menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Gomorra i polski śnieg 27-12-2008
Nad ranem zakończyłem czytać książkę Roberta Saviano „Gamorra.” Słabe, pośpieszne tłumaczenie  uczyniło z niej połamaną, chwilami irytującą lekturę. Poczuć jednak można to czym jest mafia, jej smak. Obraz mafii w Polsce pokazywany jest w sposób karykaturalny, sprowadzony został do „Pruszkowa” i „Wołomina”. Ton opowieści o niej wyznaczył świadek koronny Masa, który nie tylko chętnie współpracował z prokuraturą, ale i dziennikarzami.

W południe odpalam samochód; przyprószony jest niewielką ilością śniegu i zmrożony nocą; rozgrzewam go, a w tym czasie surfuje po net. Czytając o 120 trupach po akcji izraelskich sił powietrznych nad Strefą Gazy i 33 na polskich drogach, uciekam oczami w zaśnieżony krajobraz. Postanawiam zjechać na kawę. Spacer odpada. W pośpiechu zapomniałem zabrać zimowe obuwie. Po kawie czas wracać. Ten krótki wypad wystarczył by nabrać świeżego powietrza.  Zresztą jutro ponownie wyjazd w góry, tym razem z rodziną. Planuję tam zacząć pisać kolejna książkę.

(0) komentarzy / + dodaj komentarz
Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

 „Nigdy nie oczekiwałem, by Latkowski nakręcił mi laurkę. Mam świadomość  jego ostrego spojrzenia na rzeczywistość. Świadomie zgodziłem się, by to właśnie Sylwester pomógł mi zamknąć bolesne przeżycia, przeszłość.  Jestem ciekawy lustra Sylwestra Latkowskiego, rozumiem, że nie zawsze może oddawać to samo, co widzę ja i inne osoby, które pojawiają się w filmie” – Michał Wiśniewski.
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS