menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

W sprawie dziennikarza Wojciecha Sumlińskiego 13-05-2008
Mam nadzieję, że wobec dziennikarza Wojciecha Sumlińskiego są zgromadzone wiarygodne dowody, a nie to, że ktoś słyszał, ktoś się powoływał na kogoś. Chciałbym usłyszeć na taśmie, że Wojciech Sumliński powołuje się na wpływy i żąda jakiejś kwoty za to co zarzuca mu prokuratura. Słowa ludzi służb, biznesmenów, agentów, nie są dla mnie wiarygodne. Zwłaszcza, że rola płk Aleksandra Lichockiego w tym wszystkim każe zachowywać nieufność, ostrożność. Wcześniej to nie Wojciech Sumliński miał być pośrednikiem według niego a inny dziennikarz pewnego tygodnika.
Jestem krytycznie nastawiony wobec „Misji specjalnej”, ale to co uczyniło dzisiaj ABW z dziennikarzami jest skandalem. Dziennikarze nie przedarli się przez kordon policji, nie zerwali taśm odgradzających działania służb, podeszli jak najbliżej miejsca zdarzenia. To problem ABW, że nie odgrodziło, nie oznaczyło miejsca. Przepraszam, ale jak funkcjonariusz mówi, wyłączyć kamerę, to nie oznacza, że należy to uczynić. Dziennikarz nie jest pracownikiem policji, ABW. Z zasady dziennikarz, reporter, operator jest po drugiej stronie barykady.

Jakoś ABW za czasów Zbigniewa Ziobry, PIS, których krytykowałem za najście mojego domu, nie wyrwało mi telefonu komórkowego, którym filmowałem, jak zakładają kajdanki na ręce Janusza Kaczmarka.

PS. 1.
Rzeczpospolita, piórem Cezarego Gmyza, przedstawiając  Wojtka Sumlińśkiego pisze „drugi to dziennikarz współpracujący z kontrowersyjnym reporterem telewizyjnym Sylwestrem Latkowskim.” Nigdy nie byłem reporterem telewizyjnym, ale mniejsza o to. Rozumiem, że mam być listkiem figowym, ale może tak dobrze by było by niezależny, uczciwy dziennik Lisieckiego, Wildsteina, Janke, zacząłby obiektywnie przedstawiać rzeczywistość. Od ponad dwóch lat nie współpracuję z Wojciechem Sumlińśkim, który wybrał współpracę z Waszą opcją i współpracuje z Grzegorzem Górnym, pracuje dla lubelskiego oddziału TVP, o czym dobrze wiecie. Więc, darujcie sobie te manipulacje i miejcie odwagę mówić prawdę. Nie chrońcie się za moimi plecami i nie wyrzucajcie tak szybko za burtę Wojciecha Sumlińskiego.

(9) komentarzy / + dodaj komentarz
masz coś do Romka?
Autor: Corve
2008-05-14 00:08:52
Masz coś do Romka? Może jakby wziął sobie za adwokata mec. Latarnię -Piotrowskigo byłby ok?

a od kiedy to...
Autor: maciek
2008-05-14 10:21:05
F. Rdesiński, aktywista polityczny Naszości, zasługuje na miano dziennikarza ?

sami tego chcieliscie
Autor: maciek
2008-05-14 14:45:08
kto tak krzyczal i nakrecal spoleczenstwo przeciwko niedobremu PiSowi?

Dziwny jest ten świat.
Autor: prawica.net
2008-05-14 15:45:00
Za oceanem, pewna pani wsadziła do pralki kota, bo chciała go wykąpać. Dostała odszkodowanie, bo sąd uznał, że producent miał obowiązek napisać w instrukcji, że kota nie wolno wsadzać do pralki.
Ekipa TV udaje, że nie wie o tym, że na miejscu prowadzenia czynności śledczych wolno przebywać za zgodą stosownego Organu.
Jutro ta sama ekipa wejdzie na tory kolejowe, a ich koledzy będą protestować pod Min.Komunikacji, bo tory nie były ogrodzone.
Czekam na rozwój wypadków. A świat, jest rzeczywiście dziwny.
Leszek.

ABW a wydawanie poleceń dziennikarzom
Autor: Page
2008-05-14 18:36:07
\"Przepraszam, ale jak funkcjonariusz mówi, wyłączyć kamerę, to nie oznacza, że należy to uczynić.\"

No tu akurat nie do końca ma Pan rację. Mianowicie:

\"Art. 23.
1. Funkcjonariusze ABW, wykonując czynności służące realizacji zadań, o których mowa w art. 5 ust. 1, mają prawo:
1) wydawania osobom poleceń określonego zachowania się, w granicach niezbędnych do wykonania czynności, o których mowa w pkt 2-5, albo w celu uniknięcia bezpośredniego zagrożenia bezpieczeństwa osób lub mienia,\"

Dziwne jest też to, że \"za pisu\" media...
Autor: sid
2008-05-14 18:48:17
by o tym wyły przez miesiąc i walcowały by Jarosława & CO na miazgę. Teraz cisza jak makiem zasiał, gdzieniegdzie głosy że funki były zbyt nadgorliwe. Ech kiedyś to był faszyzm i mordowanie merdiów a dziś to normalne działania ;-)))) Na szczęście wyborcy Donia tego nie zauważą.

w sprawie
Autor: jagna
2008-05-15 17:35:13
jasne jak slonce , ze cala akcje spapralo abw poniewaz dom trzeba zabezpieczyc czy tego nie ma w prawie abw a jak by pan Baczek sie postrzelil jak pani Blida , ktos mogl obcy wejsc i podrzucic jakies dokumenty lub tez odwrotnie , pracownicy abw nie legitymowali sie ect ectect , calosc pachnie porachunkami wsi to jest najgorsze .................

Wasza ? Nasza?
Autor: Pati
2008-05-15 20:16:22
\"...Wojciechem Sumlińśkim, który wybrał współpracę z Waszą opcją i współpracuje z Grzegorzem Górnym, pracuje dla ...\"

A Nasza opcja z kim wspolpracuje? Dla kogo pracuje?

Dziennikarzyna posiedzial,to moze nastepnym razem zastanowi sie jak bedzie pisal
Autor: kiedys zatrzymany
2008-05-15 21:06:58
o podobnej sprawie i zanim wyda na kogos wyrok przed Sądem. Moze poczuje czym jest infamia, ostracyzm, utrata czci i honoru. Moze zobaczy jak to jest trafic za druga strone muru na kiepskich prawnych argumentach. Zrozumie jak prokuratorzy latwo stawiaja zarzuty nie patrzac na ekonomike procesowa, interes spoleczny czy tez wage zarzutu. Jak sądy nie czytaj akt i z automatu daja sankcje, tak na wszelki wypadek. Moze kiedys napisze o areszcie wydobywczym, nielegalnych podsluchach i mafii dzialajacej w ramach ustawy i aparatu wladzy. Czy zrozumie TEN Dziennikarz i jemu podobni????

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Film dokumentalny, Produkcja Program II TVP & TPS Studio Filmowe, czas 64 minut; produkcja 2002 rok.
Nagroda: Najlepszy Polski film dokumentalny Festiwalu Filmowego w Kazimierzu nad Wisłą 2002.


Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS