menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

E-mail z Anglii w sparwie Marcinkiewicza 04-03-2009
Głos w sprawie tego wszystkiego co ostatnio wydarzyło się z Kazimierzem Marcinkiewiczem, e-mail od osoby, która kilka late temu wyjechała do Anglii i odnosi tam sukcesy w biznesie:

"Marcinkiewicz....no cóż,  żenada to żenada i tak samo wygląda z naszej perspektywy choć używając potocznego języka jest to "hard core"(…)
… wraz z zona czytaliśmy wieczorem kolejny wiersz "Isabel" . Jako, że codziennie przeglądamy polskie media w Internecie… do wejścia na blog Marcinkiewicza (pierwszy raz w życiu) skłoniła nas ostra reakcja Moniki Olejnik opisana w Dzienniku. Relacje z prezentacji nowych butów i garderoby nowej miłości kochliwego Kazia obejrzeliśmy w tvn24 w weekend i powiem szczerze, że nas zamurowało! Jest takie angielskie powiedzenie, które w wolnym tłumaczeniu brzmi "człowiek może opuścić prowincje ale prowincja nigdy nie opuści człowieka" ...nie zawsze sie ono sprawdza ale w tym wypadku pasuje jak ulał. I mam tu na myśli oboje bohaterów tego filmiku...choć ja Izy nie obwiniam...trochę brakuje jej kultury i klasy a trochę juz szykuje sie do 27 edycji „Tańca z gwiazdami”...ale z Kazimierza to sie okazał (zresztą już dużo wcześniej) taki zwykły Kazio. Moja żona uważa, że sie facet po prostu "zakiwał"...chciał trochę jak Sarkozy a wyszło...jak wyszło.

Jedyne co mnie w tej całej historii martwi (bo reszta bawi i zadziwia jednocześnie) to fakt, że po Joli Rutowicz w mediach króluje kolejna przedstawicielka angielskiej Polonii, co w pewnym sensie podtrzymuje wizerunek tych, którzy wyjechali jako tych nieporadnych lub bez piątej klepki. A przecież emigracja to coś więcej...Anglicy emigrują do Australii czy Nowej Zelandii, Niemcy do Kanady i nie wynika to wcale z nieporadności czy nieumiejętności życia we własnym kraju ale z chęci poznania nowej kultury i lepszego zrozumienia świata.

Cale szczęście, że angielskie media nie podchwyciły wątku "byłego polskiego męża stanu" gdyż przy obecnej globalizacji mediów i mackach Ruperta Murdocha coś raz pokazane na SKY za chwile ukazuje sie w różnych medialnych formach i kształtach we wszystkich zakątkach globu."

(0) komentarzy / + dodaj komentarz
Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Satyra dokumentalna. Po raz pierwszy kamera zagląda za kulisy szołbiznesu w Polsce. Obok znanych postaci ze sceny muzycznej jak Krzysztof Krawczyk, Marek Kościkiewicz, Robert Leszczyński, Maciej Maleńczuk, Myslovitz , Marek Sierocki, Piotr Metz, Hirek Wrona, Michał Wiśniewski, Negatyw, poznajemy nieznanych szerszej widowni decydentów, szare eminencje polskiego szołbiznesu. Film ukazuje przemilczaną dotąd stronę szołbiznesu w Polsce, w którym normą jest oszustwo, manipulacja.


Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS