menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Gorzeliński i Kasprów do spindoktorów prawicy 01-04-2008
"(...) Eliot Spitzer jest profesjonalnym politykiem w każdym calu. W dzisiejszych czasach polityka i życie zawodowe są ze sobą splecione. Dlatego również życie prywatne Eliota Spitzera zostało zaplanowane perfekcyjnie. Przykładny mąż trójki dzieci, wykształcony, zamożny, z dobrego domu (tata w nieruchomościach). Już kiedy jako młody prokurator zaczynał swoją karierę wiedział, że aby się wybić trzeba wziąć się za tematy gdzie łatwo trafić na pierwsze strony gazet. Rozpoczął więc walkę z kilkoma znanymi prezesami firm z Wall Street domagając się uczciwości w biznesie, która w jego opinii powinna polegać na zmniejszeniu płac dla prezesów wielkich firm. Jego przesłaniem stało sie „zabrać chciwym biznesmenom, którzy niszczą Amerykę“. Na media zadziałało świetnie. Kilka znanych postaci świata amerykańskiego biznesu przeszło za sprawą Spitzera i uwielbiających go dziennikarzy prawdziwe piekło.
W walce z okropnym biznesem niszczącym Amerykę nie wahał się sięgać po każde argumenty. Jedną z ostatnich spraw prokuratora generalnego był pojedynek jaki stoczył z Richardem Grasso, szefem NYSE. Spitzer rozpętał medialną wojnę pokazującą, że szef giełdy zarabia za dużo i ma podejrzane kontakty. Nie wahał się nawet pytać publicznie (tzw. pytania badawcze) czy prawdą jest, że ma romans ze swoją sekretarką. Jedną z ulubionych metod walki ze zdemoralizowanym biznesem były przecieki do zaprzyjaźnionych mediów(...)

Eliot Spitzer zresztą uwielbiał nadawanie przez innych polityków i zaprzyjaźnionych dziennikarzy określeń jego osob: „pogromca Wall Street“, „nowy Elliott Ness“, „człowiek, którego nikt nie zatrzyma“. Uwielbiał określać sam siebie jako “a f****** bulldozer” ( w wolnym tłumaczeniu - „bulterier prezesa“). Eliot Spitzer nie przebierał w środkach, był nowym wcieleniem amerykańskiej prokuratury. Jako prokurator generalny (jeden z najmłodszych) w 1999 roku wiedział jak wykorzystywać nowoczesną technikę aby wytropić chciwych biznesmenów. Musiało nie być im łatwo, nerwy puszczały nawet poważnym ludziom. Keneth Langone, założyciel znanej również w Polsce firmy Home Depot tak się wyraził o nagonce urządzonej przez Spitzera: „Wszyscy mamy nasze prywatne piekło. Mam nadzieję, że jego prywatne piekło będzie gorętsze niż kogokolwiek innego“. Langone okazał się nie tylko prorokiem biznesu.

Dzięki swojej bezkompromisowej postawie Spitzer jako prokurator został szybko gubernatorem Nowego Yorku, jasną gwiazdą na firmamencie demokratów. Jego ambicje prezydenckie były oczywiste dla wszystkich komentatorów politycznych w Ameryce. Jako gubernator postawił na hasło „odnowy moralnej“ Wielkiego Jabłka. Postanowił przywrócić temu zdeprawowanemu miastu brakującą mu moralność. W 2003 roku rozpętał burzę przeciw biuru podróży, które wysyłało klientów na sex wyprawy do Azji(...)

Spitzer był profesjonalistą zawsze. Kiedy w hotelu „Mayflower“ w Waszyngtonie (...) zamawiał usługi ekskluzywnej call-girl wybrał Emperors Club, wysokiej klasy firmę działającą od Los Angeles do Londynu. Reszta jest znana. Sprawa się wydała. Media ujawniły, że ten bezwzględny zwolennik odnowy moralnej i pogromca chciwych biznesmenów jako „Klient nr 9“ płacił po 4,3 tys baksów za godzine ekskluzywnej call girl. Nie był to jedyny przypadek. Spitzer był klientem tej firmy od wielu lat.

Spitzer był profesjonalny do końca. Kiedy afera została ujawniona przez kilka dni milczał (najcenniejsza porada PR: „nic nie rób, czekaj aż przycichnie“). Kiedy sprawa nie schodziła z pierwszych stron gazet trzeciego dnia zrobił konferencję prasową z wybaczającą żoną u boku i trzema córkami w tle (tło granatowe, odcień konserwatywny, żona wstrząśnięta nie zmieszana). Kiedy stało się jasne, że wariant „na Clintona“ nie przynosi rezultatu jego ludzie przystąpili do kontrataku.

Cała afera Spitzera ma być zemstą chciwych biznesmenów z Wall Street. Znalazły się nawet na to dowody. Otóż okazuje się, że cała afera wyszła dlatego, że Spitzer zrobił na rachunek pewnej firmy pośredniczącej w opłacie dla Emperors Club trzy przelewy na sumę 15 tys dolarów. Zgodnie z przepisami o praniu pieniędzy wprowadzonymi po 2001 roku monitorowany jest każdy przelew powyżej 10 tys. Spitzera nikt nie powinien niepokoić. Tymczasem jakiś urzędas z Norh Fork Bank potraktował przelewy Spitzera robione wiosną i latem jako jeden przelew na sumę 15 tys. Slędztwo wykazało prowadzone w tej sprawie przez podstawionego agenta (sic!) wykazało, że chodzi nie o podstawioną na front firmę QAT International ale Emperiors Club. Spitzer twierdzi, że wykończył go układ, z którym walczył. Ma nawet dowody potwierdzające hipotezę. Profesor prawa z Harvardu, Allan Dershowitz, potwierdza tą wersję: „Przelew takiej sumy pieniędzy rozłożonej w czasie nawet dla wysokiej klasy prostytutki nie mógł uruchomić śledztwa na pełną skalę“.

Eliot Spitzer jest oburzony tym, że w jego sprawie takie śledztwo jednak było, co jest ewidentnym złamaniem swobód obywatelskich. Układ naruszył jego prawo do prywatności. Na dodatek bezprawnie opublikowane zostały w mediach fragmenty jego prywatnych rozmów telefonicznych m.in. o zaletach dziewczyny o imieniu Kristin. Spitzer domaga się sprawiedliwości. Jednak na razie musiał podać się do dymisji. Dzisiaj profesjonalnego polityka, bezwzględnego Eliota Spitzera zastąpi na stanowisku nowy gubernator Nowego Yorku. David Paterson, czyli niewidomy Afroamerykanin (...)

Po co to wszystko piszemy? Drodzy spin–doktorzy z PiSu, panowie politycy prawicy zaglądający do okropnego warszawskiego klubu Sofia, odnowiciele moralni i pogromcy chciwych biznesmenów. Chcieliśmy zwrócić uwagę, że idą inne czasy, może najwyższa pora pokazać inna, prawdziwą twarz.(...)"

http://blog.marazm.pl/?p=165#comments

(1) komentarzy / + dodaj komentarz
Oooooo
Autor: WS
2008-04-10 02:32:25
No super !!!
Mamy 3 rzeczy:
Spitzer
klub Sofia
PIS
A może by tak połaczyć te byty jakimiś związkami przyczynowo-skutkowymi. Kto był Pana polonistą w liceum ???

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Film dokumentalny, Produkcja Program II TVP & TPS Studio Filmowe, czas 64 minut; produkcja 2002 rok.
Nagroda: Najlepszy Polski film dokumentalny Festiwalu Filmowego w Kazimierzu nad Wisłą 2002.


Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS