menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Zatrzymanie 26-07-2008
Wreszcie udaje mi się zatrzymać. Postanawiam nie wychodzić z domu. W sypialni nie podnoszę żaluzji. Większość dnia spędzam w łóżku oglądając filmy. Głównie dokumenty.  W tym film o Janis Joplin, po którym można zrozumieć co to znaczy mieć charyzmę, i „Życie jest muzyką.”  Film Faith’ a Akin’a opowiada o Stambule poprzez muzykę, wykonawców tam żyjących. "Kiedy tu mieszkasz, twoje uszy są otwarte na różne rzeczy, nawet jeśli tego nie chcesz"- mówi jeden z bohaterów filmu. Czy dałoby się zrobić taki film, o którymś z polskich miast?

(2) komentarzy / + dodaj komentarz
Reżyser
Autor: Versus
2008-07-27 14:02:48
Dlaczego łatwiej obserwować świat przez oko kamery, które może dodać mu koloru? To nie jest czysta ignorancja? Zbyt wiele może nas ominąć, kiedy próbujemy wyostrzyć obraz.

A może tak o Nim.....
Autor: Inka
2008-07-27 17:58:17
Adam Zwierz

Emerytowany wokalista. 50 lat. Zaczął w 1963 roku w zespole estradowym Warszawskiego Okręgu Wojskowego. Potem był \"Podwieczorek przy mikrofonie\", \"Wesoły autobus\", \"Program z dywanikiem\", \"Zgaduj-zgadula\". Śpiewał wszystko poza muzyką oratoryjną.

- Pierwszy maja. 22 lipca. Dzień Ludowego Wojska Polskiego. Rocznica rewolucji październikowej. To było w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych wielkie żniwo dla artystów. Po pięć, sześć akademii w ciągu dnia obskakiwało się w zakładach pracy.

W repertuarze ma pieśni wojskowe, rewolucyjne, patetyczne, np: \"Ja lublju tiebia żyźn\" (Kocham cię, życie).

- Gdybym działał w systemie propagandowym, to dzisiaj nie spojrzałbym ludziom w oczy, ale ja tylko śpiewałem pieśni. Nie należał do partii. W 1980 roku zapisał się do \"Solidarności\". Brał udział w dwudziestu festiwalach piosenki żołnierskiej w Kołobrzegu. Nigdy nie zdobył Złotego Pierścienia.

W 1981 roku zaśpiewał w Kołobrzegu piosenkę \"Gdy Polska da nam rozkaz\". Tuż przed koncertem finałowym komisarz kazał zmienić wers \"by wrogom śmiało spojrzeć w twarz\" na \"by socjalizmu bronić wraz\". Dostał wreszcie... Srebrny Pierścień.

Potem, 13 grudnia 1981 roku w telewizji był ciągle generał Jaruzelski i hymn państwowy, albo generał Jaruzelski i Adam Zwierz - \"by socjalizmu bronić wraz\".

- Żona mi wtedy powiedziała, że za to zapłacę. I zapłaciłem. Ale ja nie pójdę prosić, żeby mnie wpuścili na antenę. Godność mi nie pozwala. Bo to mi się należy. Bóg obdarzył mnie pięknym głosem i zębami, rzetelnie przepracowałem trzydzieści lat i nikt nie widział mnie na scenie pijanego, w pomiętej koszuli czy nie doczyszczonych butach.

Kiedy w 1965 roku wyjeżdżał z domu, ojciec dał mu na drogę 500 zł. Teraz ma dwie luksusowe rezydencje w Warszawie, zakład ciesiołki dekoracyjnej, zamówienia. Zbiera antyki i sztukę użytkową. Ulubione eksponaty to XVIII-wieczny drewniany zegar z prymitywną polichromią i dwa wiszące telefony, odkupione od kolegi parodysty, który popadł w finansowe tarapaty.

http://niniwa2.cba.pl/gdzie_sa_chlopcy_z_tamtych_lat.htm


Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Klatka – film dokumentalny. Praca nad filmem trwała od 24.10.2002 roku, zakończono ją  22 października 2003. Planowana premiera filmu - listopad 2003.
Scenariusz i reżyseria: Sylwester Latkowski; zdjęcia: Tomasz Michałowski, Karina Kleszczewska; montaż: Krzysztof Szpetmański; dźwięk: Igor Grątkowski; redakcja Jerzy Kapuściński, Grażyna Bryżuk; postprodukcja PAY studio TV; grafika: Studio Rogala: sprzęt do realizacji Mega TV; technika realizacji Sony IMX 16:9; producent wykonawczy Opusnet; Produkcja: Agencja Filmowa TVP dla Programu 2, Opusnet, T1-teraz, Sylwester Latkowski


Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS