menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Walencja, Pekin 07-06-2008
Maciej w Hiszpanii. Może jesienią tego roku będziemy tam razem z ekipą filmową, gdy dojdzie do zaprezentowania publiczności jego „Ostatniej Wieczerzy”.  Dokumentacja, wstępny scenariusz do filmu zakończony. Teraz oczekiwanie na możliwość rozpoczęcia  zdjęć.  Być może postawiłem za wysoką poprzeczkę realizacyjną. Ale nie sądzę by pójście na kompromis jest być albo nie być tego projektu.

Leszek wrócił z Pekinu. Nie zagrał tam żadnego koncertu, zostały odwołane w związku z żałobą narodową. Czekam na jego mszę, kompozycję, o której pisze na swojej stronie, że jest „na chór mieszany, fortepian, instrumenty perkusyjne i czelestę. Pozostają do wykonania prace montażowe, zmiksowanie całego materiały oraz mastering. W dwóch częściach mszy wystąpił Zohar Fresco. Utwór ten został napisany na zamówienie Akademickiego Chóru Uniwersytetu Gdańskiego.” Zamierzamy także wykorzystać ją na soundtracku filmu.

Dzisiaj oddech od redakcji wydawniczej książki „Zabić Papałę.” W przyszłym tygodniu powinien być już znany termin ukazania się książki w księgarniach. Powracam do lektury biografii Roberta Oppenheimera - „Amerykańskiego Prometeusza. ”  Kai  Bird, Martin J. Sherwin pracowali nad nią przez 25 lat. Czymże jest przy tym moja ponad dwu letnia praca nad filmem i książką o sprawie zabójstwa generała Maraka Papały, a teraz kilkumiesięczne oczekiwanie na zdjęcia do "Ostatniej Wieczerzy"?

(1) komentarzy / + dodaj komentarz
Kim był Oppenheimer?
Autor: ams
2008-06-09 12:23:25
“Martin J. Sherwin, the Walter S. Dickson Professor of English and American History at Tufts University”*

Autor “Amerykańskiego Prometeusza” jest zainteresowany epoką McCarthy’ego, która [jego zdaniem] jest historycznym ostrzeżeniem wskazującym, że demokracja może być zagrożona przez nadużycia władzy.

Książka zainteresowała firmę prawniczą w Waszyngtonie, która chce tę książkę wykorzystać do prób oczyszczenia imienia Oppenheimera...

Sherwin pracował niezupełnie 25 lat. . . Rozpoczął pracę nad książką w 1978, lecz przerwał z powodu innych projektów.
* * *
„In a 1944 letter to Soviet Commissar for Internal Affairs Lavrenty Beria, NKVD chief Boris Merkulov reported:
In 1942 one of the leaders of scientific work on uranium in the USA, Professor Oppenheimer while being an unlisted [neglastny] member of the apparatus of [American Communist Party Secretary] Comrade Browder informed us about the beginning of work. On the request of [NKVD San Francisco station chief] Comrade [Grigoriy] Kheifitz,[37] confirmed by Comrade Browder, he provided cooperation in access to research for several of our tested sources including a relative of Comrade Browder.”**
___
* http://www.tufts.edu/home/feature/?p=sherwin
** http://en.wikipedia.org/wiki/Robert_Oppenheimer

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Potężny mężczyzna powolnymi ruchami, nieco leniwie, goli głowę. Opowiada o swoim barwnym życiu, o więzieniu i drużynie rugby. Ale nie jest to kadr z amerykańskiego obrazu "Urodzeni mordercy", a jedna ze scen polskiego filmu dokumentalnego Sylwestra Latkowskiego o chuliganach Arki Gdynia, których teraz bardziej niż rozróby fascynuje męski, twardy sport.
(...) Kamera podąża za bohaterami niemal wszędzie. Jest na treningu, meczu, w szatni, w samochodzie i nawet w łazience.


Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS