menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Kurski jak nigdy grzeczny. Wpadka z dzieleniem esbeków na swoich i obcych. Czuma lepszy niż Kalisz. 05-05-2008
Komisja do spraw nacisków zaczęła się leniwie. Dawno nie widziałem takiego ugrzecznionego Jacka Kurskiego. Obawy, że poseł  Andrzej Czuma nie będzie radził sobie  z jej prowadzeniem, jak na razie się nie sprawdzają. Daje sobie lepiej radę niż Ryszard Kalisz, szefujący komisją do sprawy wyjaśnienia śmierci Barbary Blidy.

Próba obalenia płk Jerzego Stachowiaka ze stanowiska eksperta  komisji zakończyła się wypomnieniem Jackowi Kurskiemu i Arkadiuszowi Mularczykowi tego, że dzielą esbeków, na swoich dobrych i obcych złych.

Były esbek Bogdan Libera występował jako ekspert w sejmowej komisji ds. Orlenu, z pełnomocnictwa Zbigniewa Wssermanna. A Libera to człowiek, który pracował na tak kluczowym dla służb specjalnych PRL miejscu jak Wiedeń, gdzie ukrył się pod płaszczem radcy handlowego polskiej ambasady.
Strategia PIS na komisję (o jej części pisałem w artykule „Prokom i kontra" w Polityce) na razie nie działa. Nie udało się rozpocząć komisji od sprawy afery gruntowej i przesłuchania jako jednego z pierwszych Ryszarda Krauzego. Sprawa byłego ministra sportu Tomasza Lipca, od której zaczyna się komisja, jest dla PIS niewdzięczna, uderzy w ich obóz polityczny, a rykoszetem w Lecha Kaczyńskiego. Lipiec za prezydentury w Warszawie Lecha Kaczyńskiego pełnił funkcję dyrektora Stołecznego Ośrodka Sportu i Rekreacji, był też członkiem Honorowego Komitetu Poparcia Lecha Kaczyńskiego na Prezydenta Polski.

Arkadiusz Mularczyk w "Magazynie 24 godziny", zapytał: „ Kto kieruje komisją śledczą ds. nacisków? Poseł Andrzej Czuma czy ktoś zza jego pleców? Dobre pytanie. Ale warto też zadać kolejne pytanie. Kto kieruje posłami Mularczykiem i Kurskim? Czy oni sami sobą, czy ktoś za ich pleców?

(5) komentarzy / + dodaj komentarz
oj Sylwek, Sylwek, sam wymyśliłeś...
Autor: bx
2008-05-05 20:51:55
oj Sylwek, Sylwek, sam wymyśliłeś \"rzekomą\" strategię, żeby teraz pisać, że ona nie działa?

Słabo....

Stać Cię na więcej.....

Kurski w TVN24
Autor: lok9
2008-05-05 21:35:19
Właśnie Kurski ubolewał, że komisja zaczyna od łapówek Lipca. Miał pan rację.

Porównanie
Autor: Danka
2008-05-05 21:44:25
Komisja nacisków to równo płynący do przodu statek, a komisja Blidy przypomina kajak, który co chwila ma wywrotkę.

pis is dead
Autor: zero
2008-05-05 22:31:05
wreszcie

Make love not PO
Autor: Yes,yes,yes
2008-05-06 09:47:44
...

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Film opowiada o aktualnej sytuacji panującej w polskich aresztach śledczych. Zdjecia rozpoczęto 1 września 2003 roku, ich zakończenie planowane jest w maju.
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS