajrzy na komentarze pod wpisem pana Chraboty
2008-03-10 11:45:01
A co do formy mówienia o FAS. Nie wiem jak inne media, ale np. w programie TVN \"Zielone drzwi\" (prowadząca A. Maruszeczko, z tego co pamiętam, pisywał był Pan z nią w tym samym piśmie:) - Ozon) mówiono o tym, jak rozpoznać FAS, w dołączonym filmik umożna usłyszeć o \"deformacji twarzy\".
http://zielonedrzwi.onet.pl/1200646,relacje.html

Również w programie Polsatu:) - idę o zakład - musiały paść zdania o tym, jak rozpoznać dziecko z fas:

Telewizja POLSAT, niedziela 17.10.2004 r. godz. 23.00
ODCINEK pt. FAS
\"FAS czyli alkoholowy zespół płodowy - choroba mało znana czy może okryta tajemnicą? Jej przyczyną jest...\"
http://rodzinyzastepcze.home.pl/epomoc/viewtopic.php?p=9801

Również w Wyborczej znalazl sie tekst nt. FAS, napisany przez E. Cichocką- doświadczonego dziennikarza, do którego dołączono zdjęcie dziecka z FAS
http://www.gazetawyborcza.pl/1,82709,4484842.html

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Sylwester Latkowski znów zaskakuje - tym razem pozytywnie. "Kamilianie" to oszczędny, ale poruszający dokument. Byli już rugbyści, blokersi. Był polski show-biznes. Tym razem enfante terrible polskiego dokumentu zrobił film o zakonnikach. Ale tak naprawdę to film o życiu, a raczej śmierci. Kamilianie - bohaterowie filmu to ludzie, którzy swoje życie ofiarowują chorym. Niby to nic wielkiego. Kilka tysięcy polskich pielęgniarek codziennie robi to samo. Jednak Kamilianie to nie pielęgniarze, nie lekarze - to bracia w śmierci.
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS