menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Jak prokuratura pozbawiła mnie dobrej whisky 23-12-2008

Przed wyjazdem z Warszawy zaglądam na pocztę by odebrać przesyłkę z prokuratury. Świąteczna kolejka prawie doprowadza do pasji.  I na co tak marnowałem czas? Rozrywam kopertę, a tam na dwóch stronach maszynopisu, powołując się na paragrafy, wykładnie prawa, uzasadnia się decyzję, że nie zwrócą mi za bilety całej kwoty, ponieważ oni tylko uznają wagony II klasy. „To dlaczego minister sprawiedliwości nie jeździ Fiatem Punto, a BMW7?”  – pomyślałem. Dorzucić jeszcze powinienem rachunki za Wars, ale pewno musiałbym odstać kolejne pół godziny na poczcie, by przeczytać tym razem czterostronicowe uzasadnienie, że mogłem wziąć kanapki na drogę.

Czy dokonałem jakiegoś przestępstwa by poświęcać cały dzień i swoje pieniądze, koszt dobrej whisky, by mieć wątpliwą przyjemność bycia przesłuchanym w tajnej kancelarii prokuratury apelacyjnej w Koninie? Dużo nie mogę powiedzieć, bo oklauzulowano mnie tyloma paragrafami, że nie spamiętałem iloma.  Jedynie tyle wyjawię, że zaprowadził mnie przed oblicze, nawet sympatycznego prokuratora, jeden z moich wpisów w blogu, który stał się zagrożeniem dla bezpieczeństwa państwa.


(2) komentarzy / + dodaj komentarz
Praktyczny przewodnik
Autor: Nat.
2008-12-27 16:56:12
dzięki za informacje praktyczne :) to jak mnie ktoś będzie chciał przesłuchać, to wiem że mam jechać drugą klasą - i wziąć ze sobą wałówę

a to z dedykacją dla wszystkich, którzy uwzięli się na mojego ulubionego (poza Polańskim) polskiego reżysera...

http://pl.youtube.com/watch?v=dAPh72JQ6qU

...
Autor: X
2008-12-27 22:19:43
Ożesz Ty, Natalie :)

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Satyra dokumentalna. Po raz pierwszy kamera zagląda za kulisy szołbiznesu w Polsce. Obok znanych postaci ze sceny muzycznej jak Krzysztof Krawczyk, Marek Kościkiewicz, Robert Leszczyński, Maciej Maleńczuk, Myslovitz , Marek Sierocki, Piotr Metz, Hirek Wrona, Michał Wiśniewski, Negatyw, poznajemy nieznanych szerszej widowni decydentów, szare eminencje polskiego szołbiznesu. Film ukazuje przemilczaną dotąd stronę szołbiznesu w Polsce, w którym normą jest oszustwo, manipulacja.


Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS