menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Tajny motyw i rozgrywki polityków 25-06-2008
Bilans dziesięciu lat śledztwa w sprawie zabójstwa generała Marka Papały, to brak aktów oskarżenia i nieudolnie sporządzony wniosek ekstradycyjny, zakończony przegraną w amerykańskim sądzie.

Dzisiaj na konferencji prasowej wiceprokurator generalny Jerzy Szymański, dorzucił do tego przełomową wiadomość, że śledczy posiadają informacje, na podstawie których można określić motyw zbrodni, odmówił jednak podania szczegółów.
Nic nie wspomniał o tym, że na początku 2008 roku powołano grupę analityków policyjnych. Nie zgodzono się jednak na stworzenie w policji i prokuraturze, niezależnej od istniejącej obecnie, nowej grupy dochodzeniowej, któryby zweryfikowała dowody, na nowo przesłuchałaby świadków. Sprawdziłaby inne wątki.

Dlaczego?

Jak wyjawił mi jeden z obecnych decydentów. przestraszono się, że obecna prokuratorsko-policyjna grupa „rzuci papierami”, a z ich dymisji „opozycja uczyni spektakl polityczny."

(1) komentarzy / + dodaj komentarz
A co pan na motyw Marszałek?
Autor: czerwony
2008-06-25 21:49:51
- Po 10 latach od śmierci gen. Marka Papały stawiamy wciąż te same pytania. Winni takiemu stanowi rzeczy są wszyscy – i policjanci, i politycy, ponieważ brakuje im determinacji, by wyjaśnić ta sprawę – powiedziała w TVN 24 Anna Marszałek z \"Dziennika\", autorka książki na temat śmierci byłego szefa polskiej policji.
Jak przypomniała dziennikarka, dla sprawy zawsze decydujące są pierwsze miesiące. – Wielu świadków ze sprawy Papały już nie żyje – zauważyła. Marszałek stwierdziła, że prowadziła śledztwo przez półtora roku. – Gen. Papała zginął dlatego, że ktoś ocenił, bo był zagrożeniem dla poważnych interesów. Chodziło prawdopodobnie o sprawy narkotykowe - oświadczyła.

- Stawiam tezę, że generała Papałę zabił Rafał D., pseudonim Gruby, żołnierz gangstera \"Baraniny\". Decyzja o zabiciu Papały zapadła prawdopodobnie w Wiedniu. \"Baranina\" był nieobliczalny, a także uwikłany w międzynarodowe układy przestępcze – stwierdziła

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

"Blokersi" to film o polskiej kulturze hip hopowej. Opowiada o młodych ludziach z wielkomiejskich blokowisk, o tym jak żyją, jaka jest dzisiaj ulica w Polsce. Poza raperami są tu grafficiarze, break dance`owcy i ludzie związani z kulturą hip hopu. Prawdopodobnie po raz pierwszy wiele osób zobaczy, czym jest w naszym kraju kultura hip hopu, kto w niej żyje i kto ją tworzy.


Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS