menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Kultura w Polsce idzie na dno 08-04-2008
Czy kultura idzie na dno? -  pyta Joanna Derkaczew w Gazecie Wyborczej przytaczając smutne wyniki badań, jakie pod koniec zeszłego roku przeprowadził TNS OBOP – „wykazały one, że 70 proc. dorosłych Polaków w ogóle nie uczestniczy w wydarzeniach kulturalnych - kolejne dane przyniósł raport z początku tego roku instytutu ARC Rynek i Opinia. Z tych badań wynika, że jedynie 27 proc. badanych wykazało choćby niewielkie, okazjonalne zainteresowanie kulturą. W porównaniu z badaniami z 2004 r. to prawie 10-proc. spadek Dla porównania: osoby deklarujące "zdecydowanie zainteresowane" to tylko 2-proc. elita.
Kultura coraz częściej ogranicza się dla Polaków do dostępnych w domu form rozrywki: •  telewizję ogląda 99,2 proc.; •  DVD - 57,5 proc. (od 2004 r. wzrost o ponad 17 proc.); •  książki czyta 37,2 proc. (spadek o blisko 15 proc.). W ciągu czterech lat o połowę spadło zainteresowanie koncertami - z 22,6 proc. do 10,8 proc., a trzykrotnie wystawami - z 15 do 5,6 proc. i teatrem - z 15,2 do 6,8 proc.”

(3) komentarzy / + dodaj komentarz
Hehe cyniczny \"smutek\" GW ;-)))
Autor: FFWD
2008-04-09 19:50:03
Kulturę miała tworzyć misyjność TVP. Obecnie nic tam nie ma tylko medialne błoto w którym taplają się tzw\"elitki\" Społeczeństwo jest już tak odrealnione, że \"kulturą\" jest wymiana info o serialowych postaciach. \"Kulturą\" którą zapodaje GW też nie każdy jest zainteresowany bo nie każdy lubi szmoncesy. Pozdrawiam. P.S. Przykro to stwierdzić ale za prl-u była większa kultura ;-(

Wyjasnienie
Autor: WS
2008-04-10 01:55:46
Szanowny Panie
Spieszę Pana uspokoić. Z kulturą nie jest żle !!!
Powiedziałbym, jest coraz lepiej. Ludzie nie chcą tylko tego co proponuje im GW. I bardzo dobrze.
A zresztą, wykształciuch jest tylko pozornie osobą kulturalną.
Przeglądając Pana wpisy dochodzę do zaskakującego wniosku - komentarze są bardziej odkrywcze niż same wpisy. Tak samo jest z kulturą main stream-ową. Ciekawe jest to co poza main stream-em.
W związku z tym mam sugestię: niech Pan pisze komentarze do własnych wpisów. Oczywiście pod innym nickiem. To nie naruszy Pana zobowiązań - prawda ?
Pozdrowienia
WS

A czyja to wina?
Autor: zmorka
2008-04-10 02:29:52
Obcując z kulturą trzeba myśleć. A po co? Skoro można bawić się z Wojewódzkim czy przy tańcu z gwiazdami. Obecna kultura to \"czasoumilacze\" w telefonach i pyskowanie na forach internetowych.

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Satyra dokumentalna. Po raz pierwszy kamera zagląda za kulisy szołbiznesu w Polsce. Obok znanych postaci ze sceny muzycznej jak Krzysztof Krawczyk, Marek Kościkiewicz, Robert Leszczyński, Maciej Maleńczuk, Myslovitz , Marek Sierocki, Piotr Metz, Hirek Wrona, Michał Wiśniewski, Negatyw, poznajemy nieznanych szerszej widowni decydentów, szare eminencje polskiego szołbiznesu. Film ukazuje przemilczaną dotąd stronę szołbiznesu w Polsce, w którym normą jest oszustwo, manipulacja.


Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS