menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Na marginesie przesłuchań sejmowych komisji śledczych: Tajemnica państwowa to narzędzie ignorantów 10-06-2008
"Decyzja w sprawie bomby wodorowej została podjęta przy drzwiach zamkniętych, bez publicznej debaty(...), bez uczciwej oceny skutków. Tajemnica państwowa stała się narzędziem polityki ignorantów." („Amerykański Prometeusz”  Kai  Bird, Martin J. Sherwin)

(2) komentarzy / + dodaj komentarz
Artykuł \"Niemcy w ukrytej kamerze\"
Autor: yans
2008-06-14 00:02:35
Ot - fajny artykuł w RP sie dziś pojawił. \"Niemcy w ukrytej kamerze\"
autorstwa Piotra Jendroszczyka (http://www.rp.pl/artykul/148163.html). Tak mi siś nasunęło skojarzenie z Panem.... Po lekturze jak się ruszy trochę wyobraźnią to można sobie wiele rzeczy do Polski przenieść. Może warto byłoby kiedyś napisać takie podsumowanie jak dane prywatne (treść rozmów pod rożną postacią - telefonicznych, e-mail, sms, na spotkaniach towarzyskich itp) może być/jest przekazywana w rożne ręce? Ot taki artykulik przemawiający do wyobraźni czytelników, zamiast jakiś głośnych (pustych) haseł polityków o świecie Orwella ?

Pozdrawiam

PS. Jak ma Pan problemy z komentarzami to może warto przenieść je ze strony na jakieś zewnętrzne forum, za które ospowiadałby ktoś inny ? Komentarze to fajna rzeczy - czasami dla osób niewtajemniczonych mogą wiele wyjaśnić...

Dobra robota Pińskiego (blog)
Autor: gosc
2008-06-14 11:50:12
Dziwny zbieg okoliczności

Podczas ostatniego zamieszania wokół Wiadomości TVP pojawiła się w mediach informacja, że prowadzące je Hanna Lis domaga się odejścia z zespołu redakcyjnego Piotra Czyszkowskiego. \"Nie wiem, czy w Wiadomościach powinni pracować Piotr Czyszkowski, twarz \"Misji specjalnej\" oraz Krzysztof Galimski, który zdobywał dziennikarskie szlify w Ministerstwie Sprawiedliwości za czasów Zbigniewa Ziobry - tłumaczyła dziennikarzom Hanna Lis. Argumenty, moim zdaniem, niespecjalnie merytoryczne, a cała sprawa może mieć drugie dno.

Czyszkowski był autorem serii materiałów poświęconych karze jaką Agencja Rezerw Materiałowych nałożyła na firmę J&S Energy za brak obowiązkowych rezerw paliwowych, którą następnie minister gospodarki Waldemar Pawlak uchylił, a postępowanie umorzył. Materiały te wskazywały, że decyzja Pawlaka miała, delikatnie mówiąc, kruche podstawy.

Poniżej cytat z artykułu Ameli Łukasiak i Piotra Zaremby opublikowanego kilka lat temu w Newsweeku.

\"Tomasz Lis przyjaźni się od kilku lat ze Sławomirem Smołokowskim, jednym z właścicieli J&S, firmy oskarżanej przez Zbigniewa Siemiątkowskiego o niejasne związki z rosyjskimi służbami specjalnymi. Zażyłość jest na tyle silna, że Smołokowski zabierał dziennikarza dwukrotnie samolotem na mecze piłkarskie w różnych miastach Europy. Pytany, czy gotów byłby pomóc Lisowi w zdobyciu prezydentury, odpowiedział SMS-em: - To dowcipny, sympatyczny człowiek. Więc nadaje się na sąsiada.
Lis odpowiada: - Smołokowski ma na Mazurach działkę o kilka minut od działki, którą kupiła moja żona, zanim była moją żoną. W jego domu spotkałem nie oligarchów, a przyjaciół państwa Smołokowskich z podstawówki, artystów, ludzi ciekawych. Kilka lat temu nie wiedziałem nawet, kim jest. Problemu kontaktów z rozmaitymi postaciami nie ma, dopóki nie ma konfliktu interesów. Proszę zobaczyć, jak wyglądają w Polsacie relacje z posiedzeń komisji śledczej dotyczące J&S.\"

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Film dokumentalny, Produkcja Program II TVP & TPS Studio Filmowe, czas 64 minut; produkcja 2002 rok.
Nagroda: Najlepszy Polski film dokumentalny Festiwalu Filmowego w Kazimierzu nad Wisłą 2002.


Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS