menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Prokuratura bez kręgosłupa, czyli rządy sie zmieniają a stan ten sam 15-07-2008
"Czasem doprawdy nie wiadomo, czy w ogóle trzeba jeszcze naciskać na prokuratorów, czy też oni po prostu "wzięli sprawy w swoje ręce" - sami sobą manipulują, by władza była zadowolona."(Wojciech Czuchnowski, Gazeta Wyborcza)

(1) komentarzy / + dodaj komentarz
prokuratorskie smieci
Autor: mb
2008-07-22 15:31:31
Areszt dla ciężarnych jest zgodny z konstytucją
jen 22-07-2008, ostatnia aktualizacja 22-07-2008 14:32
Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepisy zezwalające na tymczasowe aresztowanie kobiet w ciąży są zgodne z konstytucją.

Przepisy Kodeksu karnego i rozporządzenia ministra sprawiedliwości w tej sprawie zaskarżył do Trybunału rzecznik praw obywatelskich Janusz Kochanowski.

Przepisy nie wyłączają stosowania aresztu wobec kobiet w ciąży. Jeżeli stan zdrowia tego wymaga areszt może być wykonywany w odpowiednim zakładzie leczniczym. Według Kochanowskiego sam fakt ciąży - bez względu stan zdrowia - obliguje do zapewnienia jej szczególnej, a więc ponadstandardowej opieki zdrowotnej.

Rzecznik zajął się sprawą po głośnym przypadku Marii S., księgowej oskarżonego m.in. o korupcję lobbysty Marka Dochnala. Została ona aresztowana w 2006 r. na dwa tygodnie przed terminem porodu, choć lekarze już wcześniej chcieli zatrzymać ją w szpitalu, obawiając się, że ciąża może być zagrożona. Ostatecznie kobieta urodziła w areszcie.

\"Niektóre czynności procesowe przeprowadzone wobec pani S. mają postać nieludzkiego i okrutnego traktowania - pisał rzecznik w 2007 r.

Źródło : PAP
Jak się nazywa bydlak który wystawił wniosek o areszt? Jak się nazywa bydlak - sędzia który kazał aresztować Marię S? Jak się nazywa gestapowiec, który Marię przesłuchiwał w czasie trwania porodu? Panie Sylwestrze, niech pan się zajmie tą sprawą.

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Film opowiada o aktualnej sytuacji panującej w polskich aresztach śledczych. Zdjecia rozpoczęto 1 września 2003 roku, ich zakończenie planowane jest w maju.
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS