menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Stęchlizna 26-03-2009
Po lekturze książki Jana Żaryna „Aparat represji wobec księdza Jerzego Popiełuszki” nie rozumiem próby zdyskredytowania tej pracy.  Oczekiwano, że nie wyjdzie stęchlizna tamtych czasów? Kościół jest piękny tylko w swojej fasadzie, w nim są też zwykli ludzie, ze swoimi ułomnościami. Bycie biskupem, księdzem nie oznacza, że nie można też być draniem, miernym człowiekiem.

(1) komentarzy / + dodaj komentarz
Kto przeprosi Chrostowskiego?
Autor: htc
2009-03-26 14:42:42
Media (najpierw \"Wprost\", a ostatnio \"Polska\" i TVN) w ciągu minionych kilku lat zrobiły wiele, by Waldemara Chrostowskiego, kierowcę ks. Jerzego Popiełuszki, przedstawić jako agenta Służby Bezpieczeństwa, który donosił na kapelana \"Solidarności\", a nawet mógł pomóc w porwaniu kapłana. Chrostowski, dla którego porwanie i śmierć księdza są trwałą traumą, nie bronił się prawie wcale. Ale tym bezwzględniej był atakowany. Jeden z felietonistów nazywał go już wprost \"ubeckim kapusiem\".

IPN milczał. Dopiero wczoraj przedstawiciel Instytutu przyznał: \"Na Chrostowskiego nic nie ma. To ofiara SB, nie agent\".

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Sylwester Latkowski znów zaskakuje - tym razem pozytywnie. "Kamilianie" to oszczędny, ale poruszający dokument. Byli już rugbyści, blokersi. Był polski show-biznes. Tym razem enfante terrible polskiego dokumentu zrobił film o zakonnikach. Ale tak naprawdę to film o życiu, a raczej śmierci. Kamilianie - bohaterowie filmu to ludzie, którzy swoje życie ofiarowują chorym. Niby to nic wielkiego. Kilka tysięcy polskich pielęgniarek codziennie robi to samo. Jednak Kamilianie to nie pielęgniarze, nie lekarze - to bracia w śmierci.
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS