menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Każdy boi się komisji śledczej do sprawy zabójstwa generała Marka Papały 22-01-2009

Mija jedenaście lat od morderstwa Marka Papały. Sprawa nadal niewyjaśniona. Kolejny raz przedłużono śledztwo w sprawie zabójstwa generała policji Marka Papały. Tym razem do czerwca. Generał został zastrzelony przed własnym domem w czerwcu 1998 roku. Mija więc jedenaście lat od tej zbrodni.(RMF FM)


W tym miejscu warto zapytać, dlaczego do tej pory, pomimo zbliżających się jedenastu lat od zabójstwa generała Marka Papały, nie powstała komisja śledcza w tej przynoszącej państwu, policji, wymiarowi sprawiedliwości hańbę sprawie? Czy dlatego, że nikt jej nie chce, a media milczą, opinia publiczna zapomniała, a politycy chcą mieć święty spokój?

(5) komentarzy / + dodaj komentarz
nie medialna sprawa
Autor: gość
2009-01-22 17:15:17
j.w.

poruszenie
Autor: Nat.
2009-01-22 21:09:23
lubię wspominać policjantom, że znam Latkowskiego, tego od \"Zabić Papałę\"... bo na hasło \"Zabić Papałę\" podskakują - bądź robią inne mikrogesty

rodzina
Autor: rostow
2009-01-23 12:36:09
W sprawie Olewników sprężyną dojścia do prawdy jest rodzina, która nie obawia się ujawnienia kulis sprawy. Prezentuje otwartość. Nie daje się nabierać w zapewnienia kolejnych ministrów, prokuratorów.

sprawiedliwi
Autor: Nat.
2009-01-23 14:34:22
komisja oczywiście jest potrzebna, ale będzie tak, że znów kilka osób dzięki udziałowi w komisji będzie się lansować i robić karierę - dostanie się do komisji to duży wizerunkowy zysk - wyrobienie sobie gęby

Komisja śledcza...
Autor: biesio
2009-01-25 20:08:32
Muszę przyznać, że nie jestem zwolenikiem powoływania sejmowych komisji śledczych zwłaszcza w sprawach, które są prowadzone przez prokuraturę. Na taki punkt widzenia składa się niestety polska rzeczywistość narzucająca opinii publicznej tezę, że tylko w tej formule (sejmowej komisji śledczej) państwo jest w stanie cokolwiek wyjaśnić. Sejmowa komisja śledcza to w istocie czysto polityczna instytucja, promująca swoich członków, walczących o \" słupki w sondażach \" dla siebie i swoich partii, gotowa przyjąć najbardziej absurdalne wnioski pod warunkiem możliwości ich przegłosowania. Brak kwalifikacji zawodowych członków komisji wyklucza możliwość sprawnego i szybkiego wyjaśnienia sprawy /spraw/ do wyjaśnienia których komisja została powołana. Nie bez znaczenia jest też fakt, że prace komisji w dużej mierze mierze odbywają się za\" parawanem\" tajemnicy państwowej i służbowej, ktora uniemożliwia opinii publicznej zapoznanie się z ustaleniami, które mogą mieć zasadnicze znaczenie w procesie wnioskowania. \"Wyrywanie\" przez komisję akt lub innych dokumentów z różnych instytucji tak naprawdę oznacza niemożność sprawnego prowadzenia sprawy przez instytucje do tego powołane. Czy każdorazowe błędne,ale dogmatyczne postawienie wersji co do przebiegu zdarzeń przestępnych ważnych dla opinii publicznej, w tym sprawy zabójstwa gen. M. Papały oraz uprowadzenia i zamordowania K. Olewnika wymusza konieczność powoływania komisji śledczych? - w mojej ocenie- NIE. Nieudolność w tych sprawach, nawet pod wspólnym mianownikiem, można wykazać w sposób prostszy, bardziej przejrzysty i nie budzący wątpliwości. Pozdrawiam.

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Sylwester Latkowski znów zaskakuje - tym razem pozytywnie. "Kamilianie" to oszczędny, ale poruszający dokument. Byli już rugbyści, blokersi. Był polski show-biznes. Tym razem enfante terrible polskiego dokumentu zrobił film o zakonnikach. Ale tak naprawdę to film o życiu, a raczej śmierci. Kamilianie - bohaterowie filmu to ludzie, którzy swoje życie ofiarowują chorym. Niby to nic wielkiego. Kilka tysięcy polskich pielęgniarek codziennie robi to samo. Jednak Kamilianie to nie pielęgniarze, nie lekarze - to bracia w śmierci.
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS