menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Luca był gejem, czy bi? 24-02-2009

Fronda.pl od jakiegoś czasu śledzi losy piosenki „Luca był gejem.” i jej "uleczonego" z homoseksualizmu piosenkarza. Czytamy:
"Piosenka "Luca był gejem" zrobiła furorę w San Remo Do 59. edycji słynnego festiwalu piosenki w San Remo zakwalifikowano utwór o tym, że homoseksualizm jest chorobą. Sprawa trafiła nawet do Parlamentu Europejskiego. Wbrew przeciwnościom, piosenka omal nie zdobyła głównej nagrody. Povia jest szczęśliwy, że udało się wystąpić i to z sukcesem. Povia jest szczęśliwy, że udało się wystąpić i to z sukcesem. Nie czekając na werdykt jury, włoscy eurodeputowani orzekli, że piosenkę należy wykluczyć z konkursu, bo jest "homofobiczna". Napisali w tej sprawie list do prezesa włoskiej telewizji publicznej RAI, która jest organizatorem festiwalu. Utwór zatytułowany "Luca był gejem" ("Luca Era Gay") oprotestowali też włoscy działacze homoseksualni. Nie mogą oni wybaczyć autorowi, że uznał homoseksualizm za chorobę, z której można się wyleczyć. Co więcej, wykonujący piosenkę Povia stwierdził, że sam ma to już za sobą. Piosenkarzowi przed występem grożono, ale wszystko to na nic. Nie udało się zablokować występu włoskiego piosenkarza. Povia zaśpiewał: „Luca był kiedyś gejem, dziś do swej dziewczyny miłości jest pewien. Kiedy do niej dzwoni, śpiewa z sercem na dłoni. Dziś Luca jest innym człowiekiem." Oczarował publiczność, oczarował jury i zajął drugie miejsce. (JaLu/Rai.it/Povia.net)

Włoski piosenkarz wyleczony z homoseksualizmu „Piosenka opowiada historię chłopca wyleczonego z homoseksualizmu. Do napisania piosenki zainspirowało Povia własne doświadczenie. Piosenkarz przez krótki okres swojego życia był homoseksualistą, następnie „powrócił” do heteroseksualności namawiając do tego samego swoich dwóch przyjaciół homoseksualistów. Narodowa włoska siatka gejowsko-lesbijska Arcigay ogłosiła, że jest to „żałosna operacja reklamowa” i oskarża Povia o „obrzydliwą reklamę na cierpieniach pewnych osób" i o to, że „uznaje homoseksualizm za chorobę, z której można się wyleczyć”. Povia powiedział, że po pojawieniu się piosenki mówiącej o wyleczeniu się z homoseksualizmu, grożono mu śmiercią. (MaRo/e-deo.info).

Całość sprawy w komentarzu na Fronda.pl podsumowała „Dresiara Bez Majtek”:

„Ojezu!? On mi bardziej na transseksualną kobietę wygląda. nvm. Do jahosa i maciusia dopiero wróciłam do domu miałam ważne spotkanie i dopiero teraz mogę nadrobić zaległości w niusach okraszonych katolickim spojrzeniem.... Myślę że jeśli ktoś będąc gejem może robić z tego powodu pieniądze i mówić o tym to nie widzę powodu by ktoś będąc heterykiem robił karierę mówiąc o sobie. Jak twierdzi że się wyleczył. Jeśli 7 miesięcy bawił się z facetami to na litość boską nie mówmy tu o byciu gejem co najwyżej byciu biseksualistą... Jego bycie gejem to dokładnie tak jak ja była ewą. Mogę nią być, ale nie widzę w tym celu. On cel znalazł i może uda mu się ugrać trochę grosza. Czemu nie. Po za tym w San Remo już śpiewano o gejach. 11 lat temu zdeklarowany gej Federico Salvatore śpiewał o chłopcu, którego matka wyrzuciła z domu, gdy wyznał, że jest homoseksualistą. W ubiegłym roku Anna Tatangelo wystąpiła z piosenką „Mój przyjaciel” mówiącą o prześladowaniach gejów. A w tym roku piosenka o leczeniu gejów... Nośny temat. A Włoskim gejom współczuje bardziej niż tym z polski.”

http://www.fronda.pl/news/czytaj/wloski_piosenkarz_wyleczony_z_homoseksualizmu

(0) komentarzy / + dodaj komentarz
Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Film dokumentalny, Produkcja Program II TVP & TPS Studio Filmowe, czas 64 minut; produkcja 2002 rok.
Nagroda: Najlepszy Polski film dokumentalny Festiwalu Filmowego w Kazimierzu nad Wisłą 2002.


Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS