menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Sprawa adwokata Henryka G. 14-05-2008
15 maja b.r. (czwartek) o godz. 11 w Sądzie Rejonowym w Kielcach odbędzie się prawdopodobnie ostatnia rozprawa w sprawie Henryka G.

W trakcie uczestniczenia w przeszukaniu funkcjonariusze Policji zażądali od adw. Henryka G. wydania posiadanych przez niego dokumentów. Adwokat odmówił ich wydania wyjaśniając, że są one związane są z wykonywaniem przez niego funkcji obrońcy i są objęte tajemnicą adwokacką. W odpowiedzi na to funkcjonariusze Policji używając wobec adwokata siły fizycznej odebrali mu posiadane przez niego dokumenty. Ponadto policjanci kierowali w stosunku do adwokata groźby aresztowania i postawienia zarzutów poplecznictwa.
Adw. Henryk G. został oskarżony o popełnienie czynów z art. 13 § 1 k.k. w związku z art. 239 § 1 k.k. poprzez utrudnianie prawidłowego toku postępowania przygotowawczego w postaci usunięcia a następnie odmowy dobrowolnego wydania dwóch segregatorów z fakturami i paragonami.

W wyniku postanowienia Sądu Najwyższego sprawa Henryka G. została na początku procesu przekazana do rozpoznania sądowi równorzędnemu spoza okręgu krakowskiego tj. sądowi rejonowemu w Kielcach. SN uznał, że rozpoznanie jej przez inny sąd wymaga dobro wymiaru sprawiedliwości. Helsińska Fundacja Praw Człowieka występuje w sprawie w charakterze
przedstawiciela społecznego

(2) komentarzy / + dodaj komentarz
tajemnice to mogą mieć tylko służby
Autor: egzotyk
2008-05-16 10:39:12
a prawnicy, lekarze, dziennikarze to tylko na papierze, w deklaracjach... służby ponad wszystko

wystarczy stosowac szyfrowanie w telefonach w komputerze
Autor: .........
2010-02-15 01:08:23
a nie liczyc na tajemnice gwarantowane \"prawem\"
w usa rozwiazano to jednym przepisem
dowody uzyskane nelegalnie
sa niewazne i nie ma sie co odwolywac do mniemania sedziego ze sa uzyteczne
nie jest to doskonale ale przynajmniej w jakims stopniu hamuje rozpasanie wladzy urzedniczej

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Klatka – film dokumentalny. Praca nad filmem trwała od 24.10.2002 roku, zakończono ją  22 października 2003. Planowana premiera filmu - listopad 2003.
Scenariusz i reżyseria: Sylwester Latkowski; zdjęcia: Tomasz Michałowski, Karina Kleszczewska; montaż: Krzysztof Szpetmański; dźwięk: Igor Grątkowski; redakcja Jerzy Kapuściński, Grażyna Bryżuk; postprodukcja PAY studio TV; grafika: Studio Rogala: sprzęt do realizacji Mega TV; technika realizacji Sony IMX 16:9; producent wykonawczy Opusnet; Produkcja: Agencja Filmowa TVP dla Programu 2, Opusnet, T1-teraz, Sylwester Latkowski


Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS