menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Gomorra i polski śnieg 27-12-2008
Nad ranem zakończyłem czytać książkę Roberta Saviano „Gamorra.” Słabe, pośpieszne tłumaczenie  uczyniło z niej połamaną, chwilami irytującą lekturę. Poczuć jednak można to czym jest mafia, jej smak. Obraz mafii w Polsce pokazywany jest w sposób karykaturalny, sprowadzony został do „Pruszkowa” i „Wołomina”. Ton opowieści o niej wyznaczył świadek koronny Masa, który nie tylko chętnie współpracował z prokuraturą, ale i dziennikarzami.

W południe odpalam samochód; przyprószony jest niewielką ilością śniegu i zmrożony nocą; rozgrzewam go, a w tym czasie surfuje po net. Czytając o 120 trupach po akcji izraelskich sił powietrznych nad Strefą Gazy i 33 na polskich drogach, uciekam oczami w zaśnieżony krajobraz. Postanawiam zjechać na kawę. Spacer odpada. W pośpiechu zapomniałem zabrać zimowe obuwie. Po kawie czas wracać. Ten krótki wypad wystarczył by nabrać świeżego powietrza.  Zresztą jutro ponownie wyjazd w góry, tym razem z rodziną. Planuję tam zacząć pisać kolejna książkę.

(0) komentarzy / + dodaj komentarz
Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Satyra dokumentalna. Po raz pierwszy kamera zagląda za kulisy szołbiznesu w Polsce. Obok znanych postaci ze sceny muzycznej jak Krzysztof Krawczyk, Marek Kościkiewicz, Robert Leszczyński, Maciej Maleńczuk, Myslovitz , Marek Sierocki, Piotr Metz, Hirek Wrona, Michał Wiśniewski, Negatyw, poznajemy nieznanych szerszej widowni decydentów, szare eminencje polskiego szołbiznesu. Film ukazuje przemilczaną dotąd stronę szołbiznesu w Polsce, w którym normą jest oszustwo, manipulacja.


Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS