menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Swoich to my niechętnie ścigamy... 16-05-2009
Wczoraj w Radiu TOK FM prof. Stępień mówił wzburzony: – Nie trzeba wielkich ustaleń, by sprawdzić, czy to jest podpis tego prokuratora. Dlaczego więc osoba odpowiedzialna za fałszerstwo jeszcze nie siedzi?
Jerzy Stępień podkreślił, że w razie potwierdzenia fałszerstwa będzie to największy skandal w historii wymiaru sprawiedliwości po 1989 r.
Co więc warszawska prokuratura w tej sprawie zrobiła? Po zeznaniu Krawczyka wystąpiła do Katowic o nadesłanie oryginałów akt Blidy. Jednak akta dotarły do Warszawy dopiero 13 maja – dzień po ujawnieniu zeznań Krawczyka przez „Gazetę”(…)

Rzecznik warszawskiej prokuratury Mateusz Martyniuk zarzut opieszałości uznaje za nie sprawiedliwy.
– To przecież nasze działania do prowadziły do ujawnienia wątku sfałszowania postanowienia. Ale by to wy jaśnić, musieliśmy uzyskać oryginalne dokumenty – tłumaczył nam wczoraj Martyniuk.
Dlaczego trwało to aż 16 dni? Ustaliliśmy, że Katowice dostały prośbę o akta dopiero 5 maja. A do
Warszawy wysłano je dzień po naszej publikacji.
– Musieliśmy je przygotować do transportu, osiem dni to normalny termin – powiedziała nam Marta Zawada- Dybek, rzecznik prokuratury katowickiej.
W przyszłym tygodniu warszawscy śledczy planują kolejne przesłuchanie Krawczyka. – Wątek fałszerstwa zostanie przez nas starannie wyjaśniony – zapewnia prok. Martyniuk. Nie chce jednak zdradzić, czy prokuratorzy powołali już biegłego grafologa.

Gazeta Wyborcza, Skandal w prokuraturze, ale prokuratura ma czas

(1) komentarzy / + dodaj komentarz
Swoich
Autor: sylwek
2009-05-20 11:22:46
Panie Latkowski sznuję pana za tlent reżyserski oraz za dzienikarstwo śledcze.
Ale skąd u licha tytuł PROF. dla pana mgr Stępnia
nie wprowadzaj Pan ludzi w błąd nie twórzmy temu Panu autorytetu profesorskiego

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

 „Nigdy nie oczekiwałem, by Latkowski nakręcił mi laurkę. Mam świadomość  jego ostrego spojrzenia na rzeczywistość. Świadomie zgodziłem się, by to właśnie Sylwester pomógł mi zamknąć bolesne przeżycia, przeszłość.  Jestem ciekawy lustra Sylwestra Latkowskiego, rozumiem, że nie zawsze może oddawać to samo, co widzę ja i inne osoby, które pojawiają się w filmie” – Michał Wiśniewski.
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS