menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Eutanazja telewizji publicznej trwa 20-03-2008
Decyzja Telewizji Polskiej o rezygnacji z uruchomienia kanału tematycznego TVP Film, który w założeniu miał emitować najciekawsze filmy fabularne i dokumentalne znajdujące się w zasobach TVP, pokazuje prawdziwą twarz telewizji publicznej.  Twarzą TVP stały się programy „Przebojowa noc” i „Gwiazdy tańczą na lodzie,” gdzie topi się miliony złotych.
Od czasów Bronisława Wildsteina trwa niszczenie w TVP dokumentu, reportażu i debiutów fabularnych. Po północy emituje się  premiery filmów dokumentalnych, tych resztek jakie jeszcze zostały. Nie ma mowy o stworzeniu prestiżowego pasma i oddaniu je pod opiekę komuś będącemu  poza układem politycznym, towarzyskim i produkcyjnym. 

Reportaż śledczy, który powinien być domeną telewizji publicznej, częściej gości na antenie TVN. 

Jeszcze dalej tak, a PO (których kilku doradców medialnych powinno być z dala trzymanych od wpływ na TVP) nawet nie będzie miała co zlikwidować, jeśli jest to jej zamiarem.

Eutanazja telewizji publicznej trwa. Ale czy ktoś tym się  naprawdę przejmuje?

(5) komentarzy / + dodaj komentarz
Najlepsi dokumentaliści poza TVP
Autor: kinomaniak
2008-03-20 19:10:20
Bławut, Gliński, Koszałka wszyscy robią swoje dokumenty poza TVP, w HBO. Pan też, prawda, tylko dzięki PISF realizuje swój film.

a TVP Kultura?
Autor: Gromek
2008-03-21 00:19:40
Jest jeszcze TVP Kultura. Wydaję mi się, że nie ma co tworzyć nowego pasma, kiedy już istnieje takie, które można by wykorzystać. TVP Film na pewno nie miałoby większej ilości widzów niż Kultura, co więcej mogłaby z nią konkurować, co także nie byłoby zbyt potrzebne. Ja w ogóle nie jestem w stanie zrozumieć funkcjonowania telewizji. Co do TVP Kultura tam dokumenty puszczane są czasem w dość dobrych godzinach: 19, 20, 21. Gorzej z filmami, które emitowane są codziennie po pierwszej w nocy. Może prawdziwy inteligent o tej porze nie śpi?

Reportaż śledczy najważniejszy ?
Autor: jake
2008-03-21 02:07:04
Reportaż śledczy najważniejszy ? może taki jak TVN/Newsweek 40 piętro Marriotta?

prawica.net
Autor: prawica.net
2008-03-22 18:55:35
Archiwa trzeba zdigitalizować i udostępnić
Autor: Bacz, pi, 21/03/2008 - 11:06

Media publiczne trzeba sprywatyzować, ale wcześniej wszystkie archiwa trzeba skonwertować do postaci cyfrowej i udostępnić w Internecie.

Janusz Baczyński

To jest: Apfelbaum
Czy jest tu informatyk?
Autor: Apfelbaum, pi, 21/03/2008 - 12:49

Bo wydaje mi się, że byłoby to nie tylko bardzo drogie, ale na dodatek długotrwałe. Serwer musiałby być wprost gigantyczny. A wielość materiałów przyciągałaby rzesze internautów. Może ktoś z tu obecnych, jakiego rzędu byłyby to koszty?

Należy wprowadzić odplatność
Autor: Bacz, pi, 21/03/2008 - 13:04

Jeśli koszty są duże, to należy wprowadzić odpłatność za ściąganie lub odtwarzanie ze strumienia. Nie trzeba archiwizować wszystkiego na twardych dyskach - można na DVD (koszt jednej płyty nagrywalnej to poniżej 1 zł) a dopiero po zebraniu odpowiedniej ilości chętnych skopiować plik z DVD na dysk twardy, aby był widoczny np. przez tydzień w Internecie. Poza tym można korzystać z bezpłatnych serwisów np. YouTube dla wersji o obniżonej jakości.

Janusz Baczyński

brawo
Autor: dante_alighieri, pi, 21/03/2008 - 13:16

nie rozumiem naiwnej wiary w to ze kolejny prezes tvp dopoki bedzie ona \"publiczna\" utrzyma ja z dala od \"ukladow\" skoro samjest owocem takiego ukladu.
Te sama bzdure jak mantre powtarzaja kolejni prezesi a konczy sie tak samo.Moze powinien byc jedne rzadowy kanal (jawnie rzadowy) w koncu rzad jest rzadem Polskim i moze powinien miec swoj kanal informacyjny.Reszte sprzedac i nie bedzie wiecej bajek o \"apolitycznosci\" czy \"bezpartyjnosci\" tych czy owych.
»

Brawo
Autor: Przemysław Kłap..., pi, 21/03/2008 - 19:27

Nic dodać, nic ująć.


TVP I i TVP II to już dno
Autor: antares, sob, 22/03/2008 - 00:39

poniżej TVP III która czasem przez przypadek coś sensownego puści. O ile I i II z czasów Gomułki i Gierka pamiętam za sprawą kabaretu Starszych Panów - w tej chwili nie ma żadnego punktu zaczepienia. Na szczęście Tomasz Lis to dziadostwo ostatecznie dobije. Ten zapasiony prezes sądzi iż 100% populacji III RP to głupole. Nawet w prognozie pogody dostają po d...e od TVN-u.

O czym Pan pisze?
Autor: SilentiumUniversi
2008-03-24 06:30:26
Ostatnio co prawda oglądam na ogół Trójkę, bo inne kanały nadają to samo co TVN, ale gdzie Pan widzi ten zanik dokumentów? A kiedy Pan widział gdzie indziej jakiś uczciwy program śledczy?

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Film opowiada o aktualnej sytuacji panującej w polskich aresztach śledczych. Zdjecia rozpoczęto 1 września 2003 roku, ich zakończenie planowane jest w maju.
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS