menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Pomoc dziennikarzom 21-03-2008
Fundacja im. Stefana Batorego realizując Program Przeciw Korupcji proponuje pomoc dziennikarzom, którym postawiono zarzut pomówienia lub wytoczono powództwo o naruszenie dóbr osobistych w związku z publikacjami ujawniającymi nadużycia w życiu publicznym.
Fundacja im. Stefana Batorego od ośmiu lat udziela bezpłatnych porad prawnych związanych z zapobieganiem i zwalczaniem korupcji. Wspiera m.in. dziennikarzy. W tym roku w ramach Programu Przeciw Korupcji finansowanego przez Unię Europejską chce położyć szczególny nacisk na wspieranie osób, które demaskują nadużycia w swoich miejscach pracy lub środowiskach. Zaliczają się do nich dziennikarze lokalni, którzy opisują nieprawidłowości w swojej miejscowości. Często muszą oni liczyć się z przykrymi konsekwencjami – m.in. z utratą pracy, odpowiedzialnością karną za pomówienie, z powództwem cywilnym o naruszenie dóbr osobistych. Zdaniem Fundacji ani polskie ustawodawstwo, ani orzecznictwo sądów nie dostrzega w sposób wystarczający wagi, jaką dziennikarze odgrywają w prawidłowym funkcjonowaniu organów władzy i innych instytucji publicznych. Fundacja chce monitorować wybrane postępowania sądowe związane z demaskowanie korupcji. Chce do nich przystępować w charakterze przedstawiciela społecznego, który może wspierać stronę poprzez zajmowanie stanowiska przed sądem.

Fundacja proponuje pomoc dziennikarzom, którym postawiono zarzut pomówienia lub wytoczono powództwo cywilne o naruszenie dóbr osobistych w związku z materiałami o nadużyciach w życiu publicznym. Informacji udziela Anna Wojciechowska-Nowak (tel. 022 36-02-57).

(9) komentarzy / + dodaj komentarz
niestety to działa w obie strony....
Autor: bx
2008-03-21 23:22:40
... tak samo nie jest dostrzegane \"zabijanie gazetą\"....

... a zauważ Sylwester, że z \"zawodów zaufania społecznego\" tylko dziennikarze nie składają żadnej przysięgi zawodowej.

Niby nic, a jednak.....

Sam myślę wiesz to 1000 x lepiej ode mnie, że 4 władza wcale nie jest 4.... jeśli jest w grze z pozostałymi....

Wiec lokalny dziennikarz może nie doczekać się sprawiedliwości na swoim terenie.... nawet jeśli bronić go będzie Fundacja... Sorosa.

poza tym, czy myślisz, że jeśli \"lokalny dziennikarz\" napisze coś o JK Bieleckim, albo dr A.Olechowskim, albo prof.B.Geremku, to Fundacja sfinansuje jego obronę?

Napisz! Bardzom ciekaw!!!

Takim jak Kania, Kittel i Duda?
Autor: yaro
2008-03-22 15:58:46
A konkretnie to o co ci chodzi? Czy o takich dziennikarzy jak Dorata Kania? Niewinna jak Maryja Dziewica? Nawiasem mówiąc czemu nie zabrałeś w jej sprawie głosu na swoim blogu?, w końcu kreujesz się na tego jedynego prawdomównego i sprawiedliwego który szuka prawdy całej prawdy i tylko prawdy a tu ani \"be ani me\"?
Czy tacy jak Kania też mają być objęci tą ochroną?
Czy Kittel i Duda ze swoim ostatnim paszkwilem na temat Kaczmarka, Krauzego i doktora Władysława R. też mają być chronieni? Dajesz za nich głowę , że nie powinni mieć za to co zrobili procesu karengo i cywilnego? To według ciebie im chodziło o prawdę czy może o szukanie tanich sensacyjek, lub też działanie na zamówienie Ziobry?
I tu zgadzam się z moim przedmówcą, wy dziennikarze nie składacie żadnej przysięgi zawodowej, piszecie paszkwile (oczywiście nie mówię o wszystkich), pomawiacie ludzi, manipulujecie tekstami, jesteście słupami ogłoszeniowymi służb specjalnych, albo podpisujecie się pod gotowcami od Ziobry. I ci dziennikarze to nie są tylko tzw. pisowcy, tylko w każdej gazecie i TV znajdą się takie jednostki. To w jaki sposób zamierzasz Sylwester oddzielić tych dziennikarzy z dobrymi intencjami od tych cynicznie wykorzystujących swoją pozycję IV Władzy?

Może tak w ogóle zlikwidować media?
Autor: Sylwester Latkowski
2008-03-22 19:14:05
W czym jest problem, że zarabiający marne stawki dziennikarze, których nie stać na prawników, otrzymają pomoc?

Ale jak można uogólniać? Może tak w ogóle zlikwidować media? I niech Kaczmarek i Ziobro mają wreszcie święty spokój?

Sylwester, nie zrozumiałeś......
Autor: bx
2008-03-22 19:24:12
..... popatrz głębiej! wielokrotnie pokazałeś , że potrafisz tak patrzec!

Czy Fundacja za pieniądze z UE bedzie finansowac obronę dziennikarzy, tych co są z \"jednej bajki\" z Fundacją? Czy wg. Ciebie sfinansuje adwokata dla p. Pipczyńskiego z \"Echa Pcimia\", który napisze że Olechowski to szpieg, albo, że Balcerowicz jest winien afery FOZZ? Pytam, bo chcę poznać Twoje zdanie!

Co do zasady - jasne, że są takie przypadki, gdzie dziennikarz wymaga pomocy - jako jedyny sprawiedliwy o osadzie zła. Ale ja naprawdę nie sądzę, że taki on dostanie adwokata z Fundacji. Po prostu nie wierzę. A ty?

a do Yara - Kittel na pewno nie pisze na zamówienie Ziobry, raczej wręcz przeciwnie - pamietasz może że ten z PZU nazwał go \"majorem\" ? Ponoć nawet proces był/jest, ale nie znam wyniku.


o was
Autor: zenon
2008-03-23 14:13:33
Jesteś pokraczny. Ty i twoi kolesie. Kittle, Gadowskie i inne mendy.
Jest w Krakowie tylko jeden dobry dziennikarz Gawlikowski ale akurat o nim nie piszesz. Kłuje cię w ząbki?
Śmiech bracie i żenada

Kania...
Autor: ollo
2008-03-23 21:26:55
to jak trup w szafie. Nikt z dzienniarskiego \"towarzystwa\" nie porusza tego śmierdzącego tematu, bo środowisko chce nadal ferować wyroki i byc uznawane za kryształowe.
A mnie ciekawi, czy Solecka i Stankiewicz (kiedyś Rzepa, teraz - Newsweek - czytaj koledzy Dudy i Kittla) zwrócili nagrode za artykuły o Łapińskim i reszcie? To przez S. i S. Fundacja Batorego ylikwidowaa konkurs Stop korupcji, o ile mnie pamięc nie myli?


Sylwester obejrzyj to :
Autor: bx
2008-03-24 00:17:26
http://video.google.pl/videoplay?docid=-3933870709331196363

wolność słowa człowieka to nie to samo co wolność mediów :)

Manipulacja
Autor: pk
2008-03-24 22:42:25
A może Fundacja zajmie się problemem manipulowania w sondażach.... pięknie opisali to internauci na podstawie najnowszego głosowania

http://conkret.salon24.pl/67194,index.html
http://vetopoznania.pl/news/249.html
http://www.tuskwatch.pl/

o przegniłych dziennikarzach
Autor: bolo
2008-04-25 05:49:42
mysle ze jednak od ziobry to wyszło, bo kto w końcu na tym najwięcej zyskał?
Poza tym przecież te akta ze śledztwa o doktorze R. nie były opublikowane nigdzie więc Kittell musiał je dostać od Ziobry albo z nim zaprzyjaźnionuch prokuratorów
A skoro twierdzisz ze Kittell ich nie dostał od ziobry tylko sam zdobył to czemu tego nie zroblił np Pan Pytlakowski, co on nie umnie zdobywać informacji ze śledztwa? a może je też miał, ale stwierdził że on paszwkili nie będzie pisał i knuł spiskowych teorii dziejów u lekarzy? A Kitell ma to głęboko gdzieś bo dla niego najważniejsza jest sprzedaż jego gazety i dla niej zrobi wszystko, a pomówie a co tam potem jakaś fundacja niech mi pomaga i daje kasę na prawników


Do Sylwestra: to że dziennikarz zarabia marne stawki jeszcze nie oznacza ze ma dobre intencje i ze napisał prawde a nie pomówienie i ze z automatu bo jest biedny to mówi prawdę i trzeba mu pomagać - za duże uproszczenie (np taki Sakiewicz to już szczyt hipokryzji też mógłby powiedzieć ze ma mało kasy bo mu słabo idzie sprzedaż gazety i jeszcze chcą go zamknąć art. 212 o jaki biedaczek, zamykać sakiewicza za prawdę )
A święty spokój kaczmarka i ziobry mnie nie obchodzi dopóki materiały o nich robione przez dziennikarzy są 100% prawdziwe.

po tym co dziennikarze pokazali przez ostatnie 2 lata to najbardziej przegniłe srodowisko, które jeszcze poucza innych.
darmowa kasa na prawnikków jeszcze bardziej ich rozbestwi , bo se pomyślą że teraz to hulaj dusza mogą pisać co chcą bo i na prawnika dostaną o może jeszcze zrobić pulę na odszkodowania zasądzane przez sądy i wtedy to już jest koniec dziennikarstwa bo prawdy nie odróżnisz od kłamstwa żadnych hamulców, IV władza stanie się pierwszą, drugą i trzecią.

Aha, jak tam sylwek masz juz coś do powiedzenia na kolejną pożyczkę skompromitowanej redaktor Kani, czy nadal uszy po sobie....lol


Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Klatka – film dokumentalny. Praca nad filmem trwała od 24.10.2002 roku, zakończono ją  22 października 2003. Planowana premiera filmu - listopad 2003.
Scenariusz i reżyseria: Sylwester Latkowski; zdjęcia: Tomasz Michałowski, Karina Kleszczewska; montaż: Krzysztof Szpetmański; dźwięk: Igor Grątkowski; redakcja Jerzy Kapuściński, Grażyna Bryżuk; postprodukcja PAY studio TV; grafika: Studio Rogala: sprzęt do realizacji Mega TV; technika realizacji Sony IMX 16:9; producent wykonawczy Opusnet; Produkcja: Agencja Filmowa TVP dla Programu 2, Opusnet, T1-teraz, Sylwester Latkowski


Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS