menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Jak prokuratura pozbawiła mnie dobrej whisky 23-12-2008

Przed wyjazdem z Warszawy zaglądam na pocztę by odebrać przesyłkę z prokuratury. Świąteczna kolejka prawie doprowadza do pasji.  I na co tak marnowałem czas? Rozrywam kopertę, a tam na dwóch stronach maszynopisu, powołując się na paragrafy, wykładnie prawa, uzasadnia się decyzję, że nie zwrócą mi za bilety całej kwoty, ponieważ oni tylko uznają wagony II klasy. „To dlaczego minister sprawiedliwości nie jeździ Fiatem Punto, a BMW7?”  – pomyślałem. Dorzucić jeszcze powinienem rachunki za Wars, ale pewno musiałbym odstać kolejne pół godziny na poczcie, by przeczytać tym razem czterostronicowe uzasadnienie, że mogłem wziąć kanapki na drogę.

Czy dokonałem jakiegoś przestępstwa by poświęcać cały dzień i swoje pieniądze, koszt dobrej whisky, by mieć wątpliwą przyjemność bycia przesłuchanym w tajnej kancelarii prokuratury apelacyjnej w Koninie? Dużo nie mogę powiedzieć, bo oklauzulowano mnie tyloma paragrafami, że nie spamiętałem iloma.  Jedynie tyle wyjawię, że zaprowadził mnie przed oblicze, nawet sympatycznego prokuratora, jeden z moich wpisów w blogu, który stał się zagrożeniem dla bezpieczeństwa państwa.


(2) komentarzy / + dodaj komentarz
Praktyczny przewodnik
Autor: Nat.
2008-12-27 16:56:12
dzięki za informacje praktyczne :) to jak mnie ktoś będzie chciał przesłuchać, to wiem że mam jechać drugą klasą - i wziąć ze sobą wałówę

a to z dedykacją dla wszystkich, którzy uwzięli się na mojego ulubionego (poza Polańskim) polskiego reżysera...

http://pl.youtube.com/watch?v=dAPh72JQ6qU

...
Autor: X
2008-12-27 22:19:43
Ożesz Ty, Natalie :)

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Klatka – film dokumentalny. Praca nad filmem trwała od 24.10.2002 roku, zakończono ją  22 października 2003. Planowana premiera filmu - listopad 2003.
Scenariusz i reżyseria: Sylwester Latkowski; zdjęcia: Tomasz Michałowski, Karina Kleszczewska; montaż: Krzysztof Szpetmański; dźwięk: Igor Grątkowski; redakcja Jerzy Kapuściński, Grażyna Bryżuk; postprodukcja PAY studio TV; grafika: Studio Rogala: sprzęt do realizacji Mega TV; technika realizacji Sony IMX 16:9; producent wykonawczy Opusnet; Produkcja: Agencja Filmowa TVP dla Programu 2, Opusnet, T1-teraz, Sylwester Latkowski


Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS