menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Prokuratura bez kręgosłupa, czyli rządy sie zmieniają a stan ten sam 15-07-2008
"Czasem doprawdy nie wiadomo, czy w ogóle trzeba jeszcze naciskać na prokuratorów, czy też oni po prostu "wzięli sprawy w swoje ręce" - sami sobą manipulują, by władza była zadowolona."(Wojciech Czuchnowski, Gazeta Wyborcza)

(1) komentarzy / + dodaj komentarz
prokuratorskie smieci
Autor: mb
2008-07-22 15:31:31
Areszt dla ciężarnych jest zgodny z konstytucją
jen 22-07-2008, ostatnia aktualizacja 22-07-2008 14:32
Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepisy zezwalające na tymczasowe aresztowanie kobiet w ciąży są zgodne z konstytucją.

Przepisy Kodeksu karnego i rozporządzenia ministra sprawiedliwości w tej sprawie zaskarżył do Trybunału rzecznik praw obywatelskich Janusz Kochanowski.

Przepisy nie wyłączają stosowania aresztu wobec kobiet w ciąży. Jeżeli stan zdrowia tego wymaga areszt może być wykonywany w odpowiednim zakładzie leczniczym. Według Kochanowskiego sam fakt ciąży - bez względu stan zdrowia - obliguje do zapewnienia jej szczególnej, a więc ponadstandardowej opieki zdrowotnej.

Rzecznik zajął się sprawą po głośnym przypadku Marii S., księgowej oskarżonego m.in. o korupcję lobbysty Marka Dochnala. Została ona aresztowana w 2006 r. na dwa tygodnie przed terminem porodu, choć lekarze już wcześniej chcieli zatrzymać ją w szpitalu, obawiając się, że ciąża może być zagrożona. Ostatecznie kobieta urodziła w areszcie.

\"Niektóre czynności procesowe przeprowadzone wobec pani S. mają postać nieludzkiego i okrutnego traktowania - pisał rzecznik w 2007 r.

Źródło : PAP
Jak się nazywa bydlak który wystawił wniosek o areszt? Jak się nazywa bydlak - sędzia który kazał aresztować Marię S? Jak się nazywa gestapowiec, który Marię przesłuchiwał w czasie trwania porodu? Panie Sylwestrze, niech pan się zajmie tą sprawą.

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

 „Nigdy nie oczekiwałem, by Latkowski nakręcił mi laurkę. Mam świadomość  jego ostrego spojrzenia na rzeczywistość. Świadomie zgodziłem się, by to właśnie Sylwester pomógł mi zamknąć bolesne przeżycia, przeszłość.  Jestem ciekawy lustra Sylwestra Latkowskiego, rozumiem, że nie zawsze może oddawać to samo, co widzę ja i inne osoby, które pojawiają się w filmie” – Michał Wiśniewski.
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS