menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Politycy obiecywali co innego. Wiedzieli jednak, że nikt ich nie rozliczy. 26-06-2008
"Władze irackie - jak doniosła Agence France Press - ogłosiły w niedzielę, że zawarły kontrakty z 41 zagranicznymi firmami na wydobycie ropy naftowej na północy i południu kraju - pisze Jarosław Jakimczyk dla Money.pl. - Oznacza to powrót do Iraku zagranicznych koncernów w 36 lat po wyrzuceniu ich przez Saddama Husajna. Nie ma wśród nich jednak ani jednej firmy z Polski(...)
Iracka administracja wybrała 35 międzynarodowych koncernów przyznając im koncesje na eksploatację pól naftowych.

Z punktu widzenia polskiego interesu narodowego liczy się szczególnie to, że kontrakty z ministerstwem ropy podpisało też 6 narodowych kompanii naftowych z Algierii, Angoli, Pakistanu, Tajlandii, Turcji i Wietnamu. Wśród firm, które uzyskały dostęp złóż roponośnych w Iraku nie ma natomiast ani jednego podmiotu znad Wisły.

Jest to tym bardziej zdumiewające, że żaden z szóstki wymienionych krajów nie brał udziału w trwającej od wiosny 2003 r. operacji wojskowej Iraqi Freedom, podczas gdy Wojsko Polskie uczestniczy w niej od samego początku ponosząc straty w ludziach (21 zabitych i 1 zmarły na posterunku)."

(3) komentarzy / + dodaj komentarz
Kto zarobił na polskiej misji w Iraku?
Autor: sb98
2008-06-26 17:02:35
Niech MON poda listę100 najlepiej zarabiających na pobycie naszego kontyngentu w Iraku. Ustalmy komu się opłacała ta misja

Ile na tym zarobilismy? Trzeba zapytac Kwaśniewskiego, Millera, Kaczyńskich.
Autor: Jaszyn
2008-06-26 18:23:43
Najwierniejszy sojusznik USA dostaje ochłapy albo nic. Na ochłapy rzuca sie zwykle wojsko biorac fregaty z demobilu, oraz wiekowe pozbawione uzbrojenia śmiglowce Kaman, czy tez obecnie remontowane pochodzace z lat 60. transportowce C-130. Polski sojusznik przełknie każdy prztyczek w nos, jesli tylko dadza mu go USA. New York Times przedstawił niedawno artykuł o tajnych wiezieniach CIA gdzie jeden z \"asów\" CIA mówi o RP jak o 51 stanie USA. Mozna w to uwierzyc wspominajac kontrakt na F-16 ktory mial dac gospodarce zastrzyk technologii, wręcz ja zrewolucjoinizować itd. W sensie PR udało sie wysmienicie. Dzis zaś po transferze technologii do gospodarki zostalo wspomnienie, niektore firmy zbrojeniowe dostały ochłapy jak np. umowa norweskiego Nammo na produkcje amunicji w Mesku. Wszyscy sa za to zadowolenie bo jestesmy sojusznikiem USA. Zdjecie z Bushem widac jest bezcenne. Symbolem amerykanskiego offsetu sa farmy do przemysłowej hodowli świn jednego z amerykanskich koncernów.
Co zyskalismy? Kwasniewski z Mmillerem zyskali umowy na prowadzenie wykładow w amerykanskich uczelniach- ciekawe ze konserwatywnych.. widocznie ucza republikanów demokracji;)
Co ciekwe w sprawie kontraktu 100 lecia na F-16 jednym z lobbystow był Edward M. słynny polonijny biznesmen. Tak tez bronił sie w sadzie przed ekstradycja..
Wracajac do Iraku. Jedyny nasz zysk to sprzedarz przez Bumar broni nowej armii irackiej na kwote kilkuset mln USD. Z tym ze nasz wielki sojusznik tak sie tym zdenerowoal ze szybko wymienił przychylnych nam urzedników irackich. Od tej pory co najwyzej mozemy sprzedawac tam łyżki i widelce. Ale wiadomo USA to nasz najlepszy sojusznik. Radosław Sikorski będac jeszcze w PiS szefem MON obiecywał pola naftowe i co sie okaząło ze co najwyzej moze sobie o nuch pogadac w polskiej TV. Bracia Kaczynscy zas uzyskali chyba najmniej bo jak na razie nie maja nawet wykładow w USA- ale za to maja zdjecia z Bushem. Tam gdzie trzeba wyłozyc pieniadze i wymoc na USa wsparcie polityczne jestesmy słabi, nasi politycy reprezentuja zas wasalny styl prowadznenia rozmow z USA. Nie ma relacji cos za cos tylko pelen wolontaryzm inni zas czerpia pełnymi garściami. My zas ciagle jestesmy najlepszym sojusznikiem USA.

Ten tekst wystarczy za komentarz
Autor: Jaszyn
2008-06-28 23:01:55
Kandydat demokratów do Białego Domu pewnie nawet nie wie gdzie jest Polska
\"Polski nie ma wśród sojuszników USA?\"
http://wiadomosci.onet.pl/1778812,12,item.html
Polski nie trzeba odiwedzac bo jak wiadomo władzom 51 stanu wystarcza 15 minut w przedpokoju Bialego Domu raz na 4 lata - 15 zdjec 10 uscisniec dloni i do domu.

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

"Blokersi" to film o polskiej kulturze hip hopowej. Opowiada o młodych ludziach z wielkomiejskich blokowisk, o tym jak żyją, jaka jest dzisiaj ulica w Polsce. Poza raperami są tu grafficiarze, break dance`owcy i ludzie związani z kulturą hip hopu. Prawdopodobnie po raz pierwszy wiele osób zobaczy, czym jest w naszym kraju kultura hip hopu, kto w niej żyje i kto ją tworzy.


Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS