menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Upadek sztuki wspólczesnej: Akt molestowania seksualnego według Nieznalskiej, czyli jak pożerować na symbolice religijnej 25-02-2009
"Na wystawie „królestwo” (Dorota Nieznalska - od aut.) korony cierniowe powiązała z dostojeństwem władzy, przemieniając je w drogocenne korony z kosztownymi kolcami. Dzięki takiej metamorfozie symbolu męczeństwa artystka odniosła go do polskiej martyrologii narodowej. Te obiekty mogą być początkiem rozmowy o tym, jak (i kiedy) insygnia władzy zamieniają się w narzędzia tortur (korony cierniowe). Albo odwrotnie – interpretacja zależy od wrażliwości, wyobraźni i wiedzy widza.

Wszystkie korony artystka zrobiła własnoręcznie. Ważne są ich tytuły: „Królowa Polski” – korona z brązu z czerwonymi bursztynowymi kolcami, „Złota Królowa” – korona z brązu z kolcami ze złotego bursztynu, „Czerwona Królowa” nazywana przez artystkę szatańską – czarna korona z brązu z kolcami z naturalnego koralu i dołączona do niej skórzana obroża na rękę z nr. PESEL artystki.
Z kolei „Król Polski” to korona cierniowa na łańcuchu przytwierdzona do ściany. Wszystkie obiekty wyeksponowane zostały tak jak relikwie –ułożone na czarnych bądź czerwonych poduszkach, zamknięte w szklanych gablotach. Największy leży na podłodze – to „Wieniec mistyczny” z 30 cierniowych koron z brązu połączonych łańcuchem. Wystawę dopełnia 21 rysunków przedstawiających akt seksualny. W kontekście cierniowych koron można w nich zobaczyć nie tylko obraz wzajemnej fascynacji cielesnej dwojga ludzi, być może ukazują one akt molestowania seksualnego." (Gazeta Wyborcza, Iwona Torbicka)

(3) komentarzy / + dodaj komentarz
Bełkot
Autor: odpis
2009-02-25 11:41:40
To nie sztuka to bełkot

Margot
Autor: Nat.
2009-02-25 19:08:10
to tabloidyzacja albo zabawa konwencją... tabloidyzacji...
tak czy tak - królowa jest tylko jedna!

ciekawe
Autor: iv
2009-02-25 21:00:53
\"jak (i kiedy) insygnia władzy zamieniają się w narzędzia tortur (korony cierniowe)\"

zależy od świadomości i wielkości wziętej na siebie odpowiedzialności,

bardzo ciekawe koncepcyjnie, aż mam ochotę zobaczyć wykonanie :)

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Sylwester Latkowski, twórca "Blokersów" "Klatki" i "Śledczaka", tym razem opowiada o świecie seksualnej dewiacji Ten film wywołuje wstrząs. Temat pedofilii powraca do mediów przy okazji kolejnych spraw o wykorzystywanie seksualne dzieci. Pojawiają się artykuły, reportaże, wywiady. Tym razem oglądamy pełnometrażowy dokument. Wszystko zaczyna się sceną rozgrywającą się w samochodzie. Młody gej, świadek w sprawie posądzenia ks. Jankowskiego o pedofilię, opowiada o swoich przeżyciach związanych z tą sprawą. W końcu wyciąga telefon komórkowy i dzwoni do swojej matki, by przyznać się do udziału w tej historii. W trakcie rozmowy mężczyzna zaczyna płakać. Ma świadomość, że środowisko, w którym się wychował ...
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS