menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

"1612" i „Zabić Papałę” na festiwalu w Gdyni 03-09-2008
Pokazy rosyjskiej kostiumowej superprodukcji "1612. Kroniki Wielkiej Smuty" w reżyserii Władimira Chotinienki oraz dokumentu Sylwestra Latkowskiego "Zabić Papałę" są w programie tegorocznego 33. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (FPFF)
Festiwal potrwa od 15 do 20 września. O jego programie opowiadali na konferencji prasowej w Warszawie organizatorzy festiwalu. Gościem specjalnym konferencji był minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski.

"Kino to znakomita wizytówka polskiej kultury w świecie" - ocenił minister Zdrojewski, który jest przewodniczącym Komitetu Honorowego 33. FPFF.

Jak poinformował dyrektor artystyczny festiwalu Mirosław Bork, rosyjscy twórcy obrazu "1612. Kroniki Wielkiej Smuty" nie przyjadą do Gdyni, ekipę będzie reprezentował polski aktor Michał Żebrowski, odtwórca jednej z ról w tym filmie.

"1612..." to opowieść o Wielkiej Smucie, czyli czasach zamętu, w jakim po śmierci cara Borysa Godunowa, na przełomie XVI i XVII stulecia, pogrążyła się Rosja. Głównym wątkiem filmu jest wypędzenie z Moskwy polskiej załogi Kremla przez pospolite ruszenie kupca Kuźmy Minina i księcia Dymitra Pożarskiego. Żebrowski gra w tym filmie awanturniczego polskiego hetmana.

Duże kontrowersje, ze względu na to, co w nim przedstawiono, wzbudzić może film Sylwestra Latkowskiego "Zabić Papałę" - uważa Bork. Dokument Latkowskiego dotyczy okoliczności śmierci byłego komendanta głównego policji gen. Marka Papały. Na festiwalu w Gdyni odbędzie się premierowy pokaz tego filmu.

http://www.rp.pl/artykul/9146,185604__1612__i__Zabic_Papale__na_festiwalu_w_Gdyni_.html

(2) komentarzy / + dodaj komentarz
Festiwal Filmów Fabularnych
Autor: Pogubiona
2008-09-04 13:39:47
Hmmm... To to będzie fabuła czy dokument???

dołaczam
Autor: molson
2008-09-04 21:33:45
Pragnę dołączyć do przedmówczyni, też pogubiony
Molson

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

"Blokersi" to film o polskiej kulturze hip hopowej. Opowiada o młodych ludziach z wielkomiejskich blokowisk, o tym jak żyją, jaka jest dzisiaj ulica w Polsce. Poza raperami są tu grafficiarze, break dance`owcy i ludzie związani z kulturą hip hopu. Prawdopodobnie po raz pierwszy wiele osób zobaczy, czym jest w naszym kraju kultura hip hopu, kto w niej żyje i kto ją tworzy.


Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS