menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Czy jaskółka nadal lata? 17-06-2008
"ABW używało w tym czasie specjalnego pojazdu, nazywanego jaskółką, wyposażonego w najnowszej generacji aparaturę potrafiącą podsłuchiwać wybrane numery telefoniczne. Jaskółka była (jest nadal?) używana poza oficjalną procedurą, podsłuchiwała bez zgody sądu, a nagrane przez nią rozmowy nie trafiały do akt prowadzonych spraw. Miała dawać funkcjonariuszom wiedzę operacyjną, a nie procesową. Paradoks polega na tym, że dzisiaj emocje dotyczą podsłuchów zakładanych zgodnie z prawem i pod pełną kontrolą (czynności prowadzone przez CBŚ), a nie całkowicie wyjętych spod kontroli operacji dokonywanych przez ABW, za pomocą m.in. jaskółki" (Piotr Pytlakowski, "Gra w Marca," Polityka 16 czerwca 2008)

(3) komentarzy / + dodaj komentarz
...
Autor: Komercha
2008-06-17 20:22:18
Jaskółka-siostra burzy... :)

przynosi wiosne
Autor: lumio
2008-06-18 10:10:53
specjalne sluzby to i specjalne metody- ja bym rak nie zalamywal ze jestesmy podsluchiwani. SLUZBY MAJA WIEDZIEC i trzymac reke na pulsie- inna sprawa jak sluzby maja ambicje rzadzenia w w kraju i wykorzystuja swoje informacje do niecnych celow. jaskolki moga sobie latac tylko mocno kontrolowane.

jaskółka to nie wszystko
Autor: pluskwa
2008-06-19 12:35:48
Specjalne auto, o którym pisze Piotrek to nie jedyny gadżet Abwery. Świetnie spisuje się też laptop z zestawem mikrofonów kierunkowych - jest mniejszy, może nagrywać w miejscach publicznych - do galerii handlowej vanem wjechać się nie da:) chłopaki są bardzo zadowoleni z tej zabawki...

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Satyra dokumentalna. Po raz pierwszy kamera zagląda za kulisy szołbiznesu w Polsce. Obok znanych postaci ze sceny muzycznej jak Krzysztof Krawczyk, Marek Kościkiewicz, Robert Leszczyński, Maciej Maleńczuk, Myslovitz , Marek Sierocki, Piotr Metz, Hirek Wrona, Michał Wiśniewski, Negatyw, poznajemy nieznanych szerszej widowni decydentów, szare eminencje polskiego szołbiznesu. Film ukazuje przemilczaną dotąd stronę szołbiznesu w Polsce, w którym normą jest oszustwo, manipulacja.


Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS