menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Krótki wypad do Sopotu 10-07-2008
Krótki wypad do Trójmiasta. W Sopocie z Maciejem Świeszewskim spotykamy się z jednym z mecenasów, sponsorów filmu „Ostatnia Wieczerza.” Wcześniej Maciej zabiera mnie na obiad do „Grand Hotelu.”  Tam przez godzinę atmosfera spokoju, izolacji od tego co jeszcze kilka godzin temu miałem w sobie.
- Aż się nie chce wracać do Warszawy – rzucam.
Odwożąc Macieja do domu słuchamy „Mszy” Leszka Możdżera, którą zamierza wykorzystać w muzyce do filmu. Przebijanie się przez zatłoczone ulice tym razem nie męczy, nie irytuje. Kilka dni temu po pierwszym wysłuchaniu kompozycji napisałem Leszkowi sms-a:"Nowoczesne podejście do Mszy, bez sakralnego patosu, nie na kolanach. Wyśmienite”.

(5) komentarzy / + dodaj komentarz
Jasne, najlepiej msze zacząć puszczać z magnetofonu ;-)))
Autor: gril
2008-07-11 13:06:18
po co ten cały \"kościelny cyrk\". Czerwone \"człowieki honoru\" też będą zadowolone, że sprawy Kościoła podążają w odpowiednim kierunku. Jak pisze p.Michalkiewicz budowanie \"żywej cerkwi\" trwa na wszystkich frontach i ma rację. \"Wszystkie łapki na pokład\" bo znów wybiła godzina próby i wzmożonej pracy ;-) Do pracy towarzysze, do pracy.

Nie rozumiem Pana
Autor: Geralt
2008-07-11 13:28:09
\"Nowoczesne podejście do Mszy, bez sakralnego patosu, nie na kolanach. Wyśmienite\"

A czym że jest Msza? Przed kim należy klękać jak nie przed Bogiem? Przed kim przede wszywetkim na kolana ma upadac artysta? Panie Sylwestrze, Msza bez sakralnego patosu? Po co więc Msza skoro mozna pojsc sladem Rubika i zrobic sobie psałterz albo w ślady cenionego tak przez pana Wiśniewskiego, tamten to już wogóle wzór braku sacrum w sztuce, no chyba ze mozna na tym zarobic.

Nie każda Msza jest żałobna
Autor: Sylwester Latkowski
2008-07-11 15:38:50
Msza w warstwie muzycznej nie musi oznaczać cierpienia, samobiczowania się. Może podnosić na duchu, przynosić radość...

I DOBRZE, ŻE NIE NA KLĘCZKACH
Autor: aver
2008-07-11 16:26:47
Oglądałam PUB 700 i Kamilianów, nie mogę się doczekać Pana \"Ostatniej Wieczerzy\".

Szukaliście pieniędzy w Kasynie?
Autor: gosc
2008-07-11 17:24:50
:)

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

"Blokersi" to film o polskiej kulturze hip hopowej. Opowiada o młodych ludziach z wielkomiejskich blokowisk, o tym jak żyją, jaka jest dzisiaj ulica w Polsce. Poza raperami są tu grafficiarze, break dance`owcy i ludzie związani z kulturą hip hopu. Prawdopodobnie po raz pierwszy wiele osób zobaczy, czym jest w naszym kraju kultura hip hopu, kto w niej żyje i kto ją tworzy.


Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS