menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Wystarczy kulturalniej opluć, i jest ok? 13-03-2008
Czytam ostatni wpis w blogu Gorzeliński/Kasprów i tak się zastanawiam, czy czasami nie lepiej po prostu powiedzieć przepraszam, a nie odkręcać kota ogonem?

Jerzy Marek Nowakowski  w swoim blogu napisał:

„Właśnie wróciłem z sądu, który uznał, że Minister Obrony ma mnie przeprosić za włożenie do raportu Macierewicza. Zmieniam więc zapis pod moim nazwiskiem uznając, że w sensie formalnym jest posprzątane. W istocie oczywiście jeszcze przez lata będę czytał takie rzeczy jak w liście wiceprezesa J&S ( a dokładniej spółki Merkuria) do Newsweeka  który był uprzejmy oburzyć się jak "agent sowieckiego GRU" może wypowiadać się o uczciwej międzynarodowej firmie.”

Spotkało się to z natychmiastową reakcją:

„Naszym zdaniem takie słowa pod adresem Marka Nowakowskiego byłyby oburzające. Piszemy byłyby, gdyby bowiem były prawdziwe. Jest to niestety kolejna manipulacja Marka Nowakowskiego.
Proponujemy poznać fakty.
W liście Davida Ensora nigdzie nie ma takiego sformułowania. Mowa jest o “konsultancie” WSI a nie ” agencie sowieckiego GRU” (...)
Na zakończenie listu David Ensor napisał, że publikacja takiego artykułu dziwi go tym bardziej, że Marek Nowakowski był „konsultantem” wojskowych służb specjalnych i, że w jego ocenie ta instytucja z korzeniami w czasach komunistycznych była blisko związana z sowiecką GRU.”

Jakby nie odkręcać tego, co napisał David Ensor,  to wychodzi na to, co twierdzi Nowakowski. To samo powiedziano w kilkunastu słowach, z uwagą, by prawnie nie podpaść. Kulturalniejsza i cyniczna forma oplucia. Ensor mógł nie używać tego argumentu, tym bardziej, że i jeden z autorów bloga także znalazł się w raporcie WSI.

PS. Właśnie odbyłem pouczającą rozmowę z czytelnikiem niniejszego wpisu . Słusznie zwrócił mi uwagę, żebym spojrzał, od czego zaczęła się wojna miedzy nimi. Więc, by  Nowakowski nie wychodził na dziewicę, trzeba przyznać Gorzelińskiem i Kasprówowi, że w artykule „Mocarstwo na ropę” zamieszczonym w „Newsweeku,” Nowakowski użył przeciw J&S i w domyśle także MDI broni, którą wobec niego użył Maciarewicz (WSI to prawie GRU). Po artykule cynicznie, z zemsty, autorzy bloga Gorzeliński/Kasprów zemścili się wytykając mu konsultacje dla WSI. Kto mieczem wojuje, czasami, od miecza ginie.

(2) komentarzy / + dodaj komentarz
Był z-ca naczelnego WPROST. Pomyliły mu sie role dziennikarza, a....
Autor: `kris
2008-03-13 20:10:56
Nowakowski - b. minister w kancelarii premiera Jerzego Buzka - przyznawał, że był konsultantem wojskowych służb w latach 90., ale tylko w sprawach polityki zagranicznej. Dodawał, że pisał dla WSI, ale również innych instytucji państwowych i wywiadu cywilnego, opracowania głównie na temat sytuacji na Wschodzie.

konsultatn to konsultant
Autor: reed
2008-03-13 23:44:26
Polecam szczegolowa analize orzeczenia sadu w tej sprawie.
http://cogito62.salon24.pl/65535,index.html

JMN nie zaprzecza ze byl konsultantem WSI. Twierdzi, ze nie byl wspolpracownikiem. Sad uznal, ze nie powinien sie znalesc w raporcie ale nie mowi o tym ze nie byl konsultantem WSI. Wynika z tego, ze Nowakowski dobrze rozegral to co sam o sobie powiedzial. Nikt po prostu nie sprawdzil.

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

"Blokersi" to film o polskiej kulturze hip hopowej. Opowiada o młodych ludziach z wielkomiejskich blokowisk, o tym jak żyją, jaka jest dzisiaj ulica w Polsce. Poza raperami są tu grafficiarze, break dance`owcy i ludzie związani z kulturą hip hopu. Prawdopodobnie po raz pierwszy wiele osób zobaczy, czym jest w naszym kraju kultura hip hopu, kto w niej żyje i kto ją tworzy.


Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS