menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Pomoc dziennikarzom 21-03-2008
Fundacja im. Stefana Batorego realizując Program Przeciw Korupcji proponuje pomoc dziennikarzom, którym postawiono zarzut pomówienia lub wytoczono powództwo o naruszenie dóbr osobistych w związku z publikacjami ujawniającymi nadużycia w życiu publicznym.
Fundacja im. Stefana Batorego od ośmiu lat udziela bezpłatnych porad prawnych związanych z zapobieganiem i zwalczaniem korupcji. Wspiera m.in. dziennikarzy. W tym roku w ramach Programu Przeciw Korupcji finansowanego przez Unię Europejską chce położyć szczególny nacisk na wspieranie osób, które demaskują nadużycia w swoich miejscach pracy lub środowiskach. Zaliczają się do nich dziennikarze lokalni, którzy opisują nieprawidłowości w swojej miejscowości. Często muszą oni liczyć się z przykrymi konsekwencjami – m.in. z utratą pracy, odpowiedzialnością karną za pomówienie, z powództwem cywilnym o naruszenie dóbr osobistych. Zdaniem Fundacji ani polskie ustawodawstwo, ani orzecznictwo sądów nie dostrzega w sposób wystarczający wagi, jaką dziennikarze odgrywają w prawidłowym funkcjonowaniu organów władzy i innych instytucji publicznych. Fundacja chce monitorować wybrane postępowania sądowe związane z demaskowanie korupcji. Chce do nich przystępować w charakterze przedstawiciela społecznego, który może wspierać stronę poprzez zajmowanie stanowiska przed sądem.

Fundacja proponuje pomoc dziennikarzom, którym postawiono zarzut pomówienia lub wytoczono powództwo cywilne o naruszenie dóbr osobistych w związku z materiałami o nadużyciach w życiu publicznym. Informacji udziela Anna Wojciechowska-Nowak (tel. 022 36-02-57).

(9) komentarzy / + dodaj komentarz
niestety to działa w obie strony....
Autor: bx
2008-03-21 23:22:40
... tak samo nie jest dostrzegane \"zabijanie gazetą\"....

... a zauważ Sylwester, że z \"zawodów zaufania społecznego\" tylko dziennikarze nie składają żadnej przysięgi zawodowej.

Niby nic, a jednak.....

Sam myślę wiesz to 1000 x lepiej ode mnie, że 4 władza wcale nie jest 4.... jeśli jest w grze z pozostałymi....

Wiec lokalny dziennikarz może nie doczekać się sprawiedliwości na swoim terenie.... nawet jeśli bronić go będzie Fundacja... Sorosa.

poza tym, czy myślisz, że jeśli \"lokalny dziennikarz\" napisze coś o JK Bieleckim, albo dr A.Olechowskim, albo prof.B.Geremku, to Fundacja sfinansuje jego obronę?

Napisz! Bardzom ciekaw!!!

Takim jak Kania, Kittel i Duda?
Autor: yaro
2008-03-22 15:58:46
A konkretnie to o co ci chodzi? Czy o takich dziennikarzy jak Dorata Kania? Niewinna jak Maryja Dziewica? Nawiasem mówiąc czemu nie zabrałeś w jej sprawie głosu na swoim blogu?, w końcu kreujesz się na tego jedynego prawdomównego i sprawiedliwego który szuka prawdy całej prawdy i tylko prawdy a tu ani \"be ani me\"?
Czy tacy jak Kania też mają być objęci tą ochroną?
Czy Kittel i Duda ze swoim ostatnim paszkwilem na temat Kaczmarka, Krauzego i doktora Władysława R. też mają być chronieni? Dajesz za nich głowę , że nie powinni mieć za to co zrobili procesu karengo i cywilnego? To według ciebie im chodziło o prawdę czy może o szukanie tanich sensacyjek, lub też działanie na zamówienie Ziobry?
I tu zgadzam się z moim przedmówcą, wy dziennikarze nie składacie żadnej przysięgi zawodowej, piszecie paszkwile (oczywiście nie mówię o wszystkich), pomawiacie ludzi, manipulujecie tekstami, jesteście słupami ogłoszeniowymi służb specjalnych, albo podpisujecie się pod gotowcami od Ziobry. I ci dziennikarze to nie są tylko tzw. pisowcy, tylko w każdej gazecie i TV znajdą się takie jednostki. To w jaki sposób zamierzasz Sylwester oddzielić tych dziennikarzy z dobrymi intencjami od tych cynicznie wykorzystujących swoją pozycję IV Władzy?

Może tak w ogóle zlikwidować media?
Autor: Sylwester Latkowski
2008-03-22 19:14:05
W czym jest problem, że zarabiający marne stawki dziennikarze, których nie stać na prawników, otrzymają pomoc?

Ale jak można uogólniać? Może tak w ogóle zlikwidować media? I niech Kaczmarek i Ziobro mają wreszcie święty spokój?

Sylwester, nie zrozumiałeś......
Autor: bx
2008-03-22 19:24:12
..... popatrz głębiej! wielokrotnie pokazałeś , że potrafisz tak patrzec!

Czy Fundacja za pieniądze z UE bedzie finansowac obronę dziennikarzy, tych co są z \"jednej bajki\" z Fundacją? Czy wg. Ciebie sfinansuje adwokata dla p. Pipczyńskiego z \"Echa Pcimia\", który napisze że Olechowski to szpieg, albo, że Balcerowicz jest winien afery FOZZ? Pytam, bo chcę poznać Twoje zdanie!

Co do zasady - jasne, że są takie przypadki, gdzie dziennikarz wymaga pomocy - jako jedyny sprawiedliwy o osadzie zła. Ale ja naprawdę nie sądzę, że taki on dostanie adwokata z Fundacji. Po prostu nie wierzę. A ty?

a do Yara - Kittel na pewno nie pisze na zamówienie Ziobry, raczej wręcz przeciwnie - pamietasz może że ten z PZU nazwał go \"majorem\" ? Ponoć nawet proces był/jest, ale nie znam wyniku.


o was
Autor: zenon
2008-03-23 14:13:33
Jesteś pokraczny. Ty i twoi kolesie. Kittle, Gadowskie i inne mendy.
Jest w Krakowie tylko jeden dobry dziennikarz Gawlikowski ale akurat o nim nie piszesz. Kłuje cię w ząbki?
Śmiech bracie i żenada

Kania...
Autor: ollo
2008-03-23 21:26:55
to jak trup w szafie. Nikt z dzienniarskiego \"towarzystwa\" nie porusza tego śmierdzącego tematu, bo środowisko chce nadal ferować wyroki i byc uznawane za kryształowe.
A mnie ciekawi, czy Solecka i Stankiewicz (kiedyś Rzepa, teraz - Newsweek - czytaj koledzy Dudy i Kittla) zwrócili nagrode za artykuły o Łapińskim i reszcie? To przez S. i S. Fundacja Batorego ylikwidowaa konkurs Stop korupcji, o ile mnie pamięc nie myli?


Sylwester obejrzyj to :
Autor: bx
2008-03-24 00:17:26
http://video.google.pl/videoplay?docid=-3933870709331196363

wolność słowa człowieka to nie to samo co wolność mediów :)

Manipulacja
Autor: pk
2008-03-24 22:42:25
A może Fundacja zajmie się problemem manipulowania w sondażach.... pięknie opisali to internauci na podstawie najnowszego głosowania

http://conkret.salon24.pl/67194,index.html
http://vetopoznania.pl/news/249.html
http://www.tuskwatch.pl/

o przegniłych dziennikarzach
Autor: bolo
2008-04-25 05:49:42
mysle ze jednak od ziobry to wyszło, bo kto w końcu na tym najwięcej zyskał?
Poza tym przecież te akta ze śledztwa o doktorze R. nie były opublikowane nigdzie więc Kittell musiał je dostać od Ziobry albo z nim zaprzyjaźnionuch prokuratorów
A skoro twierdzisz ze Kittell ich nie dostał od ziobry tylko sam zdobył to czemu tego nie zroblił np Pan Pytlakowski, co on nie umnie zdobywać informacji ze śledztwa? a może je też miał, ale stwierdził że on paszwkili nie będzie pisał i knuł spiskowych teorii dziejów u lekarzy? A Kitell ma to głęboko gdzieś bo dla niego najważniejsza jest sprzedaż jego gazety i dla niej zrobi wszystko, a pomówie a co tam potem jakaś fundacja niech mi pomaga i daje kasę na prawników


Do Sylwestra: to że dziennikarz zarabia marne stawki jeszcze nie oznacza ze ma dobre intencje i ze napisał prawde a nie pomówienie i ze z automatu bo jest biedny to mówi prawdę i trzeba mu pomagać - za duże uproszczenie (np taki Sakiewicz to już szczyt hipokryzji też mógłby powiedzieć ze ma mało kasy bo mu słabo idzie sprzedaż gazety i jeszcze chcą go zamknąć art. 212 o jaki biedaczek, zamykać sakiewicza za prawdę )
A święty spokój kaczmarka i ziobry mnie nie obchodzi dopóki materiały o nich robione przez dziennikarzy są 100% prawdziwe.

po tym co dziennikarze pokazali przez ostatnie 2 lata to najbardziej przegniłe srodowisko, które jeszcze poucza innych.
darmowa kasa na prawnikków jeszcze bardziej ich rozbestwi , bo se pomyślą że teraz to hulaj dusza mogą pisać co chcą bo i na prawnika dostaną o może jeszcze zrobić pulę na odszkodowania zasądzane przez sądy i wtedy to już jest koniec dziennikarstwa bo prawdy nie odróżnisz od kłamstwa żadnych hamulców, IV władza stanie się pierwszą, drugą i trzecią.

Aha, jak tam sylwek masz juz coś do powiedzenia na kolejną pożyczkę skompromitowanej redaktor Kani, czy nadal uszy po sobie....lol


Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Sylwester Latkowski znów zaskakuje - tym razem pozytywnie. "Kamilianie" to oszczędny, ale poruszający dokument. Byli już rugbyści, blokersi. Był polski show-biznes. Tym razem enfante terrible polskiego dokumentu zrobił film o zakonnikach. Ale tak naprawdę to film o życiu, a raczej śmierci. Kamilianie - bohaterowie filmu to ludzie, którzy swoje życie ofiarowują chorym. Niby to nic wielkiego. Kilka tysięcy polskich pielęgniarek codziennie robi to samo. Jednak Kamilianie to nie pielęgniarze, nie lekarze - to bracia w śmierci.
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS